Shrnutí aktualit – 30. července 2020

Za poslední týden se nám toho sešlo zase poměrně dost. Oficiální zdroje na nás chrlí novinky skoro každý den. O většině se vás snažím průběžně informovat i tady na tomto webu, a to hezky česky, jak by řekl klasik. Ale vzhledem k mým časovým možnostem jsem bohužel ne vše byl schopen zpracovat. Pojďme se tedy teď prostřednictvím tohoto stručného shrnutí podívat i na ty věci, na které se zde nedostalo. Moc jich sice není, ale něco přece. A navíc některé by vás mohly zaujmout.

Mlha války

Hned z kraje začněme novou herní mechanikou, která potěší zejména klanové hráče. Jedná se totiž o vylepšení klanových hodnocených bitev, které by mělo přijít jako součást aktualizace 0.33 již zanedlouho. O co jde? Jde o takzvanou „mlhu války“, tedy funkci, kterou můžete znát i z jiných online her. Představte si dva klanové týmy, které jdou do boje proti sobě. Nyní hned od začátku všichni vidí, který tým má jaké hráče a tanky. Díky nově zavedené mechanice však bude složení týmů pro obě strany skryté. Žádný z týmů tak nebude vědět, proti komu stojí a jaké stroje soupeř do boje nasadil, a to do té doby, než je během bitvy odhalí. Tím by se měly klanové hodnocené bitvy stát mnohem zajímavější a hlavně by měly donutit hráče v týmech hrát a přizpůsobovat taktiku boje různým nečekaným situacím. Co si o tom myslíte? Bude to tak skutečně zajímavější, nebo byste raději znali složení soupeřova týmu hned od začátku?

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/development-fog-war-ranked-battles

Další díl průvodce pro nováčky

Série výukových videí, určených primárně pro nováčky v této hře, se nám aktuálně rozrostla o čtvrtý díl. Ten spolu s předešlými videi naleznete na oficiálním YouTube kanále hry Armored Warfare, viz tento odkaz. V nejnovějším díle se vývojáři zaměřili na jednotlivé třídy tanků, které ve hře můžete najít, a jejich role na bitevním poli. Můžeme samozřejmě polemizovat nad úrovní zpracování, stejně tak i nad tím, že zkušeným tankistům to nic nového neřekne. Ale buďme rádi alespoň za snahu. Přece jen to zase tak špatně udělané není a každý druh propagace hry rozhodně musíme pochválit. Teď jen, aby si toho nějací noví tankisté vůbec všimli a hlavně i přes značné potíže u hry vydrželi.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/new-guide-now-available-vehicle-classes

Hon na komunitní tým

Máme tu další kolo oblíbeného honu na komunitní tým a jejich spolupracovníky. Tentokrát se bude odehrávat na nejvyšší, tedy X. úrovni, protože níže uvedení členové tohoto týmu budou jezdit s tankem Type 10, což je nejvyšší dosažitelná odměna v aktuální kampani Battle Path. Akce se bude konat zítra, tedy v pátek 31. července od 18:00 do 19:00 hodin. Režim bitev PvP. Pokud se vám v daném čase podaří potkat a zničit některého z níže jmenovaných členů hrajícího v nepřátelském týmu (zabíjení vlastních není tolerováno), obdržíte jako odměnu 5000 bitevních mincí do aktuální kampaně a prémiový tank Type 10 na sedm dní do pronájmu. Vyhrát můžete opakovaně, ale pronájem tanku Type 10 se uděluje jen za první výhru.

Členové komunitního týmu:
MaciekM4a4, číšník, Tenam, Silentstalker, Sorenou, Eisenherz, arek3city, Dayan78, Eskobar68, Spitfire_, P4nzerMarmelade, M3pit, REM_X, ONEMANCLAN, ThePsychoCat, Bezkres82, Валерушка

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/battle-path-bounty-hunt-type-10

Údržba a aktualizace

Během posledních dní a hodin došlo také k malé aktualizaci hry a údržbě serveru. Stručný výpis toho, co přinesly, najdete níže. Bohužel, co se týče opravy ztráty fps, moc se to nepovedlo. Hra nadále tímto jevem trpí a navíc se v posledních dnech potýká s velkými problémy v komunikaci serveru a klienta. O tom jsem vás ale nedávno informoval v samostatném článku, kde se můžete do řešení zapojit i vy. Nezbývá než doufat, že další následující opravy tyto problémy vyřeší.

 • Proběhla oprava problému způsobující v určitých situacích propady fps
 • Byla odstraněna možnost nákupu bedniček na prémiové vozidlo Hunter AFV (šlo o dočasnou akci)
 • Ukončen test dělostřelectva v režimu Globálních operací a před jejich finálním nasazením bude provedeno ještě několik menších změn
 • Byl opraven problém, který občas mohl způsobit smrt pěchoty při jejím vysazení z vozidla
 • Opraveno několik chyb s texturami u skinů Warmaster a Eraser
 • Všechny bunkry v režimu Globálních operací mohou nyní střílet do všech směrů

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/maintenance-july-23

Nabídka prémiového obchodu

Nakonec tu pro vás mám jen malé ohlédnutí na to, co speciálního se dá aktuálně pořídit v prémiovém obchodě. Pro mnohé z vás to asi nebude mít užitek, ale třeba to někoho osloví. Akce trvá už jen pár hodin a v nabídce jsou i stroje, které se běžně neprodávají. Bohužel, jako obvykle se jedná o různé varianty balíčků, kde krom tanku najdete také další obsah, včetně zlaťáků. To samozřejmě navyšuje i finální cenu. Pokud však někdo zrovna uvažuje nad nákupem prémiového tanku a zlaťáků, protože začíná a nic z toho v garáži nemá, něco málo tím lze ušetřit. Jinak to ale asi nestojí ani za úvahu.

A o jaké stroje se jedná tentokrát? V nabídce najdete následující:

 • Prémiový bitevní tank IX. úrovně BM Oplot
 • Prémiové obrněné vozidlo VIII. úrovně Rosomak Wataha
 • Prémiové obrněné vozidlo VII. úrovně BWP-2000
 • Prémiový bitevní tank VII. úrovně Object 187
 • Prémiový stíhač tanků VII. úrovně ZUBR PSP (československá výroba)
 • Prémiový bitevní tank VI. úrovně T-720M2 Wilk

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/offer-bm-oplot-zubr-psp-bwp-2000

2 komentáře

  • JaVeliky on 30. 7. 2020 at 20:12
  • Reakce

  Taky bys moh napsat clanek o tom, co soudruzi stihli vsechno dojebat v dobe, kdy si tady nebyl… A ze toho je pozehnane.

   • Najlvin on 31. 7. 2020 at 0:33
   • Reakce

   No já těžko – nevím, co všechno máš na mysli. Navíc na psaní takových článků „navíc“ není čas. Ale pokud chceš něco takového napsat ty, tak klidně. Já ti to tu zveřejním, nemám s tím problém 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.