Souhrn událostí 18. prosince 2020

Dnes to vezmu jen stručně s cílem informovat vás o aktuálním dění kolem Armored Warfare. Bohužel mám teď nějak moc práce a nestíhám dělat celé překlady. Jsem rád, když si vůbec najdu čas na nějaký streram, tak snad vám to bude takhle stačit. A pokud ne, můžete si více přečíst v originálních článcích nebo ve slovenštině na tomto sesterském webu. Pojďme tedy na to.

Destrukční derby

Zítra, tedy 19. prosince, se bude ve hře konat destrukční derby. Start je stanoven na 19:00, vše proběhne v módu „Custom Matches“ a hrát se bude jen s vozidlem OA-82 Jarmila II. Chcete-li se zúčastnit, můžete se stále ještě do dnešní půlnoci registrovat na tomto odkaze. Najdete tam i veškerá pravidla této derby. A o co se hraje? Jak jinak než o mince pro aktuální Battle Path. První až páté místo obdrží 20000 mincí, šesté až patnácté místo pak 5000 mincí. To by se jistě leckomu z vás mohlo hodit.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/dcot-destruction-derby-tournament-1

Návrat dělostřelectva

Jak už jsme vás informovali dříve, do PvP režimu se nám zase vrací dělostřelectvo. Od 15. prosince si tak můžete artynky zahrát nejen v kooperativních bitvách, ale i v Globálních operacích proti skutečným hráčům a dělat jim ze života řádné peklo. Máte-li tuto třídu vozidel rádi, pak vám tato změna jistě udělala radost. Bohužel, co ale vývojáři tak úplně nedomysleli, je fakt, že vzhledem k nízkému počtu hráčů v PvP a s tím souvisejícímu počtu aktuálně probíhajících bitev artyny čekají na bitvu i přes 20 minut. Nejsem si tedy úplně jistý, zda se dělostřelectvo v PvP stane tak populární jako ostatní třídy vozidel, natož zda jeho návrat má vůbec nějaký smysl.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/artillery-global-operations-now-available

Úpravy velitelů

Vzhledem k řadě nedávných úprav herních mechanik začaly u některých velitelů určité perky postrádat svůj význam. Proto v aktualizaci, která proběhla 17. prosince, došlo u dotčených velitelů ke změně některých schopností. Jedná se především o schopnost zkrácení doby změny typu munice, která v aktuálním stavu hry již nemá smysl. Tento perk byl u všech velitelů, kteří jím disponovali, nahrazen jinou, užitečnější dovedností. Například celkovým rychlejším nabíjením, zvýšením maximálního poškození, větší šancí na zapálení motoru a podobně. Více se ostatně můžete dočíst v původním článku.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/development-commander-skill-updates

Asijský víkend

Do aktuální nabídky prémiového obchodu se nám dostaly asijské stroje. Můžete si tak pořídit i některé unikátní stroje, které se tak snadno získat nedají, samozřejmě ale v balíčcích za odpovídající cenu. Normálně bych tu o tom asi ani nepsal, ale tentokrát je součástí nabídky i velmi unikátní skin „Golden Dragon“ pro prémiový tank Type 99A2-140. Pokud toužíte po tanku ze zlata, pak je toto přesně pro vás. Bohužel vás to ale vyjde pěkně draho, protože skin je součástí balíčku za 156 euro, který obsahuje i samotný tank, 30 dní prémiového účtu a 9000 zlaťáků. Škoda.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/offer-asian-week-1

Soutěž o mince

S víkendem věnovaným asijským vozidlům souvisí i další soutěž o mince do aktuální kampaně Battle Path. Její princip je opět jednoduchý – s určenými vozidly (Type 90, Type 96B, QN-506 či VT-5) nastřílet v libovolném herním režimu, vyjma Speciálních operací na obtížnost heroic a Hodnocených bitev, co největší poškození ze vzdálenosti do 150 metrů. U tanku VT-5 se počítá pouze poškození za pohybu! Výsledky pak stačí zaslat v předem stanovené šabloně do vyhrazeného kanálu na oficiálním discordu. Jako hlavní cena pro nejlepší výsledek s daným vozidlem je 20000 bitevních mincí a 7 dní prémiového účtu. Více informací o soutěži najdete v původním článku.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/asian-damage-contest

