Vývojářský deník: Nábor do klanů

Jak už jsme vás informovali v předešlém příspěvku, součástí blížící se aktualizace 0.30 bude mimo jiné i nový systém pro klany, který bude umožňovat hledat nové členy dle požadovaných kritérií. Stejně tak ale bude umožňovat jednotlivcům najít si ten správný klan, který jim bude nejvíce vyhovovat. O této funkci se tentokrát vývojáři více rozepsali na oficiálních stránkách.

Náborová část bude umožňovat velitelům klanů a jejich zástupcům posílat pozvánky rekrutům v rámci herního prostředí s následujícími možnostmi:

  • Upravitelný text, ve kterém lze blíže specifikovat požadavky klanu (například: Hledáme české hráče, věk 30+)
  • Časové pásmo klanu, tedy čas vyžadovaný ke hraní (například: 18:00 až 22:00 středoevropského času)
  • Požadovaná úroveň vozidel (například: VII až IX)
  • Preferované činnosti klanu (například: PvP, PvE, plnění klanových misí)

Každá taková pozvánka pak může být otevřená, což znamená, že ji bude moct přijmout kdokoliv a přidat se tak ke klanu automaticky, nebo omezená, kdy velitel klanu či důstojník budou muset každého žadatele ručně schválit. V případě, že je klan již neaktivní, jeho otevřená pozvánka se automaticky uzavře.

Za povšimnutí stojí, že při žádosti o přijetí do klanu každý velitel či důstojník, který žádost bude posuzovat a schvalovat, uvidí statistiky žadatele, a to i v případě, že dotyčný hráč má své statistiky nastavené jako soukromé. Jde o opatření proti případnému podvádění, kdy si zástupci klanu budou moct před přijetím nového člena ověřit, zda o sobě uvádí pravdivé údaje.

Vyhledávací část nového náborového mechanismu bude určena sólovým hráčům hledajících klan. Tito hráči uvidí seznam klanů a jejich aktuálních pozvánek, které budou následně moci třídit podle těchto parametrů:

  • Aktivita (množství aktivních hráčů za posledních 30 dní)
  • Název
  • Velikost
  • Zařazení v hodnocených bitvách

V seznamu se budou zobrazovat pouze klany, které mají aktivní pozvánku. Pokud bude pozvánka otevřená, budou se tito hráči moct připojit ke klanu okamžitě. V případě omezené pozvánky bude naopak nutné, aby případného zájemce o přijetí velitel klanu či jeho zástupce schválil.

Žádosti o přijetí bude možné poslat více klanům najednou. Pokud ovšem jeden klan žádost hráče přijme, ostatní budou automaticky staženy. Žádost bude také možné kdykoliv stáhnout samotným žadatelem, ale v takovém případě půjde další žádost poslat až po uplynutí 24 hodin.

Zdroj: https://aw.my.com/us/news/general/developer-diary-battalion-recruitment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.