Shrnutí aktuálního dění

Dostávám se k tomu opět po několika dnech. Za tu dobu se kolem Armored Warfare vyskytlo několik nových informací, událostí a akcí. Je tedy na čase se na ně v krátkosti podívat a stručně si je tu shrnout. Ostatně, co taky jiného dělat. Venku prší a naše tanky tak smutně stojí v garáži a na leckterý sedá prach. Tak pojďme na to.

BVP M-80A

Asi nejzajímavější věcí, která se v posledních dnech objevila, byl článek věnující se novému vozidlu, které se nám chystá do hry. První informace o něm se nám přitom objevily již před rokem, protože původně mělo jít o odměnové vozidlo v kampani Age of Rage. Jedná se o Jugoslávský stroj BVP M-80A. Jako obvykle si vývojáři dali práci a vypracovali poměrně obsáhlé shrnutí historie tohoto vozidla a nastínění toho, jak bude zpracováno ve hře. Článek najdete zde. Podle prvotních informací půjde o prémiové vozidlo třídy AFV na V. úrovni a do hry by se mělo dostat již s blížící se velkou aktualizací 0.33.

Jak už lze od třídy AFV očekávat, půjde o relativně křehké vozidlo s dobrou pohyblivostí a slušnou palebnou silou, určené především k průzkumu bojiště. Nepůjde ale o standardní AFV. Jeho zajímavost totiž spočívá v tom, že bude nabízet tři různé konfigurace formou možnosti namontovat na trup vozidla jednu ze tří věží s odlišnou výzbrojí. Vozidlo tak nabídne nevídanou variabilitu, kdy si každý hráč doslova bude moct vybrat, co mu pro jeho styl boje nejvíc vyhovuje. Jistě se mnou budete souhlasit, že takováto úroveň přizpůsobení dělá z tohoto stroje velmi zajímavý kousek do sbírky.

První varianta věže nabídne kombinaci přesného autokanónu M86 L/70 ráže 30mm spolu s odpalovačem pro dvě řízené střely Malyutka s možností jejich odpálení v rychlém sledu za sebou. Druhá varianta věže bude naopak vyzbrojena dvojčetem autokanónů M86 L/70 ráže 30mm, vyznačující se především vysokou rychlostí střelby, i když vzhledem k odlišné konstrukci vozidlo přijde o část své schopnosti odhalovat nepřátele. Třetí varianta věže pak umožní vozidlu nést místo autokanónů odpalovací zařízení pro šest řízených raket Malyutka, což z něj učiní doslova ničitele všech tanků.

Musím uznat, že i když osobně třídu vozidel AFV prakticky nehraji, toto vozidlo vypadá opravdu lákavě. Líbí se mi hlavně nápad dát jednomu vozidlu několik různých variant výzbroje, které na něj můžete namontovat. Dává mu to tak zcela jiný rozměr zábavy. Snad je jedině škoda, že jde jen o stroj V. úrovně. Ale na druhou stranu, proč ne. I tanky na těchto středních úrovních umí být velice zábavné. Otázkou je, kdy a jakou formou si jej budeme moci pořídit do garáže.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/development-bvp-m-80a

Tajemná soutěž

Vývojáři se opět rozhodli pro hráče Armored Warfare uspořádat soutěž. Tentokrát jde však o úplně nový koncept provedení. Nechtějí totiž prozradit, o co přesně jde, respektive čeho je potřeba dosáhnout. Jediné, co je nám známo, je to, že v předem určeném období musíme zahrát co nejlepší hry s vybranými tanky. Dokonce ani není potřeba posílat žádné soutěžní příspěvky, vše se počítá automaticky. Každý týden pak ve vyhrazeném kanále na oficiálním Discord serveru hry bude vyhlášeno pět vítězů v pěti tajných kategoriích.

