Týdenní souhrn novinek – 20. října 2019

Týden opět uplynul jako voda a tudíž je na čase si zase stručně shrnout události, které se během něj kolem Armored Warfare udály. Tentokrát toho nebude mnoho, i když zas tak málo toho také není. Takže se nemusíte bát, že bychom vás nějak odbyli. Některé věci, které byly ohlášeny, vás vlastně možná dost překvapí. Ale o tom už se dočtete o pár řádků níže. Nuže, co se tedy dělo?

Nová služba My.Games

Před časem vývojáři oznámili, že se chystají spustit novou službu zvanou My.Games. Ve zkratce – má jít o novou mezinárodní platformu vývoje, distribuce a podpory různých her spadajících pod tuto značku, Armored Warfare nevyjímaje. Pokud máte účet na My.com, jakože asi většina hráčů AW má, pak bude potřeba se do nové služby přihlásit, abyste nadále mohli svůj účet používat. Po přihlášení se veškerý postup hrou a dosažené úspěchy přesunou na My.Games.

Co přesně to pro nás znamená a jaké výhody nám tato nová služba přinese, to zatím nikdo neví. Možná už konečně bude možné posílat dárky jiným hráčům nebo se sjednotí akce pořádané v rámci hry. Co je ale jasné, tak je to, že bude nový launcher pro spouštění hry. Každopádně zatím nebylo oznámeno, kdy ke spuštění My.Games a přesunu Armored Warfare pod tuto novou službu vlastně dojde. Dá se ale očekávat, že to bude celkem brzy. Tak snad to nebudou doprovázet nějaké vážnější problémy.

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/mycom-games-moving-mygames

Oficiální stream

Během týdne se uskutečnil stream pořádaný tvůrci hry, respektive jejich komunitním oddělením. Bohužel, stream byl v angličtině, ale tak to se dalo očekávat. Nicméně během něj mohli diváci pokládat dotazy a doslechnout se několik zajímavých informací z vývoje hry. Rovněž bylo možné vidět v praxi i novou, chystanou herní mechaniku – mechanizovanou pěchotu. Pokud umíte anglicky, doporučujeme se na záznam streamu podívat. Najdete ho na oficiálním Twitch kanále Armored Warfare, odkaz zde.

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/special-stream-coming-today

Ruské historické kamufláže

Do hry se nám vývojáři chystají přidat další set historických kamufláží. Tentokrát jsou to kamufláže původem z Ruska, které se používaly na tancích v období 80. až 90. let 20. století. Jedná se o tři vzory. Stejně jako v předchozích situacích budou i tyto kamufláže dostupné pro všechny tanky a bude je možné uplatnit i pro všechny typy prostředí. Musíme uznat, že vypadají opravdu dobře. Ale bohužel asi opět nebude možné na nich měnit podkladový nátěr, takže ani jedna se nebude moc hodit na pouštní nebo zimní mapu, což je škoda.

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/historical-camouflages-russian

Aktualizace hry 0.30.5773

Ve čtvrtek se nám hra dočkala další mini-aktualizace, která opět přinesla řadu změn nejen v hratelnosti některých misí, ale rovněž v parametrech určitých tanků. Vylepšeny byly například některé tanky série Abrams. Přidána byla také tři zcela nová vozidla, z toho dvě jsou součástí klasického výzkumu a jedno prémiové. Podrobnější informace o tom, co přesně se změnilo, najdete ve výpisu níže.

 • Přidáno průzkumné vozidlo IX. úrovně T249 Vigilante odemknutelné z tanku Ramka-99
 • Přidán stíhač tanků X. úrovně M8 MGM-166 odemknutelný ze stroje T249 Vigilante
 • Přidán prémiový stíhač tanků VI. úrovně Object 287 (dárek k letošním oslavám)
 • M1A2C má nyní k dispozici ochranný systém Trophy hard-kill APS
 • Čas přebíjení tanku M1A2C byl snížen 10s na 8,75s
 • XM1A3 má nyní k dispozici ochranný systém Trophy hard-kill APS
 • TTB má nyní k dispozici vylepšené APFSDS náboje, M829A3 se zlepšenou penetrací a poškozením
 • Rychlost střelby tanku TTB se zvýšila z 8 na 15 ran za minutu
 • Čas zaměření tanku TTB se zlepšil ze 2,2s na 1,8s
 • Přesnost tanku TTB byla mírně vylepšena, aby odpovídala tanku M1A2C
 • V rámci třetí kapitoly operace Amerického snu byl opraven achivement s názvem No Mercy
 • V druhé kapitole speciálních operací byl opraven model palivové cisterny, která se objevuje na konci mise
 • U vozidla Stryker ADATS došlo ke zredukování postihu ztráty kamufláže při střelbě, a to z u ATGM z 0,2 na 0,12 a u raket z 0,4 na 0,07
 • Bezosádková věž tanku Styker ADATS již nedostává plné poškození
 • Vozidlo M48 GAU-8 obdrželo nový vyzkoumatelný modul „Weight Reduction Measures“, který snižuje hmotnost vozidla, zvyšuje jeho akceleraci o 15% a maximální rychlost o 20%
 • Na M48 GAU-8 byl opraven indikátor probití, nyní se změní na žlutý, pokud se předpokládají jen částečná probití se sníženým poškozením (stejný princip jako u M8 MGM-166)
 • U vozidla M48 GAU-8 byl opraven vzhled vlajek
 • Vizuální efekt průzkumných raket na vozidle QN-506 byl upraven

