Ve vývoji: Hunter AFV

Dnes tu pro vás máme další nahlédnutí na to, jaké odměny nás budou čekat v blížící se kampani Battle Path. Několik prémiových tanků, které bude možné touto cestou získat, jsme vám tu již před časem představili v samostatných článcích. Nyní se podíváme na další z nich, a to obrněné vozidlo s názvem Hunter AFV. Jako obvykle si ale nejprve pojďme říci nějaká ta obecná fakta o tomto stroji a jeho původu. Pokud se pak o historii vozidla chcete dozvědět více, na oficiální stránce vyšel na toto téma velmi obsáhlý článek. Najdete ho zde (pouze v angličtině).

Hunter AFV, jinak také známý pod alternativním názvem NGAFV (Next Gen AFV), je vozidlo původem ze Singapuru. Jedná se o nástupce zastaralých vozidel typu M113 APC. V současné době je zařazen do služby souběžně s jeho předchůdcem, který nese označení Bionix. Hunter AFV je technologickou špičkou a v tomto smyslu jej lze přirovnat k vozidlu AS21 Redback. Obě tato vozidla mají několik charakteristik a mají i podobnou velikost. Nabízí značnou úroveň ochrany a palebnou sílu. Aktuálně probíhá sériová výroba a očekává se, že v blízké budoucnosti bude sloužit v singapurské armádě ve větším počtu, než je tomu nyní.

V hře Armored Warfare se bude Hunter AFV nacházet na IX. úrovni a půjde samozřejmě o prémiové vozidlo. Nebude však součástí odměn za postup v kampani Battle Path jako ostatní představené tanky, nýbrž bude dostupný prostřednictvím speciálních bedniček s kořistí. Tyto bedničky, ostatně tak jako vždy, bude možné nakupovat za bitevní mince získávané v bitvách či plněním misí. Dá se tedy říci, že se jedná o vozidlo, které bude sloužit k utracení přebytečných mincí poté, co získáte všechny hlavní odměny v kampani.

Co se týče vlastností vozidla, bude to spíše standardní IFV s dobrou úrovní ochrany a vynikající palebnou silou. Bude to také první vozidlo ve hře, které dostane nový typ ochrany NERA. Než se však dostaneme k podrobnostem, berte prosím na vědomí, že níže uvedená čísla nejsou finální a že se ještě v rámci testovaní mohou měnit. Je to nicméně náčrt toho, jak by chtěli vývojáři uvést vozidlo do hry.

Hunter AFV bude vybaveno čelním pancéřováním dostatečné tloušťky, aby to ochránilo posádku vůči palbě nepřátelských autokanónů. Věž bude bez osádky, což dále navýší ochranu vozidla, a v neposlední řadě bude vozidlo vybaveno také systémem APS typu Trophy. To nejzajímavější však přichází ve formě nového typu ochrany s názvem NERA, což bude specialitou tohoto vozidla.

NERA je zkratkou pro nevýbušnou reaktivní ochranu (někdy se také označuje jako neenergetická reaktivní ochrana). Jedná se de facto o další sadu pancíře, který obsahuje anti-HEAT ERU bez použití výbušniny. Místo toho obsahuje interní náplň, například speciální typ pryže, která se při nárazu projektilu a vzniklé energii rozpíná. Výhodou tohoto systému je, že je mnohem bezpečnější než standardní ERA s výbušnou náplní. Na druhou stranu, NERA stejné velikosti nikdy nebude tak účinná jako skutečná ERA.

V Armored Warfare bude NERA kombinací přídavného pancíře a ochrany ERA. Jinými slovy, bude působit jako oddělená ochrana pokrývající části vozidla. To znamená, že proniknutí k hlavnímu pancíři nejprve předchází nutnost prorazit vrstvu slouženou z NERA. Rozdíl oproti standardní ERA je v tom, že jednotlivé prvky této ochrany budou mít své vlastní zásahové body (životy) a při střelbě budou poškozovány. Tím se úroveň ochrany bude snižovat až do úplné ztráty zásahových bodů. Po provedení dostatečného počtu zásahů se NERA zcela odlomí a již nebude poskytovat žádnou ochranu.

  • NERA nedovolí, aby při zásahu došlo k odražení střely.
  • NERA přijde s různými koeficienty proti různým nábojům.
  • NERA nebude ignorovat speciální střely, jako jsou tandemové hlavice nebo kinetické střely.
  • Silné zásahy, které proniknou přes ochranu NERA a zasáhnou pancíř pod ní, nutně nemusejí NERU úplně zničit.

To znamená, že vozidlo s ochranou NERA začne bitvu s velmi dobrou ochranou, která se bude postupně snižovat, když obdrží zásah. V tomto případě bude ochrana NERA na vozidle Hunter AFV patřit k nejlepším ve své třídě a úrovni, ale během bitvy a obdržených zásahů se sníží na průměr.

Palebná síla tohoto vozidla bude spíše konvenční. Zajistí ji výzbroj v podobě autokanónu Bushmaster Mk.44 ráže 30mm a řízených raket Spike-ER. Autokanón ponese munici typu APFSDS s penetrací 192mm a standardní náboje HE. Rychlost palby se bude pohybovat okolo 500 ran za minutu (systém nepřetržité palby díky muničnímu pásu) a bude mít vynikající rozsah sklopení -12 až +70 stupňů.

Naproti tomu řízené střely v podobě raket Spike-ER, umístěné ve dvojici na společném odpalovači, bude možné vystřelit s rozestupem tří sekund. Tyto rakety budou mít hlavice typu HEAT s penetrací až 1000mm a budou mít schopnost samonavádění. Rychlost jejich letu nebude nijak vysoká, ale budou velmi snadno ovladatelné. Navíc bude možné palebný potenciál zvýšit dalším vylepšením, které dovolí mít ve vzduchu současně obě rakety nebo je odpálit najednou. To však povede ke ztrátě možnosti odpálit jen jednu raketu, takže po každém výstřelu bude následovat dlouhé nabíjení.

Pokud jde pohyblivost a celkovou obratnost vozidla, tak ta bude na vynikající úrovni. Sice ne úplně nejlepší, ale někde mezi AS21 a K21. Hunter AFM bude osazen motorem o výkonu 711 koňských sil, což mu umožní jet rychlostí až 70 km/h. Ovšem z hlediska velikosti bude mít toto vozidlo celkem průměrný kamuflážní faktor (i když jeho motor bude těžší detekovat nepřátelskými termokamerami). Bude ale disponovat velmi dobrým dohledem a navíc taktéž možností přepravovat mechanizovanou pěchotu.

Z výše uvedeného se dá usuzovat, že Hunter AFV bude velmi univerzální vozidlo. Jeho ochrana NERA mu poskytne určitou výhodu na začátku každé bitvy a jeho palebná síla mu umožní postarat se o většinu cílů na bojišti. S instalovaným modulem pro odpalování raket ve dvojici zasáhne každý cíl obzvláště tvrdě. Zároveň však nebude vynikat v žádné konkrétní roli. Ovšem na rozdíl od některých jiných vozidel vám sem tam odpustí nějakou tu chybu. Bude odolný a spolehlivý, poskytne zajímavou alternativu k rychlé, ale zranitelné K21 nebo AS21. Líbí se vám?

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/development-hunter-afv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.