Vývojářský deník – Rozmanitost AI v PvE

Pokud hrajete PvE operace, tedy bitvy proti tankům řízeným počítačem, možná jste si všimli, že rozmanitost nepřátelských vozidel bývá často nedostatečná. Na to si ostatně hráči stěžují už delší dobu. Vývojáři si proto vzali zpětnou vazbu k srdci a počínaje aktualizací 0.30 dojde ke změnám v mechanismech přidělující AI vozidla do bitev, což by tento problém mělo pomoci vyřešit.

V zásadě jde o dvě věci. První je fakt, že v současnosti nepřátelská AI nebere v potaz nově přidané tanky z poslední doby, a tak se stále opakují ty staré, které jsou v databázi vozidel pro PvE od začátku, zatímco například francouzská vozidla se neobjevují vůbec. Druhá věc, která menší rozmanitosti napomáhá a přímo souvisí s prvním problémem, jsou situace, kdy se v krátkém čase vygeneruje mnoho nepřátelských vozidel.

Bohužel není možné jen tak do databáze AI vozidel zařadit libovolné tanky ze hry a rozšířit ji pro větší rozmanitost. Jsou zde stroje, které nejsou pro takový účel vhodná a hrát proti nim by se mohlo stát velmi frustrující až toxické. Například Object 490 či vozidla střílející střely s vysokou trajektorií. Proto je nejprve potřeba jednotlivé kandidáty zkontrolovat a zhodnotit jejich případný dopad na hratelnost v PvE.

Pro aktualizaci 0.30 je již schváleno několik desítek nových vozidel. Databáze se tak rozšíří o další stroje a bitvy se zase stanou o něco pestřejšími. Z nově schválených vozidel pro nepřátelské síly se můžete těšit třeba na francouzské tanky nízké až střední úrovně, tank Al-Husajn, BM Oplot, sérii Leclerc, VT-4, Magach 7A a další. Do budoucna se uvažuje o případném schválení i u strojů série Chieftain, Scorpion Kastet, IT-1, C-13, Leclerc T40, MTLB S-8, Ontos a další.

Co se týče druhého jmenovaného problému – vygenerování mnoha stejných nepřátel najednou – měl by se částečně vyřešit přidáním nových vozidel do databáze. Hra tím totiž dostane na výběr z většího množství různých strojů, které proti vám bude moct postavit. Přesto vývojáři slibují, že se na tuto záležitost ještě podrobně podívají a případně zavedou další opatření, aby již k podobným situacím nedocházelo.

Nechme se tedy překvapit, jak to celé dopadne. Datum vydaní aktualizace 0.30 zatím není známé, takže se některé věci mohou ještě změnit.

Zdroj: https://aw.my.com/us/news/general/developer-diary-ai-diversity-pve


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.