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/maintenance-october-17

Dělostřelectvo v Globálních operacích

Pokud rádi hrajete herní režim Globálních operací, jistě jste si asi všimli, že se náhle začalo v bitvách objevovat dělostřelectvo. Tato třída vozidel v současné době smí jen do PvE. Nicméně vývojáři se rozhodli znovu tato vozidla zapojit do hry proti skutečným hráčům, a to právě v tomto herním režimu. Pokud si tedy chcete vyzkoušet, jak se v Armored Warfare hraje za „artyny“, pak máte příležitost. Tato akce bude trvat až do 24. října.

My jen doufáme, že se touto akcí vývojáři nesnaží naznačit návrat artyn do PvP na trvalo. Jejím účelem je totiž zjistit, jaký by o to byl zájem a zda vůbec tato třída vozidel najde v současném Armored Warfare uplatnění. Váš názor na tuto záležitost můžete tvůrcům poslat přímo přes oficiální Discord.

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/artillery-global-operations

Oslavy čtvrtého výročí

Už je to tak, tento týden jsme se dočkali také oslav čtvrtého výročí spuštění hry, nově stanoveného na den, kdy byl před rokem spuštěn globální server. V rámci této akce se nám vývojáři rozhodli nadělit spoustu zajímavých odměn a speciálních nabídek. Vyjezdit jste si také mohli prémiový tank VI. úrovně Object 287 a k dispozici je ještě pořád v MyLoot obchodě dárková bednička obsahující mimo jiné sedm dní prémiového účtu a sedmidenní pronájem prémiového tanku X. úrovně Armata 152. Více se o tom dočtete v našem předchozím článku, který najdete zde.

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/celebrating-fourth-anniversary

Pšchota v Armored Warfare

Asi vůbec nejzajímavější informací, která se nám v uplynulém týdnu objevila na oficiálních stránkách hry, bylo odhalení zcela nové herní mechaniky, která pravděpodobně do značné míry změní nejen hratelnost hry, ale také její atraktivnost pro hráče. Podobnou mechaniku totiž obdobné konkurenční hry nemají. Jedná se funkci, díky které budete moct využívat výsadky vojenských jednotek. O tomto jsme se rovněž rozepsali v samostatném článku, který najdete přímo zde.

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/development-mechanized-infantry

Mise na Object 287

A nakonec tu máme důležitou informaci. Většina z vás asi zaznamenala, že mise na odměnový prémiový tank Object 287, který je letos dárkem ke čtvrtému výročí hry, se potýkala s nemalými problémy. Tank totiž dosud skoro nikdo neobdržel. Podle posledních informaci se na řešení problému stále pracuje a veškeré odměny, včetně tanku, bychom všichni měli dostat již zítra, tedy v pondělí.

No a to je pro dnešek vše. Snad vám opět tento stručný přehled událostí pomohl udělat si představu o tom, co se kolem hry Armored Warfare děje. Přejeme vám hezký zbytek víkendu a příjemně strávené chvilky u hry. Nezapomeňte pořádně oslavit výročí Armored Warfare a užívat si dárků, které nám vývojáři při této příležitosti nadělili. Jistě se brzy potkáme na bojišti!

6 komentářů

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • MeJiX on 21. 10. 2019 at 20:54
  • Reakce

  Podle vyjádření pracovníků Supportu budou pravděpodobně veškeré odměny, které AW vyhlásilo k tomuto výročí připsány do konce tohoto 42. týdne.

   • Najlvin on 21. 10. 2019 at 21:36
   • Reakce

   oukám na to, že jim to dneska nějak nevyšlo. No tak snad se dočkáme 😀

  • MeJiX on 22. 10. 2019 at 6:30
  • Reakce

  a ještě provokují uživatele tím, že s těmito tanky si v klidu jezdí jejich pracovníci. Na mě to je jako červený hadr na býka.
  Když už jim to nevyjde dokážu pochopit. Ale ne, že budou provokovat uživatele tím, že ty tanky potkám v bitvě na své straně týmu. Také doufám, že se pochlapí. Jinak jsem na operaci včera čekal 17 minut – 9.-10.tier !! a nakonec jsem šel do PVE, protože jsem to nervově nevydržel.

   • Tarkovan on 22. 10. 2019 at 10:06
   • Reakce

   Většinou podobné dárky jsi na EU serveru dostal po skončení akce. A pokud jsi myslel tou operací (globální operace), tak tam záleží v kolik hodin to jdeš hrát.

   • Beeda2004 on 22. 10. 2019 at 15:17
   • Reakce

   tanky nedostali pracovnici ale rusky hraci kteri bezi na jinym klientovy kde rozdavani odmen bez problemu fungovalo, problem se vyskytl jen na my.com klientu

  • Tarkovan on 22. 10. 2019 at 10:30
  • Reakce

  Doporučení ! Před přechodem z my.com na my.games si udělejte screenshot veškerého vybavení, tanků a pod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.