Rozpis je následující: Mezi dny 14. července a 20. července se počítají bitvy s tankem Type 74. Od 21. července do 27. července je to tank Seongun 915. Následující fáze začíná 28. července a končí 3. srpna a je určena tanku Pindad SBS. No a konečně od začátku srpna až do 10. srpna je, jak asi správně tušíte, určeným tankem Type 10.

Každý hráč může vyhrát ve více kategoriích. Vítězové obdrží vždy 2000 zlaťáků a 2000 bitevních mincí pro aktuální kampaň Battle Path. Dejte si ale pozor. Hry v četách se nepočítají, což je škoda, ale na druhou stranu je to pochopitelné. Líbí se mi, že pro účast stačí jen v dané dny hrát s daným tankem a o nic víc se nemusíte starat. Schválně, v komentářích můžete tipnout, jaké kategorie budou rozhodující. Já tipuji třeba nastřílené poškození nebo dosažené zkušenosti. Tak či tak, všem hodně štěstí!

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/battle-path-contest-mystery-mayhem

Hon na komunitní tým

Když už jsme u těch soutěží, tak tu máme ještě jednu, protože soutěží evidentně nikdy není dost a komunitní tým se evidentně dost nudí. Jde o další kolo takzvaného honu na komuniťáky. Princip této akce je zcela jednoduchý – zítra, tedy v pátek 17. července, se přihlaste do hry. Mezi 18:00 a 19:00 budou níže jmenovaní členové komunitního týmu Armored Warfare a jejich spolupracovníci hrát PvP režim na úrovni VIII. Poznáte je vcelku snadno, všichni totiž budou jezdit s tankem Pindad SBS a navíc se na začátku vždy ohlásí v chatu. Pokud se vám poštěstí jednoho z nich v bitvě potkat jako nepřítele a zničit ho, automaticky vyhráváte 5000 bitevních mincí pro aktuální Battle Path a pronájem prémiového vozidla Pindad SBS na 7 dní.

Čelenové komunitního týmu: MaciekM4a4, waidler, Tenam, Silentstalker, Soren, Eisenherz, arek3city, Dayan78, Eskobar68, Spitfire_, FriesenstahL, TeyKey1, Noobdown, P4nzerMarmelade, M3pit, REM_X, ONEMANCLAN, Stricky, Валерушка.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/battle-path-bounty-hunt-sbs-pindad

Návrat dělostřelectva

Ano, návrat dělostřelectva. Mluví se o něm už dlouho a nyní tu máme závěrečný test. Pro ty z vás, kteří snad nevědí, tak připomínám, že se jedná o návrat třídy samohybných děl do režimu Globálních operací. Klasických PvP náhodných bitev se to netýká, tedy alespoň prozatím. Po posledním testu si vývojáři vzali veškerou zpětnou vazbu od hráčů k srdci a provedli několik úprav. Úprav se nakonec dočkal i samotný herní režim Globálních operací. To by mělo vést ke zdárnému znovuzapojení dělostřelectva do těchto bitev. Než k tomu tak ale dojde natrvalo, máte možnost se k tomu naposledy vyjádřit. Z toho důvodu od 16. do 23. července bude probíhat poslední testovací kolo. Stačí si v tomto období zahrát Globální operace a své případné připomínky tvůrcům zaslat prostřednictvím tohoto formuláře.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/artillery-global-operations-final-test

Aktuální nabídka

Nakonec tu máme trochu té reklamy na prémiový obchod. Do prodeje se nám totiž zase vrátily některé zajímavé čínské stroje, jako AFT-10, VT-5, PTZ-89 nebo Type 96B. Spolu s nimi najdete k zakoupení i vcelku pěkné a moderní čínské kamufláže a také jednu speciální bednu k otevření zdarma. Ta obsahuje bitevní mince a posilovače na příjem bitevních mincí pro aktuální kampaň Battle Path, samozřejmě k odkupu za nějakou zvýhodněnou cenu. Vše najdete v MY.GAMES Store, případně bedny na AFT-10 jsou k dispozici i ve starém shopu.

