Týdenní souhrn novinek – 12. října 2019

Máme další týden za sebou a tudíž je na čase udělat si další shrnutí událostí, které se za tu dobu kolem Armored Warfare udály. Stejně jako minule i dnes toho nebude zrovna málo, byť některé záležitosti spojené s časově omezenými akcemi, jako například hon na zaměstnance My.comu či vyhlášení vítězů soutěží, které již nejsou aktuální, jsme tentokrát vynechali. Podstatné jsou ty nejdůležitější novinky. Takže nemá smysl to zvlášť okecávat a pojďme se na ně rovnou podívat.

Nový prémiový tank: Object 287

Do hry se nám chytá další nové vozidlo, a to Object 287. Podle informací zveřejněných na oficiální stránce hry, kde si můžete mimo jiné přečíst i o jeho historii (v angličtině), se má jednat o jedno z prototypových vozidel opatřených raketovou výzbrojí, vyvíjený na počátku 60. let minulého století. Jedná se o vozidlo velmi podobné stroji IT-1, který už ve hře najdeme, ale v tomto případě vycházející z modernějšího tanku T-64.

Oproti IT-1 byl Object 287 do značné míry vylepšen, hlavně po stránce výzbroje. Vozidlo tak nedisponovalo pouze odpalovacím zařízením pro řízené rakety ráže 140 mm, ale rovněž dvěma kanóny ráže 73 mm opatřenými bubnovým zásobníkem na 16 ran. Oproti IT-1 tak nabízel větší všestrannost a z toho plynoucí uplatnění na bojišti. Nicméně dva vyrobené prototypy nakonec nedosáhly očekávaných výsledků, a tak byl celý projekt v roce 1968 ukončen.

V Armored Warfare si budeme moct tento zajímavý stroj brzy vyzkoušet jako nový prémiový stíhač tanků na VI. úrovni. Objekt 287 se bude hratelnostně velmi podobat již zmíněnému IT-1, jen s tím rozdílem, že jeho pancíř vychází z tanku T-64 a bude tedy poskytovat podstatně lepší ochranu. Navíc bude disponovat raketami Tajfun ráže 140 mm s poškozením až 700 a dobou přebití 10 sekund. Dva kanóny ráže 73 mm pak nabídnou HEAT náboje s penetrací 300 mm s možností vystřelit v rychlém sledu za sebou každé 3 sekundy.

Nevýhodou vozidla však bude omezený rozsah otáčení věže 100° na každou stranu a špatné sklopení. Na druhou stranu bude mít ale vcelku slušný čelní pancíř a dobrou kamufláž. K tomu si přičtěme ještě aktivní schopnost „Overdrive“ motoru, která mu v případě potřeby umožní rychle opustit pozici, a máme tu celkem zajímavé všestranné vozidlo s možností uplatnit se i v první linii. V rukou zkušených hráčů bude toto vozidlo schopné nadělat opravdu velké škody.

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/development-object-287

Munice typu PELE

Jistě jste zaznamenali, že v aktualizaci 0.30 proběhly nějaké úpravy munice typu PELE (Penetrator with Enhanced Lateral Effect). Jedná se o munici kombinující vlastnosti AP a HE nábojů, což z ní činí velice univerzální způsob ničení nepřátelských cílů, především na tancích s autokanóny nízkých ráží (typicky VBL, Marder 2 nebo Wilk XC-8). To ale samozřejmě přineslo i řadu problémů s jejím vyvážením ve hře.

Na oficiální stránce se nám před pár dny objevil článek vysvětlující, jak tato munice funguje v reálném světě a jak je nyní zpracována do hry. Od aktualizace 0.30 by měla konečně fungovat podle představ vývojářů a více tak zohledňovat její skutečnou roli na bojišti. Pokud vás to zajímá více, klikněte na odkaz níže, kde se dočtete podrobnější informace. Článek je ale bohužel, jako obvykle, dostupný pouze v angličitině.

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/developer-diary-pele

Aktualizace 0.30.5760 z 10. října

Ve čtvrtek jsme se dočkali další aktualizace a tentokrát i krom nejrůznějších oprav i nového obsahu. Prvním z nich je nový prémiový stíhač IX. úrovně QN-506, který bylo možné si předobjednat a nyní se nám už prohání po bojištích. O tomto stroji jsme si tu již psali před časem, viz odkaz. Je to zajímavé vozidlo, které disponuje hned třemi různými zbraňovými systémy a navíc ještě speciálními průzkumnými raketami. Zatím však není jasné, kdy se opět objeví v prodeji.

