Ve vývoji: T249 Vigilante

Do hry se nám chystá další nové vozidlo programu DIVAD (americké protivzdušné obrany), a to T249 Vigilante, jakožto další zástupce nové herní mechaniky rotačních autokanónů. Z historického hlediska se má jednat o předchůdce tanku M48 GAU-8, který od nové sezóny najdete u prodejce Oskara Faradaye. Za vznikem tohoto prototypu z 50. let stála společnost Sperry Corporation, která vyrobila hned tři kusy.

Jedná se de facto o silně modifikovaný podvozek stroje M113 APC osazený experimentální věží vyzbrojenou šestihlavňovým rotačním kanónem ráže 37 mm. Zajímavostí vozidla byla možnost uzamknout odpružení podvozku, aby při střelbě lépe odolávalo zpětným rázům. Není se co divit. Toto relativně lehké vozidlo totiž vážilo jen 9,2 tuny a dokázalo díky velkému bubnovému zásobníku vystřelit až 3000 ran za minutu.

Přestože vozidlo bylo vcelku efektivní a při testech nabídlo velmi slušné výsledky, jeho vývoj se zastavil v 60. letech, kdy se na scéně začaly čím dál více objevovat rakety a tomu odpovídající požadavky na ochranu. Proto se veškeré naděje upnuly na program Mauler, který běžel souběžně s Vigilante, a zrušení tak bylo jen otázkou času. Do dnešní doby přežil pouze jediný z prototypů tohoto unikátního vozidla a najdeme ho v muzeu Fort Sill v Oklahomě.

V Armored Warfare bychom se T249 Vigilante měli dočkat během následujících měsíců v některých z chystaných aktualizací, a půjde o vyzkoumatelné vozidlo třídy AFV na IX. úrovni. Stejně jako ostatní nová vozidla Amerického snu bude i Vigilante odemknutelný ze stávajícího stroje jiného prodejce, tentokrát z ruského stíhače tanků Ramka-99.

Následující parametry berte prosím s rezervou, neboť se mohou ještě změnit. Každopádně dle prvotních úvah by se stroj měl velmi podobat svému následníkovi, tanku M48 GAU-8. Nebude mít prakticky žádnou ochranu proti nepřátelské palbě a navíc ani jeho pohyblivost nijak neoslní. Maximální rychlost se bude pohybovat kolem 68 km/h se zrychlením 32 km/h za 5 sekund.

Vše bude ale kompenzováno zbraňovým systémem, který nabídne rotační kanón T250 ráže 37 mm. Jedná se o nevětší zbraň tohoto typu, která byla kdy postavena, a tomu bude odpovídat i palebná síla. Rychlost střelby se bude pohybovat kolem 3000 ran za minutu. Ve srovnání s M48 GAU-8 tu ale budou určité rozdíly.

Za prvé, zbraň bude střílet pouze náboje typu HE s velkým poškozením, ale omezenou penetrací. Tyto náboje budou schopny účinně trhat slabá místa nepřátel, ale nebudou efektivní proti čelním pancířům hlavních bitevních tanků. Bude tedy nutné vybírat ty správné cíle. Zbraň bude mít navíc omezený zásobník na 192 nábojů a bude střílet v jednosekundových dávkách (48 ran na dávku). Po čtyřech vypálených dávkách tudíž bude nutné přebít zásobník, což bude trvat poměrně dlouhou dobu.

Kromě palebné síly bude mít Vigilante další důležitou vlastnost, a to aktivní schopnost radaru, což mu umožní zvětšit dohled za cenu vlastní kamufláže. Díky aktivnímu radaru je konec konců každé vozidlo na bitevním poli vcelku nápadné. Tato schopnost bude především pro organizované týmy hráčů, kde jeden Vigilante bude schopen odhalit nepřátelská vozidla, aby je spoluhráči mohli zničit. V kombinaci se základním dohledem bude mít toto vozidlo potenciál stát se nejlepším průzkumníkem ve hře.

T249 Vigilante tedy nebude vozidlem do přední linie, ale spíše taktickým nástrojem v bitvách pro zkušenější hráče. Pokud si ho najde nějaké MBT, bude zničen velice rychle. Ale pokud zůstane pečlivě ukrytý a bude si hlídat pohyb nepřátel, dosáhne jistě skvělých výsledků a jeho pomoc v bitvě bude nedocenitelná.

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/development-t249-vigilante

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.