Ve vývoji: Shadow RST-V

Vývojáři se nám opět trochu rozpovídali a poodhalili tak další informace ohledně příchozí aktualizace 0.30. Tentokrát přišla řeč na speciální prémiový tank X. úrovně, který bude jednou z dalších odměn za plnění nových klanových kontraktů. Půjde o vozidlo třídy AFV jménem Shadow RST-V.

Jako obvykle si na oficiální stránce hry můžete o tomto vozidle přečíst obsáhlý článek (anglicky), viz odkaz úplně dole. Ve zkratce ale stojí alespoň zmínit, že se jedná o průzkumné vozidlo vyvíjené od konce 90. let společností General Dynamics Land Systems jako možná náhrada za známější vozidla Humvees. Vyrobené prototypy byly poháněny hybridním motorem s elektrickým přenosem výkonu. Ano, každé kolo vozidla bylo totiž opatřeno elektromotorem. To umožňovalo maximální rychlost až 112 km/h se zrychlením z 0 na 100 km/h za pouhých 15 sekund.

Co se týče výzbroje, vozidlo mohlo nést široký sortiment lehkých zbraní, od kulometů ráže 7,62 mm nebo 12,7 mm, přes automatický odpalovač granátů XM307 ráže 25 mm až po odpalovače raket TOW či Javelin ATGM. Přestože bylo v roce 2006 několik prototypů modernizováno a údajně odesláno ke zkouškám bojového nasazení do Iráku, zde vývoj tohoto zajímavého vozidla náhle končí. Dá se tak očekávat, že s největší pravděpodobností tento inovativní projekt zůstane jen u prototypů.

To se ale netýká Armored Warfare! Jak už jsme naznačili na začátku, ve hře bude Shadow RST-V odměnové prémiové vozidlo X. úrovně. Půjde o třídu AFV, tudíž bude v boji zastávat roli průzkumníka. Vzhledem k jeho konstrukci, pohyblivosti a dohledu předurčující ho k této úloze však nebude disponovat žádným pancířem. K jeho zničení vlastně postačí jeden dobře mířený HE granát. Výměnou za to však bude mít vozidlo vynikající schopnost maskování až 40%.

Vozidlo bude dále opatřeno odpalovacím zařízením Javelin se stejnou mechanikou odpalování, jakou můžete znát z tanku Leclerc T40. Přestože poškození udělené za minutu nebude vyšší než u ostatních AFV stejné úrovně, bude vozidlo pro změnu vybaveno hydraulickým odpružením, které mu umožní snížit podvozek a posílit tak kamuflážní schopnosti o dalších 5%. Díky tomu bude lépe plnit svou roli v bitvě.

Další specialitou vozidla Shadow RST-V bude jeho systém rušícího záření, které snižuje dohled nepřátelských vozidel. V praxi to znamená, že všechna nepřátelská vozidla v okruhu 200 metrů budou mít vlivem tohoto rušení snížený dohled o 10%. Přitom dohled samotného vozidla Shadow RST-V se bude pohybovat kolem 440 metrů a navíc bude mít k dispozici i modul Recon Package, který mu rozšíří dohled o dalších 60 metrů a zvýší schopnost odhalovat nepřátelské stroje ukryté v křoví.

Když to tedy shrneme, Shadow RST-V bude vynikající průzkumné vozidlo opatřené skvělými hodnotami maskování a dohledu, výbornou mobilitou (až 112 km/h) a nejlepším zrychlením ve hře. Pro nejoddanější hráče navíc budou k dispozici další odemykatelná vylepšení, jako snížení ztráty maskování při střelbě, palebný bonus se schopností mít ve vzduchu víc než jednu raketu naráz či další posílení schopnosti odhalování vozidel ukrytých ve křovích.

Nutno ale zdůraznit, že všechny zmíněné vlastnosti a parametry se do uvedení vozidla ve hře ještě mohou změnit. Vše záleží na výsledcích testování. Nicméně to, co je zde zmíněno, je počáteční nápad, jakým by chtěli vývojáři toto vozidlo směřovat.

Je jasné, že vozidlo opravdu nebude snadné na hraní. Bude to vyžadovat specifický herní styl, protože jedna malá chyba vás může snadno vrátit do garáže. Stroj to ale bude bezesporu zajímavý. Získat jej budeme moct v rámci nových klanových misí, podobně jako například tanky řady Hades. Bude potřeba poskládat 100 plánků, z nichž se vozidlo složí. Nově ale bude možné si plánky vyměňovat s ostatními členy v rámci vašeho klanu.

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/development-shadow-rst-v

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.