Souhrn novinek – 20. února 2020

Je čtvrtek, v Armored Warfare právě proběhla drobná aktualizace, a tak je ideální čas na to, abychom se zase podívali na jednotlivé události týdne a trochu blíže si je prohlédli. Není toho sice mnoho, ale určitě vás stejně jako nás potěší si zase o naší oblíbené hře něco málo přečíst. Takže pojďme na to.

Do hry přijíždí AS21 Redback

Asi nejdůležitější zprávou týdne bylo představení dalšího nového stroje, který se nám do hry dostane v rámci druhé fáze sezóny Spirithaven, výhledově tedy během následujících dvou až tří měsíců. Jedná se o korejský obrněné vozidlo pěchoty s názvem AS21 Redback. pokud se chcete o tomto vozidle dozvědět více informací, na oficiální stránce hry, jak už bývá zvykem při ohlášení nového vozidla, si můžete přečíst článek věnovaný tomuto stroji. Je ale pouze v angličtině.

Stručně řečeno, v Armored Warfare bude AS21 Redback vozidlo třídy AFV a najdeme ho společně s minule oznámeným K-153C na IX. úrovni. Vyzkoumat jej bude možné z lehkého tanku Harimau, o kterém jsme si zde psali již dříve. Přitom hratelnostně by mělo jít o přesný opak toho, co nabídne kolový K-153C. Půjde tedy o těžší, pomalejší stroj s důrazem na vyšší stupeň ochrany než jeho soukmenovec.

Mobilita tohoto stroje by měla být v porovnání s jinými AFV jen průměrná, především co se týče zrychlení. Naproti tomu bude mít však vyšší odolnost vůči nepřátelské palbě a disponovat bude také zařízením Iron Fist APS. Pohyblivost tedy nebude jeho silnou stránkou, stejně jako schopnost maskování. To hlavní, krom ochrany, bude jeho výzbroj, kterou budou tvořit dva zbraňové systémy. A to konkrétně autokanón ráže 30mm a odpalovač raket Javelin.

Zatímco odpalovač raket Javelin pro dvě rakety umožní jejich odpálení v relativně krátkém sledu tří sekund, autokanón Bushmaster ráže 30mm bude zásoben nábojovým pásem o kapacitě 1000 ran. To znamená, že při střelbě nebude nutné tuto zbraň nabíjet, přičemž její kadence bude činit 400 ran za minutu. K tomu si přičtěme slušné vlastnosti sklopení -8° až +60° a náboje typu PELE a vypadá to na více než zajímavou zbraň.

V neposlední řadě bude vozidlo disponovat i novou funkcí AI Target Assistant, která byla již představena v souvislosti s japonským stíhačem tanků Type 16 MCV. Tento pokročilý zaměřovací systém dokáže sám předměřovat na jedoucí vozidla nebo ukazovat místo správného předmíření. Fungovat tedy bude jak v automatickém tak i manuálním režimu míření. Vozidlo bude také disponovat vlastní pěchotou.

Půjde tedy o vozidlo, které nebude příliš typickým průzkumným strojem třídy AFV. Podobat se spíše bude například vozidlu Leclerc T40. Díky svému dobrému pancéřovaní, výzbroji a pokročilé elektronice, která umožní včas zjistit nepřátelskou hrozbu, půjde o silně destruktivní vozidlo. Ocení jej především ti hráči, kteří dávají přednost ochraně sebe sama a udělování velkého poškození, než hrát si na schovávanou a hledat své protivníky.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/development-as21-redback

Druhé kolo testování Spirithaven

První kolo veřejného testování aktualizace 0.31 s novou sezónou Spirithaven nám proběhlo nedávno. Na základě zpětné vazby od hráčů došlo na několik úprav a nyní nám vývojáři spustili druhé kolo. Pokud se tedy chcete podívat, co všechno se od posledně změnilo a nebo si jen chcete vyzkoušet nové tanky a jiné další změny, které se nám s novou aktualizací dostanou do hry, máte opět možnost. Stejně jako minule se dá předpokládat, že testovací server poběží několik dní.

Seznam veškerých změn od posledního kola testování najdete v původním článku na oficiální stránce hry (anglicky). Je toho poměrně dost a pro účely tohoto článku vám bohužel překlad nepřinášíme. Pokud se chcete testu zúčastnit, není to ale nic složitého. Stačí si v herním klientovi po pravé straně najít položku „Test Server“ a kliknout na ni. Tím se dostanete k možnosti stáhnout si testovací verzi hry. Jedná se o kompletně celou hru, takže počítejte s tím, že budete potřebovat dostatek místa na disku!

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/second-031-pts-now-available

Zimní turnaj v PvE

Blíží se nám další turnaj o ceny, pořádaný pro EU komunitu (jazyk angličtina nebo němčina). Pořadatelem je opět DCOT (Deutsche Community Organations-Team). Týmy o pěti lidech (plus tři náhradníci) se utkají v režimu PvE s obtížností hardcore, a to od 29. 2. 2020 do 21. 3. 2020, vždy v čase mezi 19:00 a 23:59. Cílem je probojovat se do čtvrtfinále, semifinále a finále. Rozhodující jsou celkové získané zkušenosti.

