Týdenní souhrn novinek – 5. října 2019

Během uplynulého týdne se nám kolem Armored Warfare událo několik zajímavých věcí, a jelikož z časových důvodů nebylo možné je zde zpracovat, pojďme si udělat alespoň stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se stalo. Je toho totiž poměrně dost a vypadá to zajímavě.

T429 Vigilante

Po zavedení nove herní mechaniky rotačních kanónů, která se nám poprvé představila v aktualizaci 0.30 v podobě tanku M48 GAU-8, bylo jen otázkou času, kdy se do hry dostane další podobné vozidlo. Na oficiální stránce tak byl představen další stroj s touto výzbrojí, a to T429 Vigilante, který by se nám měl brzy dostat do hry. Pokud vás toto vozidlo zajímá více, připravili jsme zde o něm podrobnější článek, viz tento odkaz.

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/development-t249-vigilante

Update 0.30.5744

Dne 2. října proběhla malá aktualizace hry. Ta přinesla hned několik úprav herních mechanismů. Jednou z nich je rozšíření databáze vozidel přidělovaných jako AI nepřátelé v PvE režimech. Tato databáze se rozšířila o rovných 35 vozidel! Nyní tak budete potkávat mnohem pestřejší výběr nepřátelských vozidel, než tomu bylo dosud.

Další změnou v této aktualizaci je zavedení tankové encyklopedie. Jedná se o novou záložku „Global Vehicle Directory“, kterou naleznete v technologických stromech výzkumu. Zde si můžete prohlédnout všechna vozidla, různě je filtrovat či si zobrazit jejich parametry, konfigurace modulů či historii.

V rámci aktualizace také došlo k několika obecným změnám.

 • Tento víkend jsou vedle standardních operací k dispozici také speciální operace Arabian Nights
 • V první kapitole Amerického snu došlo ke zpomalení nepřátelských AGDS vozidel, aby se lépe orientovaly mezi překážkami
 • Byl opraven problém, kdy za určitých situacích zničené vozidlo vypadalo jako vozidlo stále naživu
 • Byl vylepšen popis aktivních schopností v garáži
 • Došlo k opravě chyby, kdy se achivement „LT in America“ dal splnit i ve standardním PvE
 • Upravil se vzhled kamufláží Snake Skin a Anaconda
 • Dále bylo opraveno několik menších chyb ve vizuálním rozhraní hry

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/maintenance-october-2

Deník vývojářů

Na oficiální stránce hry se nám dále objevil vývojářský deník, tentokrát zaměřený na změny systému oživování a doplňování munice v PvE misích, ke kterým došlo v aktualizaci 0.30. Zkrátka změny spotřebního materiálu. V tomto článku se dočtete důvody, které vývojáře k těmto změnám vedly, i popis současného fungování. Zda to byl krok správným směrem, to už budete muset vyhodnotit sami.

Ve zkratce, důvodem ke změně byl fakt, že pokud jste dříve použili spotřební doplněk „Field Rebuild Kit“ příliš brzy, pak se často stávalo, že jste přišli o možnost se znovu oživit nebo doplnit munici ve chvíli, kdy jste to nejvíce potřebovali, zejména v pozdějších částech hry. To samozřejmě mohlo významným způsobem ovlivnit výsledek mise.

Proto nově tento spotřební materiál slouží již jen k obnově života, ale oživení či doplnění munice probíhá odděleně za pomoci příslušných ikon přímo v bitevním rozhraní. To samé platí pro léčení posádky či opravu poškozených modulů, které lze teď vyřešit jen spotřebními doplňky k tomu určenými. Důvod je jasný, základní verze lékárniček nebo opravárenských sad je totiž od aktualizace 0.30 zdarma a tudíž dostupná pro všechny.

Samotné doplnění munice je v každé bitvě dostupné jednou zdarma a signalizuje to ikona v levém dolním rohu obrazovky v podobě dvou šipek. Tato funkce se aktivuje klávesou Q (při defaultním nastavení). Oživení tanku po zničení probíhá za poplatek v kreditech, a to až dvakrát za bitvu. Tuto možnost teď najdete na obrazovce, která se vám zobrazí hned po zničení vašeho vozidla.

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/developer-diary-respawn-and-ammo-refill-update-030

Oslava sjednocení Německa

Samozřejmě nemůže chybět ani akce k nějakému výročí. Tentokrát se jedná o oslavu sjednocení Německa. Při této příležitosti si pro nás vývojáři připravily hned několik bonusů a speciálních nabídek, a to včetně další dárkové bedny zdarma. Tato akce trvá od 3. října do 10. října 2019.

Po tuto dobu si můžete ve hře užívat 30% bonus na příjem zkušeností pro velitele za každou bitvu a 20% bonus k příjmu zkušeností pro posádku, samozřejmě také za každou bitvu. Co se týče dárkové bedny, kterou si můžete vyzvednout zde, tak ta tentokrát obsahuje následující položky:

 • 3 obrázky ke dni německého sjednocení
 • 1 avatar německého sjednocení
 • 3 zlaté bedny
 • Jantarová základní barva na tanky

Součástí akce jsou i speciální nabídky v prémiovém obchodě, samozřejmě s německou tématikou. V prémiovém obchodě tak najdete například sadu tří historických německých kamufláží. Najdete zde ale i balíčky s různými boosty či prémiovým účtem a dokonce i s velitelkou Erin O’Connell.

Poslední specialitou, kterou najdete při této příležitosti v prémiovém obchodě, je prémiový tank Leopard 2 Revolution ve speciální verzi Vereinigung. To zahrnuje unikátní skin s kamufláží inspirovanou Berlínskou zdí a samostatně je neprodejná. Všechny tyto nabídky naleznete v MyLoot obchodě, odkaz zde.

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/celebrating-german-unity-0

Víkend s Arabian Nights

Jak už jsme zmínili výše, tento víkend máme krom standardních speciálních operací Amerického snu, jak už bývá každý týden pravidlem, k dispozici také speciální operace z předešlých sezón, tentokrát z Arabských nocí. Pokud se vám tedy ještě nepodařilo získat některé z achivementů, které byly s těmito misemi spojeny, tak nyní máte opět příležitost.

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/weekend-events-arabian-nights

Pár slov na závěr

Nuže, jak sami vidíte, tento týden se toho kolem Armored Warfare událo poměrně dost. Doufáme, že alespoň tento krátký přehled o tom, co se děje, vám pomůže udržet si určitou míru informací ohledně dění kolem hry. Je dost možné, že u tohoto formátu, kdy jednorázově shrneme události za uplynulý týden, zůstaneme nějaký čas i nadále.

Pokud byste přesto měl někdo zájem podat pomocnou ruku a podílet se na obsahu tohoto webu, zejména dělání překladů a stručných článků shrnujících informace z oficiálního webu, budeme jenom rádi. Stačí napsat na náš redakční email, který najdete v kontaktech.

Přejeme vám hodně úspěchů na bitevním poli!

2 komentáře

  • Beeda2004 on 7. 10. 2019 at 16:00
  • Reakce

  Šance vyhrat premiak
  On October 9, 2019, between 18:00 and 19:00 CEST, log in to Armored Warfare and play Tier 6 PvP.

  We, the staff-members and moderators, will be joining the battles and if you manage to destroy one of us, you will be awarded with the Kampfpanzer-70 Tier 6 Premium MBT (or 3.250 Gold if you own it already).

  But that’s not all. Ten randomly chosen winners will also receive the coveted QN-506 Tier 9 Tank Destroyer

   • hatifnatt on 8. 10. 2019 at 10:13
   • Reakce

   Skúsim šťastie 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.