Shrnutí aktualit – 16. srpna 2020

Je na čase se zase podívat na věci, které se v uplynulých dnech objevily a dosud se zde na ně nedostalo. Bohužel, v poslední době nějak není čas ani nálada překládat každou událost či informaci. Obzvláště pak když vidím, kam vývojáři hru směřují. Ale ono mi nebylo ani dobře, proto také nebyly žádné streamy. Snad jste se tedy bez těch mých keců obešly a nikomu jsem nechyběl. A pokud ano, teď se vám to pokusím alespoň částečně vynahradit takovým stručným shrnutím všeho, co jsem zanedbal.

Německé kamufláže

Není už žádným překvapením, že se nám ve hře objevují takzvané historické kamufláže. Slovo „historické“ ale úplně není na místě, protože se de facto jedná o kamufláže používané v současnosti. Jde tedy spíše o reálné maskovací vzory. Těch se nám už ve hře představilo několik. V blízké době by se do prodeje měly dostat i ty německé. A protože nám dosud o jejich historii vývojáři moc neřekli, připravili si o nich dodatečně tento speciální článek (v angličtině). Pokud vás původ těchto vzorů zajímá, můžete si o tom přečíst víc.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/historical-camouflages-germany

Oprava lagů

Během 12. srpna došlo k malé aktualizaci. Jejím účelem bylo jediné, a to na základě sesbíraných dat od hráčů opravit problematické lagování, tedy výpadky v komunikaci mezi herním klientem a serverem. Snad patříte k těm šťastnějším, kterým to skutečně pomohlo. Nicméně, jak se zdá, ve většině případů se nic moc nezměnilo a hra blbne vesele dál. Opět se tím ukazuje naprostá neschopnost vývojářů dát hru do pořádku. Hlavně že budeme mít rebalancované tanky a nové herní mechaniky, o které nikdo nestál. Pokud k tomu budou vývojáři přistupovat s podobnou zodpovědností, začínám se zcela vážně obávat o budoucnost této hry…

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/maintenance-august-12

Rebalanc tanků

Když už zmiňuji rebalanc tanků, tak asi nejzajímavějším článkem za uplynulý týden, který se na oficiální stránce hry objevyl, bylo pokračování právě na toto téma. Článek najdete zde (v angličtině). Ve čtvrtém díle se tentokrát vývojáři zaměřili na to, na základě jakého postupu budou rebalancována jednotlivá vozidla. Je to rozhodně zajímavé čtení, i když konkrétní parametry pro konkrétní stroje se tam stále nedočtete. Článek by si asi zasloužil kompletní překlad, ale popravdě – se vzrůstající nechutí způsobenou změnami na jedné straně a ignorací skutečných problémů hry na druhé straně už nějak nemám sílu nad tím trávit tolik času.

Zastávám názor, že tyto rázné změny zasahující do hratelnosti přichází v naprosto nevhodný čas, kdy je hra jako celek rozbitá a nefunguje. Navíc se mi řada změn nelíbí a nemyslím si, že to hře pomůže. Třeba to vidím moc černě a vy budete mít jiný názor. Nic to ale nemění na tom, že by se vývojáři měli předně věnovat řešení problémů, které hráče aktuálně nejvíc trápí, a ne se pouštět do rozvrtání něčeho, co tak nějak fungovalo a nikdo si na to nestěžoval. Postup vývojářů při vývoji této hry postrádá logiku a opravdu to na mě nedělá dobrý dojem.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/tier-7-10-rebalance-part-4-individual-vehicles

To nejlepší od komunity

Během týdne se také objevilo celkem zajímavé video od komunity. Konkrétně se jedná o dva hráče, kteří zvládli sami odjet speciální operace na heroickou obtížnost, tedy tu nejvyšší – dostupnou jen pro klany. Jak tedy vidíte, dá se to odjet i v pouhých dvou lidech. Chce to jen správnou techniku a přesně vědět, kdy a co udělat. Pokud se se svým klanem snažíte o odjetí této speciální obtížnosti a nedaří se vám to ani v obvyklých pěti lidech, tak si to pusťbte pro inspiraci 😀

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/community-highlight-two-man-heroic

Den polských ozbrojených sil

Máme tu další významný den, konkrétně 15. srpna, kdy celé Polsko slaví takzvaný Den ozbrojených sil při příležitosti stého výročí Varšavské bitvy, která se odehrála v roce 1920. Jak už to bývá v Armored Warfare zvykem, v prémiovém obchodě MY.GAMES Store se tak objevilo několik zajímavých nabídek a malý dárek v podobě bedničky. Tu si můžete vyzvednout zdarma přímo zde. Obsahuje prémiový stíhač tanků WWO Wilk na tři dny do pronájmu, polskou vlaječku, obrázek „Józef Piłsudski“ a tři boosty na vyšší příjem zkušeností pro velitele.