Asi bych to sem ani nedával. Ale zrovna taková VT-5 nebo Type 96B jsou velmi povedené stroje, tedy alespoň podle mě. Je bohužel škoda, že se opět prodávají v balíčcích se spoustou různých věcí a zlaťáků, které cenu dost navyšují. Pokud ale zrovna chcete kupovat i zlato, pak vás toto spojení může přijít vcelku výhodně. Záleží ale jen na vás, zda se necháte zlákat nebo ne.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/offer-aft-10-vt-5-ptz-89-type-96b

A to je pro dnešek vše. Doufám, že i touto zkrácenou formou jsou pro vás tyto články přínosné. A pokud ne nebojte se mi to zde v komentářích napsat. Pokud máte nějaké nápady, jak to udělat lepší a zajímavější, případně chcete-li se samy zapojit, dejte vědět.

6 komentářů

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • MeJiX on 18. 7. 2020 at 16:41
  • Reakce

  Mimochodem. rusové mají Type 96B v obchodě s 50% slevou za 2035 rublů – cca 659 CZK. U nás?
  S 30% slevou za €45.82 – cca 1220 CZK. Což je kravina. Za takovou cenu bez slevy NIKDY nebyl,
  za zlaťáky byl vždy za 9000 goldů. Když si koupím truhličku s 10k goldy, tak to mám skoro stejně jako rusáci.
  Nikdo mi to nevymluví, je to zlodějna.

   • Beeda2004 on 18. 7. 2020 at 21:27
   • Reakce

   oni na ty tanky nedavaji slevy je to jen podvodny marketing asi jako kdyz se podivas na letak z peny nebo teska kde pouzivaji stejnej podvod ze rohlik tyden pred slevou zdrazi o 100% na 3 koruny a pak napisou sleva o 50% na 1,50. v cesku se myslim pracuje na zakone co by tohle mel zakazat jinak to bdue zalovatelny takze je mozny ze tyhle veci zmizi uplne nebo mygames zablokuje v cesku obchod tak jak to dela s lootboxama v holandsku protoze je to nelegalni gambling

  1. Tak ale on v tom balíčku není jen ten tank, máš tam další věci plus 2500 zlaťáků.

    • Beeda2004 on 19. 7. 2020 at 15:37
    • Reakce

    jasne ale zadny z tech veci nemaji zadnou hodnotu z platinovych bednicek pada hovno insignie sou z 90% taky k nicemu a ty zlataky nic moc nikoho nevytrhnou a nejvetsi vtip je ten balicek za 150 ecek s prumernym tdckem a predrazenou velitelkou mozna kdyby se to vydelilo 4-5 tak by to pak dosahlo na skutecnou hodnotu

  • romino on 18. 7. 2020 at 17:30
  • Reakce

  Jedine čo by som kupil do zbierky je nová prémiová 10-ka. Možno sa dočkame 🙂 Už nepotrebujem investovať nič do tejto hry. Myslím že osobne som podporil dostatočnye vývojarov tejto hry. (Altay, Armata T14-152, Type99A2-140, Object 490, Object 640, AFT-10 …. všetky stroje kúpene za eurače 🙂 )

  • MeJiX on 19. 7. 2020 at 16:23
  • Reakce

  Najlvine, jenže to, co je v tom balíčku zajímavého je jen ten tank. vše ostatní je k h…u
  Je to tam jen přidané proto, aby z lidí vytahali prachy. A to mluvím o té základní bedně, ne o té napřesdržku.
  Nějaké bitevní GLORY jsou mi nanic a nemají žádnou cenu. Mě zajímá tank. A těch 2500 goldů má cca cenu
  ať nežeru 300Kč.
  Ano Beedo, kdyby se to vydělilo pak jo. Jinak to je prostě zlodějna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.