Vyhodnocení první kapitoly příběhové kampaně

Skončila nám první kapitola příběhové kampaně nazvaná „Prolog“ a tak je na čase si vyhodnotit její průběh a dosažené výsledky. Podle informací dostupných na oficiální stránce hry se do této akce přihlásilo 5100 hráčů, přičemž splnění hlavního úkolu (odehrát alespoň 80 bitev) dosáhlo 2526 z nich. Tito hráči jako odměnu získávají 3 dny prémiového účtu a možnost pokračovat v příběhové kampani dál.

Za zmínku stojí, že pokud navíc patříte mezi prvních 20% hráčů dle počtu odehraných bitev (prvních 506 hráčů), získáváte jako bonus ještě 3000 bitevních mincí do aktuálního Battle Path passu. Prvních 10% (253 hráčů) dokonce dostává 10000 mincí, což se jistě leckomu bude hodit. Kompletní seznam hráčů, kteří se takto umístili a dosáhli tak na bonusovou odměnu, najdete v článku na oficiálním webu hry.

Jen pro zajímavost, nejaktivnějším hráčem během první kapitoly kampaně se stal hráč jménem thewolfpack s 1585 odehranými bitvami. Za tento obdivuhodný výkon se tak jednoznačně stává vítězem v počtu odehraných bitev a jako odměnu získává prémiové vozidlo X. úrovně Shadow RSV-T, které je jinak vyhrazeno výhradně pro klanové hráče.

Ale zpět k příběhu. Hlavním úkolem Prologu bylo vybrat vozidla, která budou součástí arzenálu hlavního hrdiny, Samuela Thorpa. Byl to těsný souboj, ale nakonec komunita hraním zvolila kategorii ruských MBT: T-80U, T-90, T-72B3, T-90A, T-90MS, BMPT-72 a BMPT Mod.2017. Vůbec nejhranějším vozidlem se ale s jednoznačným náskokem stalo BMPT Mod.2017, čímž se právě tento stroj stává osobním vozidlem Samuela Thorpa.

Co se týče dodatečného úkolu, kdy bylo potřeba získat 2500 bitevních mincí v aktuálním Battle Path passu, odeslat snímek obrazovky skrze vyhrazený formulář a přitom mít splněný hlavní úkol kampaně, splnilo ho 355 hráčů (viz seznam v originálním článku na webu hry). Tito hráči získávají jako odměnu navíc další den prémiového účtu a titul „Adventurer“ (dobrodruh). Ten bude hráčům přidělen, jakmile bude implementován do hry. Bohužel, dodatečný úkol nicméně splnilo méně než 30% hráčů, kteří dokončili i hlavní úkol, takže 10% úleva z obtížnosti následující kapitoly nebyla dosažena.

Zbývá ještě zmínit tajný úkol, jehož odhalení nebylo vůbec snadné. Přesto byla záludná hádanka rozluštěna během několika hodin po spuštění, a to díky vynikajícím dedukčním schopnostem hráče jménem Haswell. Za tento úspěch hráč dostává 250000 bitevních mincí do aktuálního Battle Path passu, což bohatě stačí na to, aby se dostal na 50. úroveň, vyzvedl si nejcennější odměny a ještě mu něco zbylo. Získává také speciální titul „Codebreaker“.

První kapitola příběhové kampaně je tedy zdárně za námi. Nemusíte se ale bát. Další se objeví již brzy (pravděpodobně v druhé půlce července) a s ní mnoho nových výzev a odměn. Učiněná rozhodnutí však s sebou nesou i určité důsledky, s nimiž se budeme muset vypořádat. V prvé řadě, Samuel Thorp se rozhodl vyzbrojit svůj oddíl ruskými MBT. Do této kategorie patří následující vozidla: T-80U, T-90, T-72B3, T-90A, T-90MS, BMPT-72 a BMPT Mod.2017. Plátí ale i následující:

  • Obtížnost další kapitoly byla navýšena o 30%.
  • Pouze profesionální PMC a velké firemní jednotky si mohou dovolit současný vojenský hardware. Vaši protivníci a spojenci vás budou brát velmi vážně, což není vždy dobře, protože rozhodně nikde neprojdete bez povšimnutí. Na druhou stranu, s jedním z těchto vozidel se můžete postavit prakticky komukoli. (Modifikátor obtížnosti při boji s korporacemi: 0%, modifikátor obtížnosti při boji s národními armádami: +20%, všechny odměny se zvyšují o 10%).
  • S ruskými vozidly ve výbavě a s určitými přípravami můžete (alespoň obecně) vystupovat jako příslušník ruské armády (může to vést k určitým kontextovým bonusům v závislosti na vašich rozhodnutích), ale nečekejte vřelé přijetí ve Spojených státech amerických.
  • Tato vozidla bude možné v pozdějších epizodách vylepšovat pomocí mechanismu modifikací.
  • Samuel Thorpe během kampaně projevil zálibu v řešení složitých problémů za pochodu. Modifikátor obtížnosti: -20%.
  • Samuel Thorpe je zběhlý v prolamování základních kódů. To může vést ke kontextovým bonusům v závislosti na dalších rozhodnutích.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/storyline-campaign-prologue-results

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.