Ve vývoji: K2 Black Panther

Součástí nové sezóny Spirithaven není jen spousta změn v herních mechanikách, grafice a podobně, ale také nám do hry přináší celou řadu nových, asijských vozidel. Většinu z nich jsme vám zde už představili v samostatných článcích. Nyní je na čase se podívat na ten nejzajímavější stroj, a to K2 Black Panther, který celou novou linii uzavře na X. úrovni. Podrobný článek představující tento tank (v angličtině) najdete na oficiální stránce hry.

Korejský K2 Black Panther je v současné době možná nejpokročilejším bitevním tankem na světě, který se vyrábí sériově. Na rozdíl od ostatních současných strojů této třídy, které mají své kořeny v 70. letech, je Černý panter navržen převážně v 21. století a využívá nejmodernější technologie. Pro jihokorejskou armádu bylo vyrobeno přibližně na dvě stovky těchto vozidel a další byly nabídnuty pro vývoz do celého světa.

Ve hře Armored Warfare, jak už jsme naznačili, bude K2 Black Panther hlavní bitevní tank na X. úrovni, odemknutelný buď z vozidla AS21 Redback nebo z vozidla K-153C. Herně by se měl do jisté míry podovat jinému stroji, který již ve hře najdete, a to tureckému tanku Altay. Půjde o vysoce mobilní vozidlo zahrnující řadu high-tech řešení kompenzovaných průměrným pancířem. Následující parametry berte prosím zatím jen jako orientační, protože se ještě mohou mírně měnit.

Začněme jako obvykle s úrovní ochrany. Pancéřování na tomto tanku bude docela slabé, zhruba na stejné úrovni, jakou mají Leopard 2AX nebo Altay. Vozidlo však bude vybaveno sadou ERA, systémem Hard-Kill APS a speciálními kouřovými granáty s lepšími vlastnostmi, než je obvyklé. Kromě toho bude tank K2 vybaven pokročilým uložením munice, což značně sníží poškození při jejím výbuchu. Hlavní předností tanku K2 Black Panther bude ale především jeho mobilita a palebná síla.

Vozidlo bude vybaveno hydraulickým odpružením, což mu umožní náklon do všech stran či snížení podvozku. Díky dieselovému motoru o výkonu 1500 koňských sil bude mít také skvělou pohyblivost a dosáhne maximální rychlosti až 70 km/h, přičemž zrychlení z 0 na 32 km/h budou pouhé 4 sekundy. Ale to není vše. Tank bude možné vylepšit díky speciální naftě, která ještě o kousek zvýší jeho pohyblivost (zrychlení se zlepší na 3,7 sekundy). Tím se tento tank stane jedním z nejpohyblivějších ve své třídě.

Palebnou sílu Černého pantera bude zajišťovat kanón L/55 ráže 120mm. Jeho síla nebude spočívat v obrovském množství dostupných nábojů – ve skutečnosti bude mít tank jen jeden typ munice (APFSDS s penetrací 850mm). Zajímavý se ale stává zejména tím, že si budete moct vybrat ze dvou variant této zbraně tak, aby co nejlépe vyhovovala vašemu stylu hraní. Konkrétně jde o tyto dva systémy nabíjení:

 • Ready Rack (zásobník na 3 granáty, 4 sekundy mezi výstřely a 9,5 sekundy průběžného nabíjení jednoho granátu)
 • Autoloader (zásobník na 2 granáty, 4 sekundy mezi výstřely a 13 sekund opětovného nabití celého zásobníku)

Tyto základní hodnoty u obou volitelných možností sice nevypadají tak důležitě, ale rozdíl mezi nimi bude patrný s ostatními volitelnými vylepšeními, kterými bude tank disponovat. Například po výběru typu zbraně budete moct odemknout další úroveň vylepšení, kde bude na výběr jedna z následujících možností.

 • Vylepšení celkového nabíjení o 10%
 • Vylepšení rychlosti střelby ze zásobníku o 50%
 • Zvýšení kapacity zásobníku o 1 náboj

Další úroveň vylepšení bude představovat sada obdobných modulů, takže budete moci například kombinovat dvě zvýšení kapacity zásobníku nebo dvě urychlení času potřebného k nabíjení. Díky tomu si každý bude moct tank K2 přizpůsobit podle svých vlastních požadavků tak, jak mu to přijde nejlepší a nejužitečnější pro jeho styl hraní. Za zmínku také stojí, že zbraň tohoto tanku bude mít v základu skvělé vlastnosti sklopení a zvednutí hlavně (-11° až +22°), s použitím hydraulického podvozku pak ještě více (-16° až +23°).

K2 Black Panther bude také schopen využívat funkci označení cíle, díky čemuž se nepřítel nebude moci dočasně schovat v kouřové cloně. Tuto funkci můžete znát především z některých lehkých tanků a vozidel AFV. Mimoto budou pro toto vozidlo dostupné i tyto tři další vyzkoumatelné moduly:

 • Hybridní motor, který snižuje maximální rychlost vozidla na 55 km/h, ale výrazně zvyšuje jeho zrychlení (z 0 na 32 km/h za pouhé 2 sekundy)
 • Vylepšený systém cílení, který zvyšuje dosah a dobu trvání funkce označení cíle
 • Vylepšená sada pro údržbu, která umožní opravovat poškozené moduly tanku o 30% rychleji a navíc poskytne další ochranu modulů proti poškození

A v neposlední řadě nesmíme zapomenout, že na tanku K2 Black Panther najdete v rámci jeho výzkumu i nového velitele jménem Kwon Han, o kterém jsme se tu před časem rovněž zmiňovali. Jak tedy vidíte, tento tank toho nabídne poměrně dost.

Celkově vzato, K2 Black Panther, jak už jsme zmínili, bude vysoce mobilní MBT, vhodné pro agresivní styl hraní. I když jeho pancíř nebude tak dobrý, ochrana (zejména po odemčení vylepšení) bude na špičkové úrovni a díky Hard-Kill APS ho ochrání i před občasnou zbloudilou střelou. V rukou dobrého hráče bude tedy tento tank smrtícím nástrojem nejen v PvP, ale také v PvE. I když je potřeba mít stále na paměti, že půjde spíše o podpůrný stroj, protože proti značné přesile bude jeho aktivní obrana rychle ochromena a vozidlo se tak stane dosti zranitelným.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/development-k2-black-panther

1 komentář

  • Iosifek on 6. 3. 2020 at 8:45
  • Reakce

  „… I když je potřeba mít stále na paměti, že půjde spíše o podpůrný stroj, protože proti značné přesile bude jeho aktivní obrana rychle ochromena a vozidlo se tak stane dosti zranitelným.“

  Tak tahle věta mě zaujala. Který že to jsou tanky jsou do první lajny?
  Podle mě, jsou od aktualizace 0.21 druhosledové, tedy podpůrné všechny MBT, páč jsou všechny relativně čelně snadno prostřelitelné. Snad až na Obj. 490.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.