Ve vývoji: M113 Hellfire

Do hry se nám chytá další nové vozidlo americké výroby, které tentokrát rozšíří nabídku technologického stromu Oscara Faradaye. Jedná se o stroj M113 Hellfire.

Původ tohoto vozidla se datuje do konce 80. let. Jde de facto o podvozek z klasického M113, vyzbrojený silnými protitankovými raketami AGM-114A Hellfire. Těmi disponovali především vrtulníky. Věž je opatřena osmi odpalovači s možností odpálit je všechny krátce za sebou. Sériově se toto vozidlo nikdy nevyrábělo, tudíž nebylo ani zařazeno do výzbroje. Existuje pouze jediný prototyp, který je dnes součástí expozice muzea v Lexingtonu.

V Armored Warfare bude M113 Hellfire stíhač tanků na IX. úrovni a hratelností by se měl velice podobat stroji AFT-10. Níže jsou uvedeny některé z jeho hlavních vlastností, konkrétní čísla jsou ale ještě předběžná, neboť vozidlo dosud neprošlo testováním a tudíž se mohou změnit.

  • Základní munice AGM-114A Hellfire se standardní hlavicí s penetrací 950 mm.
  • Vylepšená munice AGM-114F Interim Hellfire s tandemovou hlavicí a penetrací 1300 mm.
  • Termobarická ATGM AGM-114N Hellfire II jako součást dalšího výzkumu vozidla (podobně jako u nedávno představených francouzských vozidel).

Poslední uvedený typ rakety je určen jen pro zkušené hráče. Tento typ munice sníží čas mezi jednotlivými výstřely ze standardních 2,5 s na 1 s, ale za cenu zvýšení času potřebného k celkovému dobití.

Tak co, jak se vám tento nový stíhač tanků líbí?

Zdroj: https://aw.my.com/us/news/general/development-m113-hellfire

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.