Ve vývoji: Bradley AAWS-H

Dnes tu pro vás máme překlad článku z oficiální stránky hry o posledním prémiovém tanku, který bude možné získat již za pár dní v rámci kampaně BattlePath – Last Patriot. Jedná se o stíhač tanků Bradley AAWS-H, jehož díly budou obsaženy ve speciálních patriotských bedničkách, dostupných za Battle Coiny. Pokud vás tedy tento zajímavý stroj zajímá a chcete se o něm dozvědět více, snad vám tento překlad pomůže.

Velitelé!

Poslední z vozidel pro Battle Path – Last Patriot bude stíhač tanků Bradley AAWS-H. Pokud vám tenhle název zní povědomě, tak proto, že jsme o něm již mluvili ve článku o programu LOSAT. A jestli vás zajímá jeho skutečný příběh, tak se teď na něj pojďme podívat. Ve zkratce – jednou z uvažovaných platforem pro nesení kinetických raket byl právě stroj Bradley.

Samozřejmě, v tomto případě se ale nejednalo jen tak o obyčejného Bradleyho – podvozek musel být silně upraven, aby mohl nést čtyři z těchto mocných zbraní v odpalovači. Byl postaven prototyp (nebo spíše plnohodnotná technologická demonstrace) a celý návrh byl dokončen mezi lety 1988 až 1992 společností Vought. Poté program kinetických raket prošel řadou změn a přesunul se na různé platformy.

Bradley AAWS-H (Advanced Antitank Weapon System) může být považován za předchůdce stroje M8 MGM-166, který je již také dostupný ve hře, přidaný jako součást poslední sezóny „Americký sen“. V Armored Warfare bude Bradley AAWS-H prémiový stíhač tanků VIII. úrovně, který půjde získat z patriotských bedniček. Tyto bedny jsme nedávno zmínili v našem článku o kampani Last Patrion, ale ve zkratce, budou srovnatelné s ostatními bednami a mohou být rovněž zakoupeny za bitevní mince. Kromě tanku AAWS-H z nich budou padat i další velmi cenné odměny, například velitelé či další prémiová vozidla.

Než se však dostaneme ke konkrétním podrobnostem o tomto novém stroji, obvyklé upozornění! Níže uvedené parametry jsou stále jen předběžné, protože vozidlo nebylo ještě řádně testováno. Je tedy velmi pravděpodobné, že se ještě změní. Berte to proto jako nastínění toho, jak bychom chtěli vozidlo uvést do hry.

Jak jsme už řekli – možná jste uhádli, že Bradley AAWS-H bude vyzbrojen čtyřmi kinetickými střelami. Z důvodů vyváženosti to samozřejmě nebude tak silná výzbroj, jako u úrovně X. Bude však používat stejnou mechaniku, kterou můžete znát právě již ze stroje M8 MGM-166.

  • Rakety budou střely kinetického typu
  • Penetrace se bude zvětšovat se vzrůstající vzdáleností (od 500mm na vzdálenost 250m do 1500mm na vzdálenost 700m)
  • Poškození se bude rovněž zvětšovat se vzdáleností (od 360 na vzdálenost 250m do 1189 na vzdálenost 700m)
  • Rychlost letu střely bude 2000 m/s
  • Díky rychlosti budou tyto rakety zcela ignorovat APS systémy a ochranné prvky typu klecí

Na začátku bitvy budete mít nabité čtyři rakety a čas přebití mezi jednotlivými střelami budou 4 sekundy. Poté se odpalovací zařízení zasune a znovu nabije, což bude trvat zhruba 30 sekund (včetně času zasunutí). Odpalovací zařízení bude mít pouze omezenou schopnost pohybu (zhruba 50 stupňů) – proto budete muset pohnout celým trupem vozidla, čímž ztratíte maskovací bonus stojícího vozidla.

Bradley AAWS-H bude poměrně mobilní díky svému lehkému podvozku a výkonnému motoru, ale jeho pancíř bude velmi slabý, stejně jako má běžný Bradley. Speciální armádní hliník přece jen neposkytuje příliš mnoho ochrany. Naštěstí budou k dispozici dvě aktivní schopnosti – Override ECU pro získání rychlosti, což vám pomůže dostat se na pozice rychleji než vaši soupeři, a schopnost Retreat (odemknutelná prostřednictvím Dílny, kterou jsme představili v rámci odhalení kampaně Battle Path). Tato schopnost vám umožní zvýšit akceleraci a maskování pro bezpečný únik v nebezpečných situacích, ale za cenu dohledu a rychlosti nabíjení.

A v neposlední řadě druhým dostupným vylepšením v rámci Dílny bude „360 degree FOV system“, který při stání vozidla zvětšuje jeho dohled o 100 metrů (na neuvěřitelných 500 metrů).

Celkově vzato bude Bradley AAWS-H podobný stroji M8 MGM-166, jen se bude nacházet o dvě úrovně níže. Klíčem k úspěchu s tímto vozidlem bude zůstat mimo dosah vašeho cíle, a co je nejdůležitější, zůstat skrytý. AAWS-H bude víceméně bezbranný v boji na krátkou vzdálenost, což je něco, na co byste rozhodně neměli v bitvě zapomínat. Nicméně, na delší vzdálenosti bude toto vozidlo devastující. Když budete hrát správně, vaši nepřátelé padnou jako pšenice pod kosou, aniž by věděli o vaší přítomnosti, alespoň tedy do chvíle, než jejich tanky exploddjí. Ukážete-li se však příliš brzy, vaše AAWS-H skončí poměrně rychle v plamenech.

Doufáme, že se vám toto nové vozidlo bude líbit. Uvidíme se na bojišti!

Překlad: VojcekCZ

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/development-bradley-aaws-h

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.