Celý turnaj se uskuteční s tanky úrovně VII. Finále se pak odjede s tanky X. úrovně. Do turnaje je nutné se nejprve registrovat, a to na tomto webu, kde najdete taktéž podrobná pravidla celé akce. Registrace týmů je otevřená až do 26. 2. 2020, takže máte ještě dostatek času na to, abyste dali nějaký tým dohromady a zapsali se. A o co se vlastně hraje?

Tým, který se umístí na jedné z hodnocených pozic, dostane na výběr z níže uvedených prémiových vozidel. A nutno dodat, že to jsou opravdu velmi pěkné a hodnotné ceny, což je rozhodně fajn. Pokud někdo z vás ještě nemáte žádný prémiový tančík nebo si chcete doplnit sbírku o některý stroj, zejména těch vyšších úrovní, tak tenhle turnaj vypadá jako velmi zajímavá příležitost.

  • První místo: Armata 152, Type 99A2-140, AFT-10 nebo Object 640 (X. úroveň)
  • Druhé místo: Abrams AGDS, Centauro 120 Wolf, BM Oplot, Leclerc T40 či VT-5 (IX. úroveň)
  • Třetí místo: WWO Wilk, Terminator Sapphire, M1134, AMX 10 RCR, Marder 2, Rosomak M1 Wataha, Vickers Mk.7, Leopard Revolution, Type 96B nebo Ascod LT (VIII. úroveň)
  • Čtvrté místo: PTL-02, Wiesel HOT Wolf, M60-2000, Merkava Mk.2D, Challenger 1 Wolf nebo Stingray 2 Black Eagle (VII. úroveň)
  • Páté místo: KPz-70, MBT-70, WZ-1224, Leopard 2AV Predator, MT-LB S8, BMD-2 Wolf, VFM Mk.5 Merc nebo RDF/LT Neon (VI. úroveň)

Navíc všechny zúčastněné týmy dostanou jako bonus sedm dní prémiového účtu zdarma a ti, kteří se neprobojují do finále, také prémiový tank V. úrovně T-72 Victory. No jestli vás ani tohle nepřesvědčí, tak pak už fakt nevím. Každopádně vám přejeme hodně štěstí!

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/dcot-pve-winter-league-0

Jedinečný skin pro tank T-90

V rámci blíže nespecifikované akce, která by se měla ve hře zanedlouho objevit, se nám vývojáři na stránkách hry pochlubili novým speciálním skinem určeným pro tank T-90. Jedná se o „historický“ skin tanku založený na vzhledu, který de facto stále používá ruská tanková divize Tamanskaya. Tato divize je v Rusku jedna z nejstarších a její historie sahá až do roku 1940. Pokud vám nedělá problém angličtina a chcete se o tom dozvědět více, pak si zcela určitě přečtěte článek vyhrazený tomuto tématu.

Podle dostupných informací bude možné tento skin získat zdarma, a to během výše zmíněné akce, která bude pravděpodobně ještě odhalena ve speciálním článku. Podle výroční garáže lze ale usuzovat, že to bude při příležitosti nějaké vojenské oslavy v Rusku. Jaké, to vám bohužel neřekneme. Každopádně snad nebudeme muset čekat moc dlouho, protože minimálně kamufláž tanku vypadá fakt dobře. I když bude těžké rozhodovat se mezi tímto a oblíbeným skinem Rage s lahvovým vínem 😀

Kdo by neměl rád T-90, že? Sám za sebe musím říci, že zrovna tento stroj je jeden z mých nejoblíbenějších ve hře. Tento tank je zkrátka ikonou moderní ruské armády. Proto věříme, že takovýto skin založený na reálné předloze udělá spoustě ruským hráčům, ale ostatně nejen jim, radost. Snad takovýchto tématických akcí, jejichž odměnou bude vizuální styl, kterým si svůj oblíbený tank budete moct ozvláštnit, časem přibude víc. A to nejen se zaměřením na ruskou, ale i jinou techniku.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/historical-skins-t-90-tamanskaya-division

Aktualizace 0.30.5971

Nakonec tu pro vás máme informace o dnešní malé aktualizaci, která proběhla dopoledne. Obsahuje jen několik drobností, jako opravy a pravděpodobně i obsah pro nadcházející událost. Dle obrázku se jedná pravděpodobně o již zmíněný skin pro tank T-90.

  • Byl opraven problém, který způsoboval, že rakety byly odkloněny od cíle příliš prudce, než bylo zámýšleno
  • Opraven byl taktéž problém, který mohl občas zapříčinit, že v případě odpálení raket příliš blízko cíle nedošlo k jeho zasažení
  • Došlo k přepracování anglických popisů vozidel
  • Byla opravena řada problémů s anglickou lokalizací
  • Přidáno množství obsahu s ruskou tématikou pro nadcházející událost

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/maintenance-february-20

A to je pro dnešek vše. Snad vám tato porce aktualit ze světa Armored Warfare stačila. Pokud byste o nich chtěli diskutovat nebo nám sdělit jakékoliv připomínky a podobně, využijte komentáře pod tímto článkem. Jinak nezbývá než popřát – lovu tanků zdar!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.