Ve vývoji: Bitevní tank TTB

Dalším z vozidel, které se nám chystá do hry v brzké budoucnosti, je americký stroj z počátku 80. let nazvaný Tank Test Bed, zkráceně TTB. Jak už ze samotného názvu vyplývá, jedná se o další z raných prototypů vycházející, ač se to může zdát neuvěřitelné, ze série tanků Abrams. Mělo se jednat o odpověď, a to se vskutku radikálním řešením, na nejnovější ruské stroje té doby. Jeho vývoj však později ukončil rozpad Sovětského svazu, a tak se nakonec nikdy nedočkal sériové výroby.

Jak si můžete povšimnout z obrázků, jedná se de facto o upravený trub z klasického Abramse s turbínovým pohonem. Od svého předchůdce ho však výrazně odlišuje věž, která v tomto případě byla zcela bez osádky a ovládala se elektronicky. Výzbroj mělo tvořit stejné dělo jako u Abramsů, tedy M256 L/44 ráže 120mm.

V Armored Warfare bude TTB hlavní bitevní tank na IX. úrovni vyzkoumatelný v technologickém stromě a bude na něj vést odbočka z tanku M1A2 Abrams. Je dobré poznamenat, že nepůjde o zcela historické zpracování. Bude se jednat o smyšlenou modernizovanou verzi vycházející z původního prototypu, ale upravenou po vzoru současných modernizací tanků M1A2 Abrams, které americká armáda na těchto strojích provádí. TTB tak bude mít například APS.

Ve výsledku by se měl tento stroj do jisté míry podobat ruské Armatě. Nabídne kombinaci slušné pohyblivosti, dobré ochrany trupu a bezosádkové věže. Výzbroj bude tvořit modernizované, automaticky nabíjené dělo ráže 120mm opatřené zásobníkem na 6 ran. Speciální úpravou pro oddané hráče bude navíc možné dělo vylepšit a zvýšit tak kapacitu vezené munice o dalších 16 nábojů.

Dále bude možné vozidlo vylepšit o sadu reaktivního pancíře TUSK v3, vylepšené kouřové granáty, Soft-kill či Hard-kill APS nebo vylepšenou ochranu prostoru pro posádku, která sníží zranitelnost jednotlivých členů o 50%. K dispozici budou také dva motory o síle 1500 koní s tím, že dieselový motor nabídne maximální rychlost až 70 km/h ale s horším zrychlením, zatímco turbínový motor bude nabízet dobré zrychlení za cenu snížené maximální rychlosti (60 km/h).

Poslední zajímavostí, kterou lze zmínit, je to, že vozidlo bude disponovat možností odemknutí funkce hydraulického odpružení. Navíc bude mít aktivní schopnost Engine Overdrive pro krátkodobé zrychlení za cenu maskování vozidla a taktéž v rámci jeho výzkumu bude zahrnuta možnost odemčení jednoho z nových vylepšení přicházejících v aktualizaci 0.30, podobně jako u vozidla M113 Hellfire.

Berte však všechny tyto informace a čísla zatím s rezervou, neboť vozidlo ještě nebylo řádně testováno a tudíž je možné, že se jeho některé parametry budou měnit. Přesto se jedná o nastínění toho, jakým směrem by vývojáři chtěli tento nový tank směřovat a uvést do hry. Za mě určitě zajímavý stroj, byť jinak americké tanky nemusím. Co vy, těšíte se na něj?

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/development-ttb

2 komentáře

    • Beeda2004 on 13. 8. 2019 at 1:32
    • Reakce

    trosku se bojim ze to bude mit furt rozbitej kanon nebo nabijec, nepripada me ze ta vez ma moc plechu

    1. Uvidíme, až se to dostane do hry. Zatím je podle mě brzo jakkoliv to hodnotit. Podle dosud známých informací to vypadá až na moc dobrý stroj, takže určitě ještě projde nějakými úpravami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.