Týdenní souhrn novinek – 15. února 2020

Tak nám zase uplynul další týden a je na čase se podívat na zajímavosti, které se kolem naší oblíbené hry Armored Warfare udály. Bohužel není čas se jednotlivým věcem věnovat samostatně, takže snad vám bude stačit tento stručný souhrn nejzákladnějších informací. Naštěstí toho není mnoho. Přesto, pokud by snad někdo z vás chtěl aktivně přiložit ruku k dílu a psát vlastní články, pište nám do redakce!

Projekt tanku Arjun

Jako první, co se nám v novém týdnu objevilo na hlavní stránce Armored Warfare, byl velmi dlouhý a podrobný článek věnovaný ne příliš zdařilým projektům historie tankového vývoje. Jedná se o první část nové série článků na toto téma, v tomto případě věnována indickému tanku Arjun. Pokud vás zajímá historie vývoje tanků a chcete se o tomto komplikovaném stroji dozvědět více, doporučujeme vám si článek přečíst. Bohužel je ale v angličtině.

Rozhodně chválíme snahu vývojářů obohatit naše znalosti díky těmto zajímavým historickým článkům. Ostatně, každý nový stroj, který se nám chystal nebo chystá do hry, se vždy dočkal obdobně zpracovaného článku o jeho historii, využití a parametrech. Proto je dobře, že se dostane i na tanky, které nejsou tak známe a ani je nemáme ve hře. Člověk se tak vždy dozví něco nového. A kdo ví, třeba se někdy v budoucnu dočká i tank Arjun svého herního zpracování.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/armored-failures-part-1-arjun

K-153C ve vývoji

Součástí druhé fáze nové chystané sezóny Spirithaven budou i další tři vyzkoumatelná vozidla. Na stránce Armored Warfare tak vyšel článek věnující se jednomu z těchto strojů, konkrétně obrněnému automobilu K-153C. Jako obvykle je součástí článku shrnutí historie vozidla, jeho využití a technické parametry. Pokud vás to zajímá více, určitě si článek přečtěte. Bohužel je zase dostupný jen v angličtině.

Stručně řečeno, K-153 bude v Armored Warfare lehký korejský průzkumný stroj IX. úrovně, vyzbrojený odpalovačem pro dvě rakety Raybolt. Vyzkoumat půjde z nového lehkého tanku Harimau. Jak už lze ze samotného obrázku vypozorovat, toto vozidlo nebude odolávat žádné palbě. Na druhou stranu ale nabídne jednu z nejlepších pohyblivostí ve hře (až 123 km/h), což z něj v kombinaci s malými rozměry a dobrým maskováním bude činit těžko zasažitelný cíl.

Krom toho bude vozidlo vyzbrojeno ještě kulometem ráže 12,7mm. Bude také disponovat několika speciálními vylepšeními, například zvýšení dohledu při stání a rychlejší varování odhalení, dále bude mít vylepšený systém uzamčení cíle, vylepšený mechanismus nabíjení či upravený odpalovač raket zkracující čas mezi výstřely. Nabídne i speciální schopnost Stealth, která zvýší kamufláž o 30% na úkor pohyblivosti snížené o 70%.

Celkově vzato, půjde o rychlý a silně vyzbrojený stroj, avšak velmi křehký a zranitelný. Určený bude hlavně pro rychlý průzkum okolí, ale také v případě ohrožení k boji. Díky vysoké rychlosti a dvěma raketám, posílený dobrým kamuflážním bonusem a dohledem, půjde o vcelku nebezpečného protivníka. Bude však vyžadovat velmi opatrný styl hraní, jinak se zpět do garáže vrátíte stejně rychle, jako jste z ní odjeli.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/development-k-153c

Zaměřeno na MBT

Nabídka prémiového obchodu MY.GAMES Store se tentokrát zaměřila na třídu MBT, tedy na hlavní bitevní tanky. Do prodeje se nám tak dostalo několik zajímavých prémiových strojů společně s veliteli určenými převážně pro tuto třídu bojové techniky. Konkrétně jde o tanky T-72M2 Wilk (VI. úroveň), dále Leopard 2 Revolution (VIII. úroveň) a v neposlední řadě unikátní Altay (X. úroveň), který byl hlavní odměnou za první kampaň Battle Path. Tato akce trvá do 20. února, v případě Altaye jen do 17. února!