S tankem WWO Wilk je při této příležitosti vázána i malá soutěž. Stačí s ním nastřílet co největší poškození na 300 metrů a více (počítají se náhodné bitvy, globální operace a klasické PvE) a screenshot s výsledky (podrobnosti v pobitevní tabulce) zaslat na vyhrazený Discord kanál. Ten, kdo dosáhne nejlepšího výsledku v dané kategorii (náhodné bitvy, globální operace nebo klasické PvE) obdrží jako výhru 2000 zlaťáků a 5000 bitevních mincí pro aktuální kampaň Battle Path. Bitvy musí být odehrány v rozmezí 13. – 17. srpna 2020!

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/celebrating-polish-armed-forces-day-0

Konec SD klienta

A nakonec tu máme definitivní konec SD klienta. Je to jen upozornění pro ty z vás, kteří ho ještě používáte, protože od září již tato verze klienta nebude dostupná. Bude tak nutné upgradovat na HD verzi. Vývojáři si od toho slibují, že budou mít víc času a prostředků věnovat se důležitějším věcem, protože příprava SD klienta samozřejmě také vyžadovala nemálo úsilí. Nyní se tak budou moc věnovat dalšímu zjednodušování hry, zavádění nechtěných úprav, rebalancování vozidel a dalším zbytečnostem. A nebo ne, třeba se konečně dostane i na ty podstatné věci, které hra opravdu potřebuje vyřešit. Nezbývá než doufat 🙂

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/end-sd-client-support

7 komentářů

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • romino on 16. 8. 2020 at 14:38
  • Reakce

  Ahojte,
  Tak za mňa týmto rebalancom majú namierené hru definitívne pochovať. Z PvPčka odíde minimálne polovica ľudí nakoľko nebude možné nič z predu prestreliť a na publicu budú behať iba Wilk a K21 pretože im zostane penetrácia aj dmg. Ešte kúpim bedne na Hunter AFV (našporenych 80 BC) a hre dám OFF do budúceho Battle Pathu, ktorý podľa môjho odhadu bude až budúci rok nakoľko tento rok nepridajú žiaden tier X, takže ani není čo skúmať. 😃

  • Petr on 16. 8. 2020 at 14:52
  • Reakce

  No po předělání hry se do PvP vrátí stovky hráčů. Na ruském servru po změně , jak to bylo za Obsidiána se volá již několik let,
  Rusové chtějí bitvy podobné jako u konkurence ..t. j. WoT…nyní se uvidí zda se ty hráči skutečně vrátí.

  • Iosifek on 18. 8. 2020 at 9:08
  • Reakce

  Tahle hra má spoustu problémů. Některé jsou už od začátku, ale většina jich je za ta léta implementovaných dodatečně. Při každém upgrade má člověk hrůzu, co zase zkurví, a jak dlouho to budou opravovat, aby zas zčubili něco jiného.
  Komunikace s hráči a tím i zpětná vazba v podstatě nulová, poslouchají jen přikyvovače, co jim přitakávají, nebo ty cca 4% křiklounů, krerým vadí i to, že po nich booti střílí.
  Marketing je dílo diletantů.

  Je úplně jedno jak ta hra vypadá, jak je vybalancovaná a jestli na obrazovce honí tečka čárku nebo obráceně. To na čem záleží je, co se odehrává v hlavě toho hráče co to hraje. Tam je hlavní herní kolbiště. To je to, na čem záleží.

  • Iosifek on 18. 8. 2020 at 11:03
  • Reakce

  * „To nejlepší od komunity“
  Pokud někdo z CZ/SK komunity má zájem, tak je to naučím odjet. Není problém. Pokud se týká jednotlivce, tak když nám někdo chybí do čety, můžeme ho přibrat. Jezdíme to několikrát týdně.
  Podmínky:
  – technika, tj. tier 9-10
  – zájem a chuť
  – disciplína, tj. dodržet pokyny 🙂
  – nějaké ty herní dovednosti se hodí 🙂
  – kontaktovat mě – to je asi to nedůležitější 😀

   • Tarkovan on 18. 8. 2020 at 20:23
   • Reakce

   Zapomněl jsi zmínit základní věc. Každý kdo něco od Vaší komunity chce, musí napsat „prosím Vás“ . Jinak to dostane jako na fóru Vlkovlad nebo jak se jmenoval. Hodně lidí raději odešlo a na fórum již nechodí.

    • Iosifek on 19. 8. 2020 at 0:10
    • Reakce

    Jj., sousloví : „Prosím Vás“, je společenskej relikt a musí být vymýceno. Nejlépe i s těmi, co ho používají a nebo ho očekávají. Stejně jako anachronizmy pozdrav a poděkování.

    • tenNejvyssi on 19. 8. 2020 at 10:57
    • Reakce

    Ale vůbec ne. Klidně může napsat: „PIČO naval“. Takové máme nejradši!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.