Ve vývoji: Griffin 50mm

Dnes se podíváme na jeden z nových tanků, který se nám dostává do hry s právě vydanou aktualizaci 0.30. Ostatně, už jsme si tu o jeho historii něco málo psali v jiném příspěvku. Tentokrát ale máme již podrobnější informace o jeho herní variante v Armored Warfare. A o jaký tank se jedná? Jedná se o Griffin 50mm.

V Armored Warfare najdeme stroj Griffin 50mm jako vyzkoumatelné vozidlo třídy AFV na VIII. úrovni. Jde o vozidlo opatřené motorem s výkonem 800 koní, což mu umožňuje maximální rychlost až 70 km/h. Pohyblivostí tak může hravě konkurovat jinému těžkému AFV úrovně VIII, který jistě dobře znáte – stroji Marder 2.

Co se týče zbraňové výbavy, nečekejte moc silnou výzbroj v podobě ATGM raket. Hlavní předností je naopak autokanón XM9130 ráže 50mm, který je díky své silné munici APFSDS schopen rozdávat velké poškození do nepřátelských strojů. Ale to není vše. Na rozdíl od Mardera 2, který spoléhá na nepřetržitou palbu, tank Griffin 50mm disponuje speciálním způsobem střelby v krátkých, přesných dávkách, kdy jsou vypáleny tři střely rychle za sebou. Každý náboj v pořadí má pak větší penetraci než ten předchozí, čímž se simuluje narušení integrity pancíře po zásahu do jednoho místa.

Jinými slovy, Griffin 50mm je jakýsi „autokanon sniper“, který namísto tradiční rychlosti střelby upřednostňuje přesnost v krátkých dávkách. Tu je navíc možné ještě zvýšit odblokováním příslušných modulů ve výzkumu vozidla. Pokud vozidlo stojí, je prakticky zaručeno, že všechny tři vypálené projektily zasáhnou stejné místo, ale vozidlo je schopné značně poškodit nepřítele i za pohybu. Navíc zbraň disponuje i skvělými hodnotami sklopení -15°/+55°, což z něj dělá opravdu schopného protivníka.

Samozřejmě pro vozidla třídy AFV je důležitá míra odhalitelnosti, a proto Griffin 50mm disponuje i výbornými vlastnostmi kamufláže. Vozidlo má nejen základní maskovací hodnoty nad úrovní své třídy, ale ještě k tomu disponuje aktivním kamuflážním systémem, který mu neustále poskytuje stejný bonus, jako by se skrýval za keřem. To se navíc sčítá s listovím okolního porostu, takže vozidlo je opravdu jen těžko detekovatelné.

Vzhledem k tomu, že je Griffin 50mm AFV, má samozřejmě rovněž vynikající schopnost detekovat nepřátele a označovat je, jak jste zvyklí z jiných strojů. Při odhalování nepřátelských vozidel vám pomáhá vylepšený „Thermal Imager“, který snižuje bonus nepřátelských vozidel, pokud se ukrývají v keřích. A na rozdíl od ostatních AFV je Griffin 50mm díky pokročilým elektronickým systémům schopen označit nepřítele v dosahu 150 metrů za předpokladu, že vaše vozidlo stojí nebo se pohybuje jen velmi pomalu. Tato schopnost je nicméně dostupná jen jednou za 5 minut a po dobu 25 sekund.

Když přijde na řeč vlastní ochrana, tak stejně jako ostatní stroje řady AFV, ani Griffin 50mm v Armored Warfare nedisponuje žádným silným pancířem. Byť přední plát je o něco tlustší, než bývá u těchto vozidel zvykem. Nicméně je to především průzkumné vozidlo, takže se musí spoléhat hlavně na svou pohyblivost a schopnost maskování. Přesto je vozidlo vybaveno alespoň hard-kill Iron Fist APS, což mu umožňuje přežít jeden nebo dva útoky raket.

Když to tedy shrneme, Griffin 50mm je velmi mobilní odstřelovač se schopností prostřelit i neobvykle silné pancíře díky výše popsané speciální mechanice střelby v dávkách. Má schopnost nepozorovaně se plížit velmi blízko kolem nepřátel a označovat je pro své spojence díky pokročilým elektronickým systémům, byť je to stále velmi riskantní taktika. Může ale také spolehlivě fungovat jako palebná podpora za přední linií, pokud tedy nebude stát proti nejsilněji pancéřovaným MBT.

I když vozidlo už teď vypadá velmi slibně, během sezóny American Dream se dočká ještě další speciální schopnosti. Tu však zatím vývojáři ještě neodhalili, takže nezbývá nám nic jiného, než si na více informací počkat. Každopádně doufáme, že se vám toto neobvyklé vozidlo bude líbit a že se co nevidět uvidíme na bojišti!

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/development-griffin-50mm

1 komentář

    • hatifnatt on 27. 9. 2019 at 7:39
    • Reakce

    Musím uznať, že po grafickej stránke sa posledné pridané modely vozidiel viditeľne zlepšili a začínajú byť konkurencieschopné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.