Skin US Marine Corps pro M60A1

Dalším odměnovým skinem v nadcházející události zvané Raid bude skin pro tank M60A1 nesoucí název US Marine Corps. Možná jste čekali, že se spíše dostane na tank Abrams nebo Bradley. Abrams už ale podobný skin má, navíc je tu i M1A1 Storm jako samostatné vozidlo, a Bradley ve hře je pozdější varianta vozidla, takže by pro něj nebylo možné vytvořit historický skin s návazností na operaci Pouštní bouře. Proto nakonec vývojáři zvolili vozidlo M60A1, které sice patří k nižším úrovním, to mu ale na atraktivnosti nic neubírá.

I když se jedná o stroj z 60. let, byl používán ještě v 90. letech americkou námořní pěchotou. Přes zjevnou zastaralost si i tak tato vozidla v operaci Pouštní bouře připsala nemalé úspěchy, byť jejich výkon samozřejmě zastínila novější vozidla řady Abrams. Například 24. února se vozidlům M60 při osvobozování Kuwait City podařilo protlačit skrze minová pole přímo do iráckých pozic. Vozidla měla k tomuto účelu namontované přední radlice, jak je vidět na obrázku. Jednomu z tanků se tehdy dokonce povedlo prostřelit nepřátelskou T-72M skrz na skrz, takže ani s ohledem na palebnou sílu se nedá hovořit, že by tyto tanky patřily do starého železa.

Nicméně, přestože tanky M60A1 v operaci Pouštní bouře sehrály svoji roli dobře a dovedly svoje jednotky k vítězství, jejich postupnému vyřazování z výzbroje v následujících letech se již zabránit nedalo. Poslední jednotka americké armády, která dosud těmito veterány disponovala, tak učinila v roce 1997. Tím se uzavřela jedna z velkých kapitol historie amerických tanků a otevřela se prostor k masivnějšímu rozšíření nových vozidel. Ale zpět ke hře.

Skin je opět založen na historicky doložené podobě těchto vozidel během operace Pouštní bouře. Nepředstavuje ovšem žádné konkrétní vozidlo. Složen je, jak jinak, z pískové barvy a patřičných insignií. Lak je mírně opotřebovaný a místy se na něm objevuje rez. Jedná se přece jen o stará vozidla a podle toho by také měla vypadat. Dále zde najdete mnoho úložných beden, kanystrů a složenou maskovací síť. Na zadní části věže je také připevněno rezervní pojezdové kolo. Současně s tím byla provedena i oprava pláště hlavní i kulometné výzbroje.

Pokud se podíváte pozorněji, najdete i několik speciálních historických nápisů. Například jméno tanku „Saddamizer“, který celkem mluví jasně. Ano, i takový tank skutečně existoval. Je ovšem trochu škoda, že skin neobsahuje přední radlici, kterou tyto tanky v mnoha případech skutečně měly. Ale ne všechny, a navíc by to dle vývojářů bylo příliš složité implementovat do hry. I tak skin nevypadá špatně. Ostatně, posoudit to můžete sami na obrázcích dole.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/desert-storm-raid-usmc-m60a1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.