Shrnutí roku 2020

Nakonec tu máme jedno video, které shrnuje vývoj hry Armored Warfare za rok 2020. Během letošního roku se toho stalo poměrně hodně, třebaže video je samo o sobě velmi krátké. Bohužel v něm chybí i ty věci, které se nepovedly nebo které se vlivem zmíněných změn podařilo rozbít. Některé úpravy hry se dají hodnotit pozitivně, ale pár z nich hře dost ublížilo. Hlavně pak po technické stránce, když se vývojáři rozhodli zasáhnout do optimalizací. Pokud pravidelně chodíte na mé stremy, jistě víte, na co tím narážím. Snad se někdy dočkáme nápravy.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/development-commander-skill-updates

5 komentářů

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • romino on 18. 12. 2020 at 14:58
  • Reakce

  Ahojte,
  Ako vidim hra čím viac začina podobať WOTku (Pay to Win), viď napríklad všetky Contest damage (vyhradene iba pre premiove vozidlá z aktualnej akcie) …

  Object195 už v garaži a o ostatne ani nemam zaujem, všetky ktore boli v lajne k Objectu vymenene za kredity, …
  Do skoncenia Battle Path si dam od AWčka oraz, aby ma úplne neprestalo baviť …. 🙂 dúfam že dovtedy pridajú nejaky nový tier X aby bolo čo zkúmať 🙂

  Dnes zakupene EA Play access na steame, … tak zatím

  Všetkym tankistom prajem príjemne prežitie vianočných sviatkov a snád v Novom roku 🙂

   • Iosifek on 20. 12. 2020 at 10:04
   • Reakce

   Tak to je úsměvné. 😀
   „AW je Pay to Win, protože tanky potřebné na soutěž jsem prodal za kredity. Uznávám jen 10 tanky, ostatní jsou šrot.“ 😀
   To bych fakt nevymyslel. 😀

    • Sinistram on 20. 12. 2020 at 15:39
    • Reakce

    No spíše nechápu, proč je vůbec prodává :-)..místo pro další tanky je v garáži vždycky :-).

    • Iosifek on 22. 12. 2020 at 11:31
    • Reakce

    Sinistrame, pokud si prolistuješ tohle fórum, tak odpověď proč je prodává najdeš. Je tu v nejméně jednom příspěvku psáno, že tanky které mají nižšší tier než 10, jsou pod jeho úoveň. Jen nevím, zda to psal zrovna romino. Prostě co není T10, tak neuznává a prodává. Jsou tací lidé.
    Ano, garáž je neomezená a má filtry aby ses v ní vyznal. Navíc, pokud si u daného tanku zaškrtneš „uložit do rezerv“, tak se ti ani nebude zobrazovat. Za tank tieru 10 dostaneš 10,2M, což je směšné. Na tom tieru to máš za pár slušných her s tou 10.
    K tomu je třeba přičíst, že čím víc máš v garáži tanků, včetně prémiových, tím víc dostáváš expů. Nejen do toho tanku, ale asi i volných, do posádky a velitele. Přesný rozpis bonusů je v detailech bitvy, malé bonusy, bonus techniky a tabulka se objeví po najetí kurzoru na cifru. U mě je to např. + 0,3653 = +36,5% expů za kazdou hru.

    Pokud AW pořádá soutěž pro prémiové tanky, nic proti tomu nemám. Navíc prémiáky které bylo možné získat pouhým hraním. Oni ty prémiáky až na lepší výdělky většinou nic víc herně nepřináší.
    Pokud si někdo ty prémiáky prodá a pak brečí, že AW je Pay to Win? To mě hlava nebere. To je fakt k smíchu. 😀

  • MeJiX on 18. 12. 2020 at 18:25
  • Reakce

  Skin je moc pěkný, ale za ty prachy? No tak to ani nááááhodou. To si můžou narvat do míst, kde končí záda a začínají nohy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.