Další důležitou věcí, která byla přidána do hry, je třetí kapitola speciálních operací Amerického snu. V ní se podíváte na tajnou základnu Enigmy. Nyní jsou tedy k dispozici tři příběhové mise, které na sebe dějově navazují. Bývá zvykem, že v každé sezóně jsou čtyři, takže se dá očekávat, že v jedné z dalších aktualizací se dočkáme i té poslední.

Součástí aktualizace byly také změny vozidla M48 GAU-8. Vývojáři totiž usoudili, že v určitých situacích je tento stroj příliš silný. Proto došlo na následující úpravy:

 • Snížena přesnost při nižší rychlosti střelby
 • Zvýšen pokles přesnosti při střelbě v pomalém režimu palby
 • V režimu pomalé střelby se nyní zbraň přehřívá rychleji
 • Snížilo se poškození při zásahu silného, neprobitého pancíře
 • Maximální tloušťka pancíře, která umožňuje poškození, se snížila
 • Sníženo poškozování modulů nepřátelských tanků

Další důležité opravy se dočkaly rakety, které letí na cíl shora. Stávalo se totiž, že pokud taková raketa zasáhla vozidlo s věží, která nemá posádku (a tudíž běžně dostává minimální poškození), tak i přes tento fakt raketa způsobovala plné poškození. Tento problém by nyní měl být opraven. Nicméně stále platí, že pokud raketa pronikne věží takovéhoto vozidla a prorazí ji celou až do úrovně spodní části, způsobí plné poškození.

Dále došlo k několika obecným změnám a opravám:

 • Leclerc T40 má nyní možnost nainstalovat skin Warmaster, který lze odemknout splněním mise Mastery
 • Byl opraven problém, kdy po dokončení mise na obtížnost Heroic nebyly připsány žádné zkušenosti posádce ani veliteli
 • Rakety vozidla M113 Hellfire nyní pracují dle popisu a ne jako tandemová munice
 • U vozidla Griffin 50 mm byl přepracován zvuk střelby
 • V druhé kapitole speciálních operací byla opravena cisterna, která v závěru mise zablokuje vlak
 • Upraven vzhled francouzských kamufláží na základě reálnější předlohy
 • Opraven problém tanku M48 GAU-8, kdy se občas mohl zobrazovat efekt střelby i ve chvíli, kdy vozidlo nestřílelo

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/maintenance-october-10

Bonusy a nabídky

Jako každý týden nám vývojáři servírují speciální nabídky, slevy a bonusy ve hře. Tentokrát u příležitosti výročí příběhové kampaně v Armored Warfare, jejíž součástí jsou právě i speciální operace Amerického snu. Od 10. října až do 17. října si tak můžete užívat následujících věcí:

 • 200% bonus ke příjmu zkušeností za každou první výhru dne v režimu PvE
 • 50% bonus ke zkušenostem velitele za každou bitvu
 • 50% bonus při konvertování zkušeností na reputaci
 • 50% bonus při konvertování zlaťáků na kredity

Po tuto dobu si také můžete v MyLoot obchodě vyzvednout speciální dárkovou bedničku, která obsahuje:

 • 3 dny prémiového účtu
 • 5 obrázků na tank s motivem příběhové kampaně
 • 1 bednu na tank Type 90 (obsahuje dílky nebo ve vzácných případech celý tank)

Při této příležitosti se nám do prodeje dostalo několik unikátních věcí, které byly zatím dostupné jen v rámci příběhové kampaně. K dispozici jsou v různě kombinovaných balíčcích nebo samostatně:

 • Prémiový stíhač tanků IX. úrovně Abrams AGDS
 • Prémiový stíhač tanků IX. úrovně Centauro 120 Wolf
 • AFV vozidlo VI. úrovně Sabre
 • Velitel Joshua Seagrove
 • Velitelka Kathryn Grey
 • Speciální techno kamufláže (platné pro všechny tři typy prostředí)
 • Černá základní barva na tank

A nakonec si můžete taktéž zakoupit další bedničky na tank Type 90. Jedná se o hlavní bitevní tank VII. úrovně, který jako první ve hře disponoval hydraulicko-pneumaticky odpruženým podvozkem, což mu umožňuje naklápění dopředu i dozadu. Bedničky naleznete v prémiovém obchodě.

