Ve vývoji: Nové mise, nové vozidlo Stryker ADATS

Drazí tankisté

Jednou z věcí, která se s příchodem nové sezóny objeví, bude start kampaně misí (samozřejmě s novou cenou). V globálu můžeme říci, že jsme spokojení s hráčskou odezvou na změny, které byly zahrnuty v Moskevské kampani (Moscow calling). A proto bude tento systém zahrnut i v nové nadcházející kampani „Americký sen“ (American dream).

Kampaň bude obsahovat dvě fáze:

  1. První fáze vám umožní vyjezdit „stíhač tanků“ Stryker ADATS (ten nahradí československé vozidlo Zubr), který nebude re-implementován skrze „blueprinty“.
  2. Druhá fáze začne po ukončení první a bude zahrnovat všechny přehratelné mise, ale odměnou budou „speciální sezónové bedny“.

Tři kategorie misí:

  1. Lehká denní mise – malý pokrok v kontraktu, odehratelné v jedné či dvou bitvách
  2. Středně obtížná denní mise – průměrný pokrok, odehratelné v několika bitvách
  3. Náročná denní mise – významný pokrok, vyžaduje dovednost

Sezónní bedny budou částečně obsahovat pronajmutelná vozidla, kamufláže a skiny a nebo například vozidla kontraktů z minulých sezón. Jako například tank K1A1 (tier 7 MBT odjezditelné bez blueprintu) a nebo PSP ZUBR (tier 7 TD).

Takže zjednodušeně řečeno, budete mít možnost vyjezdit vozidla, která jste nedokázali získat v minulých kampaních.

Ale vraťme se k hlavní ceně

Stryker ADATS se skládá ze dvou systémů. Jedním je platforma Stryker (kterou všichni známe a milujeme jí) a druhým je věžový systém ADATS.

Platforma Stryker ADATS, i když ne prozatím v reálné formě, je realistickou kombinací, jak se můžeme přesvědčit u jejího kanadského „bratrance“ LAV-III s označením MMAV. V nové kampani Vám bude nabídnuta tato americká verze.

Předtím, než budeme pokračovat, klasické upozornění: následující atributy jsou pouze orientační a mohou se ještě změnit.

Co se týká vozidla, jedná se o verzi Stryker jedna, nevylepšená s motorem Caterpillar C9 450hp, což je solidní výkon na rozpohybování 17 tun vpřed a zabezpečující už tak docela křehkému vozidlu slušnou rychlost a hbitost.

ADATS sámo o sobě znamená „Air defence Anti-Tank system“, neboli hrubě přeloženo „Protitankový obranný sytém vzdušné obrany“. Vozidlo je tedy určeno jak k ničení vzdušných, tak i pozemních cílů. Sám ADATS systém byl vytvořen švýcarskou firmou Oerlikon-Contraves a nabízel zajímavou „hybridní“ formu schopnou si poradit nejen se sovětskou obrněnou silou, ale i helikoptérami či bitevníky. ADATS rakety byly velké a jejich rychlost, jenž dosahovala machu 3, znamenaly pro tehdejší sovětskou techniku zničující hrozbu. Bohužel (možná spíše bohudík) s koncem studené války skončily i plány na sériovou výrobu těchto víceúčelových vozidel.

Ve hře bude toto vozidlo vybaveno nepancéřovanou věží, která bude zahrnovat šest raketometů, které budou moci odpalovat rakety typu HEAT-MP (s penetrací 900mm a poškozením 760hp) a to ve velmi rychlém sledu (cirka 2s mezi výstřely). Ale to není vše, věž bude disponovat dalším párem raketometů, ale tentokrát ve verzi pro kinetické střely. Na rozdíl od podobných nosičů na vozidle MTLB S-8, tyto nosiče umožní poměrně přesnou palbu a to zejména proti lehkým cílům na blízké vzdálenosti. Tyto rakety budou zahrnovat následující atributy – penetrace 340mm, nebudou detekovatelné standartním APS – rychlost raket 990m/s, s poškozením 200hp a kapacitou 14 raket s režimem rychlosti střelby 0.3s.

Nutno podotknout že samotný proces dobíjení, a to i pokud se jedná o jeden kus rakety, bude podléhat dlouhému přebití.

Následující vylepšení pro nadšené ADATS hráče budou zahrnovat

  1. Částečný přebíjecí mechanismus (partial reload mechanism) – čas přebití redukován, pokud nejsou vystříleny všechny rakety.
  2. Další druh neřízených raket (HEI-SAP rockets) – nižší průraznost 100mm s vyšším poškozením 250hp a vyšší šancí na podpálení protivníka.
  3. Redukce mezi výstřely ADATS ATGM  (reduction between shots) – zvýšení rychlosti mezi výstřely raket o 50 procent.

V jádru bude Stryker ADATS schopným ostřelovačem, který bude mít možnost se velmi dobře bránit na blízko, a i když neřízené rakety pravděpodobně jenom pošimrají přední pláty kdejakého MBT, velmi dobře si poradí s otravnou flankující technikou typu AFV a LT.

Takže drazí tankisté, doufáme, že se Vám mise a vozidlo líbí a že se uvidíme na bojišti

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/development-new-contract-mission-campaign-stryker-adats

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.