Zatímco T-72M2 Wilk lze zakoupit samostatně nebo v balíčku s velitelem Jorge Alvarezem a dalšími věcmi, jako jsou třeba zlaťáky, bedny, kamufláže či prémiový účet, Leopard 2 Revolution lze bohužel zakoupit už jen v balíčku s velitelem Alexandrem Cortezem a hromadou dalších, převážně zbytečných věcí. Díky tomu balíčky dosahují nesmyslně vysokých cen, které se zkrátka nevyplatí, pakliže chcete jen tank samotný.

Případ sám o sobě je pak nabídka tanku Altay, který by jistě spousta z vás chtěla mít v garáži. Stejně jako jiné prémiové tanky X. úrovně se ale i Altay prodává pouze skrze bedničky, a to v dál nesmyslně udržovaném původním prémiovém obchodě. Bedničky se prodávají v počtu 2, 5, 11, 23 a 50 kusů. Můžete tak zkusit štěstí. Nicméně pamatujte, že jakýkoliv tank prodávaný touto formou vás ve výsledku může vyjít pěkně draho. Proto dobře zvažte, zda tento stroj vážně chcete.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/offer-main-battle-tanks

Další úpravy uživatelského rozhraní

Nakonec tu pro vás máme obrázek s malou ochutnávkou toho, jak se bude dál měnit uživatelské rozhraní v bitvě. Po přepracovaném zaměřovači se nám tentokrát změny dočkal i panel stavu tanku v levém dolním rohu obrazovky. Musíme uznat, že to vypadá celkem dobře. Jen se trochu obáváme toho, jestli to není až zbytečně přeplácané a ve výsledku pak v bitvě nepřehledné. Ale kdo ví, třeba už po letech konečně půjde opravovat poškozené moduly tanku pouhým kliknutím myši na příslušnou ikonu.

A to je pro dnešek vše. Nic dalšího, co by stálo za zmínku, se zatím neobjevilo. To se ale příští týden zcela určitě opět změní, takže se tu zase sejdeme u dalšího shrnutí. Mezitím zde můžete v komentářích diskutovat o novinkách, případně nám sdělit váš názor. A samozřejmě také pokračovat v nikdy nekončícím boji na bojištích Armored Warfare. Třeba se tam potkáme!

4 komentáře

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • romino on 18. 2. 2020 at 12:14
  • Reakce

  Ahojte,
  zdá sa to iba mne, alebo ste si to všimli aj vy (AWčko potichu znížilo zárobky prémiových vozidiel) . Nakoľko držím len premiaky T10 , … cca 2 týždne dozadu som zarábal v PVE s prémiovým účtom a boostami cca 1000000 kreditov za hru, a od včera sotva 700000 kreditov za hru, aj napriek tomu že som prvý vo výsledkovej listine (udelený dmg & získaných xp)

   • Beeda2004 on 18. 2. 2020 at 14:13
   • Reakce

   videlky dost zalezi na mape kazda mapa ma jiny nasobky vetsinou cim delsi mapa tim vetsi zisky tady je odkaz tabulka neni aktualni, ale mela by odpovidat https://images-ext-1.discordapp.net/external/daP1q6m_5wT7z5Ttl-S-Y8Ng2Vmtk4z8jFNbQrFdcsc/%3Fwidth%3D307%26height%3D486/https/media.discordapp.net/attachments/593942564285972481/631119779603677184/Untitled.png

    • Beeda2004 on 18. 2. 2020 at 14:21
    • Reakce

    tady jeste muzu hodit co sem jel vcera s osmickou jediny co sem mel tak insignii na kredity zadny boosty, taky je dost dulezity si hlidat sekundarni ukoly, protoze ty davaji asi 30-40% vydelku https://media.discordapp.net/attachments/457604032387743744/679315614367612929/unknown.png?width=1154&height=650

  • biggpete on 24. 2. 2020 at 8:39
  • Reakce

  tak běž na PVP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.