Sovětská lesní kamufláž

Zdá se, že se brzo dočkáme další kamufláže zdarma, alespoň to tedy tvrdí nový článek na oficiálním webu hry. Půjde o sovětskou lesní kamufláž, takže kamufláž z řady těch autentických. Tento kamuflážní vzor je konkrétně inspirován fotografiemi tanků T-80BV používaných ve východním Německu, přesněji zachycených při odsunu v roce 1994. Jakým způsobem bude možné kamufláž získat, to ale zatím prozrazeno nebylo.

Na kamufláži zaujme především kombinace barev, které tvoří zelené, hnědé a modrošedé pruhy. Původ tohoto vzoru sahá až do 70. let, kdy se toto schéma poprvé objevilo v příručce kamufláží. V našem případě se ale jedná o revidovaný vzor z roku 1988. Stojí za zmínku, že tentýž kamuflážní vzor existoval ještě ve dvou dalších variantách, přičemž jedna nahrazovala modrošedou barvu za světle zelenou a druhá za žlutou.

Tato na první pohled neobvyklá kamufláž se i přes atraktivní barvy příliš často nepoužívala. K jejímu hojnějšímu využití došlo až mezi 80. a 90. lety, kdy bylo potřeba tanky lépe skrýt před zařízeními pro noční vidění. Barvy totiž byly pečlivě sladěny tak, aby se snížil barevný kontrast pro infračervené kamery používaných na vozidlech NATO. Mimochodem, maskovací vzor byl nanášen ve specializovaných servisech a nikoliv posádkou v terénu, proto má tak ostré linie mezi přechody barev, jak nařizovala příčku.

Kamufláž bude samozřejmě použitelná na jakékoliv vozidlo ve hře, vyjma těch, která mají svůj speciální, neměnný skin. Nejlépe se však bude hodit na sovětské tanky T-80 či T-80B, případně T-72A a T-72B. Dobře bude vypadat i na vozidlech BMP-1 a BMP-2. I na nich se totiž tento kamuflážní vzor skutečně používal. K vidění byl například na vojenské přehlídce v roce 1994 v německém Wünsdorfu, a to těsně předtím, než poslední sovětská vojska opustila zemi. Jak se vám líbí?

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/historical-camouflages-soviet-forest

2 komentáře

    • romino on 8. 2. 2021 at 22:20
    • Reakce

    …za mňa hnus, nedivím sa že ho budú dávať zadarmo.
    Určite sa tej akcie kde ho bude možné získať za pár killov alebo DMG zďaleka vyhnem 😀

    1. Ale tak pořád je to camo zadarmo – kdo nic nemá, může se mu hodit. A navíc je to „historické“, i když se třeba někomu nelíbí 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.