Změny schopností některých velitelů

Jednou z dalších změn, které se dočkáme v aktualizaci 0.31, by podle aktuálních informací měly být také úpravy některých velitelů. Cílem těchto vylepšení, jak zmiňují vývojáři, je méně atraktivní velitele udělat zajímavější a hlavně konkurenceschopnější. Díky novým schopnostem tak nabídnou další možné kombinace, jak si váš tank vylepšit, aby lépe vyhovoval vašemu hernímu stylu. Pojďme se tedy podívat, kterých velitelů se tyto změny týkají a co od nich očekávat.

Viktor Kirsanov je jedním ze základních velitelů, jehož dovednosti jsou orientovány na udělené poškození. V současnosti není moc oblíbený, mimo jiné i proto, že v nabídce schopností je nutné investovat zkušenosti do prázdných polí. Z toho důvodu dojde k následujícím změnám.

 • Prázdná pole budou vyplněna novými dovednostmi první úrovně (bonus k výdrži posádky, výdrž modulů, dohled nebo přesnost)
 • Některé nepoužitelné dovednosti druhé úrovně (snížení postihu zraněných členů posádky) budou nahrazeny bonusem k odolnosti posádky proti zranění
 • Dvě dovednosti druhé úrovně v pravém horním rohu (bonus k otáčení korby a věže) si prohodí místa

Tyto změny by měly učinit velitele univerzálnějším s důrazem na ochranu modulů a posádky.

Rashid Al-Atassi je velitel zaměřený především na ATGM rakety, ale také na mobilitu a maskování. Nicméně tak často se tato část dovedností nepoužívá, proto budou provedeny následující úpravy.

 • Schopnost třetí úrovně v levém dolním rohu (vylepšující bonus maskování v keřích) bude nahrazena dovedností třetí úrovně ke zlepšení navádění raket
 • Nad každou dovednost třetí úrovně budou přidány dvě dovednosti (jedna na zlepšení akcelerace a druhá na zlepšení akcelerace v terénu)

Juan Carlos Miramon je velitel zaměřený na mobilní lehké tanky a obdrží dvě menší změny.

 • Druhá schopnost zleva v dolním řádku zlepšující stabilizaci bude vylepšena na druhou úroveň
 • Třetí a čtvrtá schopnost zleva v dolním řádku zvyšující stabilizaci se vzájemně prohodí

Ioannis Sanna je velmi specializovaný velitel, který je orientovaný na dovednosti spojené s požárem (buď jeho způsobování, nebo ochrana před ním). Většina doporučovaných sestav se však zaměřuje na schopnosti v levé části. Proto následujícími změnami dojde k úpravě pravé části tak, aby byly i tyto schopnosti stejně zajímavé.

 • Schopnost „Smoke without Fire“, která snižuje čas nabití kouřových granátů, bude nahrazena jinou dovedností (pravděpodobně šancí na přesnou střelbu)
 • Dovednost „Lucky Shot“ třetí úrovně napravo dole bude nahrazena schopností zvyšující přesnost, aby bylo možné se lépe vyrovnat s dovedností „Texas Duel II“ v pravém dolním rohu.
 • Schopnost v pravém horním rohu, která v současné době zlepšuje přesnost zbraně, pokud má vozidlo nejméně 50% bodů výdrže, bude nahrazena schopností snižující postih maskování při střelbě, aby byla v souladu s dovednostmi na kamufláž

Rachel Kramer je velitelka, která se díky svým dovednostem hodí pro aktivní MBT. Současné rozložení dovedností je užitečné tak jak je, proto místo větších zásahů dojde k úpravám jen čtyř stávajících dovedností druhé úrovně, které budou povýšeny na úroveň tři. Jedná se o tyto schopnosti.

 • APS cooldown (rychlost nabití APS)
 • Smoke cooldown (rychlost nabití kouřových granátů)
 • Ramming protection (ochrana proti ramování)
 • Reduction of fire damage (ochrana proti požáru)

Cílem změn těchto dovedností je nabídnout více možností, jak schopnosti této velitelky poskládat, než je v současné době doporučováno.

Maximillian König a Fyodor Sokolov jsou celkem univerzální velitelé vhodní pro začínající hráče, protože zvyšuji reputaci (volné zkušenosti). Jejich jedinou nevýhodou je, že nebývají tak často k dispozici k zakoupení. Jejich vylepšení budou vypadat následovně.

 • Schopnost první úrovně zvyšující maximální rychlost vozidla bude nahrazena schopností zvyšující zrychlení, čímž se stanou vhodnější pro třídu MBT (MBT v boji jen zřídka dosáhnou své maximální rychlosti)
 • Obě schopnosti snižující poškození způsobené požárem nejsou tak užitečné, a proto budou nahrazeny dovednostmi, které zvyšují výdrž motoru (místo menších škod způsobených požárem je lepší nehořet vůbec)

Kathryn Gray je speciální velitelka a je vhodná zejména pro třídu vozidel MBT či jiná vozidla se špatným otáčením podvozku a věže. V aktualizaci 0.31 obdrží vylepšení některých z hlavních dovedností, aby byly užitečnější.

 • Její hlavní schopnost (zrychlení doby nabíjení, když má vozidlo méně než 50% života) bude nově podmíněna řízením MBT
 • Schopnost „Rage“ (zlepšení poškození modulů při méně než 50% života) ve svislé linii uprostřed budou nahrazeny dovednostmi zlepšujícími rychlost otáčení podvozku
 • Téměř zbytečné dovednosti v pravém dolním rohu zvyšující maximální rychlost v prvních 120 sekundách bitvy budou též nahrazeny dovednostmi zlepšující zrychlení vozidla

Díky těmto změnám se Kathryn Gray stane velitelkou specializovanou na posílení mobility bitevních tanků, přičemž její jedinečné vlastnosti zůstanou zachovány.

A v neposlední řadě, velitelka Alisa Korhonen rovněž obdrží menší aktualizaci svých schopností. Její dovednosti třetí úrovně zlepšující rychlost palby záhadného spojence „Rate of Friendly Fire“ budou nahrazeny dovednostmi zvyšujícími šanci, že záhadný spojenec vystřelí raketu. Důvodem této změny je zvýšení využitelnosti levé části pole s výběrem schopností, protože tyto dovednosti, které budou nahrazeny, se jen zřídka využívají.

Pokud máte nějaké připomínky k těmto popsaným změnám, dejte prosím vědět vývojářům přes oficiální Discord!

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/developer-diary-improving-commander-performance

1 komentář

  • Iosifek on 16. 1. 2020 at 12:03
  • Reakce

  Viktor Kirsanov = změna nebude mít vliv
  Rashid Al-Atassi = přijde o 11, 3% maskování za vegetací – takže navádění raket mu bude k ničemu, když ho spotnou
  Juan Carlos Miramon = kosmetická změna
  Ioannis Sanna = na tom možná vydělá (Jeho dovednost zapalování je k ničemu, nemá poškozování modulů, tak na zapalování je stejná nebo i lepší Sabrina. Sanna je spoter. )
  Rachel Kramer = ani to ji moc nevylepší
  Maximillian König a Fyodor Sokolov = kosmetická úprava
  Kathryn Gray = to ji nezachrání, velitel u kterého se musím nechat nejdřív rozstřílet, aby mě začali fungovat perky, tak o toho nestojím
  Alisa Korhonen = jezdím s ní v PvE kvůli munici, ne kvůli mazlíčkovi, takže kosmetika

  Za mě asi tak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.