Ve vývoji: Lehký tank Griffin 120mm

Není to tak dlouho, co se nám vývojáři zmínili o další chystané, v pořadí již třetí sezóně kampaňových misí Battle Path a prozradili pár prvních informací o této události. Zatím víme, že se nového Battle Path dočkáme ještě letos, a to někdy koncem roku, a že bude zaměřen dle aktuální sezóny na Ameriku. Odtud také pravděpodobně vzešel podtitul těchto misí „Patriot“. Nyní se nám ven dostala další zajímavá informace, a to o prvním tanku, který bude možné v rámci těchto misí získat. Ano, půjde o lehký tank Griffin 120mm, staršího bratříčka tanku Griffin 50mm, který už nějakou tu dobu můžete potkávat na bojištích.

V Armored Warfare bude Griffin 120mm prémiový lehký tank na VIII. úrovni a bude zastávat verzi tanku představenou v roce 2016 společností General Dynamics na konferenci AUSA (Association of the United States Army). Toto vozidlo bylo vyvinuto za účelem možné náhrady starších strojů řady Stryker. Americká armáda požadovala rychlé, mobilní vozidlo, což Griffin splňoval. Přesto se k jeho sériové výrobě prozatím nepřikročilo a před pár měsíci se dokonce objevila úplně nová verze tohoto stroje s modifikovanou věží tanku Abrams.

Griffin v Armored Warfare nebude vynikat ani svojí palebnou silou, ani pancéřovou ochranou. Přece jen to má být lehký tank, i když jeho pancíř by měl odolávat alespoň autokanónům do ráže 30mm a navíc bude disponovat vyzkoumatelným Iron Fist APS, které mu poskytne další dodatečnou ochranu. Skutečná síla tohoto stroje bude ovšem spočívat v jeho velmi vyspělé munici pro dělo ráže 120mm. Základní střelivo by mělo být typu APFSDS a rakety typu HEAT-MP. Odemknout bude ale možné i další speciální munici:

  • XM1111 MRM-CE – efektivní HEAT munice s omezeným naváděním, 800mm penetrace a 600 bodů poškození
  • XM1111 MRM-KE – účinná kinetická munice s účinkem závislým na vzdálenosti cíle (od 550 bodů poškození a 670mm penetrace na vzdálenost 50m až po 605 bodů poškození a 737mm penetrace na vzdálenost 200m)

Zbraň bude mít také vynikající vlastnosti, co se týče přesnosti a sklopení. Sklopení se bude pohybovat v rozmezí -10° až +20°. To v kombinaci s vysokou pohyblivostí, která při 41 tunách bude zahrnovat maximální rychlost až 72 km/h a zrychlení z 0 na 30 km/h během 4 sekund, učiní toto vozidlo schopným taktickým odstřelovačem s širokou nabídkou možností. Uvedené údaje ale berte prosím s rezervou, neboť se v průběhu testování mohou ještě měnit!

Na rozdíl od ostatních lehkých tanků ve hře nebude agresivita pro toto vozidlo tím pravým klíčem k úspěchu. Naopak, místo toho by měl mít každý hráč opatrný, metodický přístup, který bude spíše společný se stíhači tanků než s tanky lehkými. Hraní s ním tedy nebude úplně pro nováčky a využití plného potenciálu tohoto stroje bude vyžadovat určitou míru zkušeností. Tak co, líbí se vám? My už jsme teď netrpěliví, jaké další zajímavé tanky se nám v následujícím Battle Path ještě odhalí, protože je jasné, že tento nebude jediný.

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/development-griffin-120mm

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.