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/storyline-campaign-bonuses-and-offers

Nový tank M8 MGM-166

Dalším novým tankem, který se nám chystá do hry, je stroj M8 MGM-166, který by měl zakončit linii nových vozidel v nabídce Oskara Faradaye. Toto vozidlo je další ukázkou prototypu vyvíjeného od 80. let minulého století v rámci amerického programu LOSAT. V tomto případě je to stroj postavený na konstrukci tanku XM8, vybavený speciálním odpalovacím zařízením pro řízené střely. Jeho vývoj byl ale zrušen v 90. letech, kdy po rozpadu Sovětského svazu vozidlo této zamýšlené konstrukce pozbylo významu.

V Armored Warfare půjde o stíhač tanků X. úrovně, který se bude odemykat ze stroje T249 Vigilante. Vozidlo bude mít poměrně dobrou mobilitu (zrychlení z 0 na 32 km/h během pouhých tří sekund), ale na úkor horšího pancéřování, které ho ochrání nanejvýš před autokanóny. Měl by ale disponovat soft-kill APS systémem, což by mu mělo zajišťovat alespoň dodatečnou ochranu proti raketám.

M8 MGM-166 bude nicméně vynikat svojí palebnou silou v podobě dvanácti odpalovačů na speciální kinetické střely, které bude možné odpalovat po pěti sekundách. Tyto rakety se budou vyznačovat extrémní destruktivitou, avšak přímo závislou na rychlosti jejich letu. Zrychlení raket bude nějakou dobu trvat. V praxi to znamená následující:

 • Tyto střely budou spíše jako ovladatelné kinetické náboje než klasické ATGM
 • Budou létat velmi rychle (2000 až 2200 m/s)
 • V čím větší vzdálenosti je zasažen cíl, tím větší bude udělené poškození (až 1400 hp na vzdálenost 500 m)
 • Penetrace se stoupající vzdáleností rovněž vzroste (až 1500 mm při vzdálenosti 500 m)
 • Tyto střely budou zcela ignorovat ochranou ERU či klece
 • Rakety nezastaví ani žádné APS

Nevýhody těchto speciálních raket jsou ale takovéto:

 • Čím menší je vzdálenost cíle, tím menší je penetrace (500 mm na vzdálenost menší jak 200 m)
 • Čím menší vzdálenost, tím i horší poškození (zhruba 400 hp ve vzdálenosti 200 m a méně)

Vozidlo navíc nebude mít zrovna dobré vlastnosti kamufláže, vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně velký stroj. Jeho základní hodnota maskování se bude pohybovat někde kolem 27%. Zato s dohledem na tom bude o poznání lépe, cca 400 m za pohybu a 500 m při stání. K tomu bude mít ještě k dispozici aktivní schopnost „Overdrive“, což mu umožní se v případě nebezpečí rychle stáhnout do bezpečí. Když k tomu přičteme speciální výzbroj, tak to z něj činí především skutečného odstřelovače na velké vzdálenosti. Je tedy jasné, že se do první linie hodit moc nebude. Naopak, rolí tohoto vozidla na bojišti bude hlavně podpora spojenců na dálku, kdy bude jeho maximální potenciál využit naplno.

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/development-m8-mgm-166

Závěrem

Jak tedy vidíte, chystá se nám toho do hry pořád dost a dost. Ať už jde o nový obsah v podobě nových tanků, nebo o další zajímavé akce, vývojáři rozhodně nelení. Je dobré vědět, že i přes poměrně malou komunitu hra stále žije svým životem a nadále se rozvíjí. A tak to má být. Takže doufáme, že se tu zase příští týden všichni sejdeme a opět si shrneme další porci novinek a zajímavostí ze světa Armored Warfare. A pokud i vy chcete přiložit ruku k dílu, nezapomeňte šířit povědomí o této tankové hře mezi svými kamarády a známými, ať je nás tankistů čím dál víc.

Přejeme vám mnoho úspěchů na bojišti moderní války!

2 komentáře

  • Zdeněk on 13. 10. 2019 at 12:37
  • Reakce

  Dobrá práce 🙂 Začal jsem hrát opět AW 🙂 Tak se někdy potkáme na bojišti . Kena_Tesar1

   • Najlvin on 13. 10. 2019 at 13:35
   • Reakce

   Jo, to se určitě někdy potkáme. Klidně si mě hoď i do přátel 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.