Rozloučení

Jak se říká, všechno jednou končí. Když jsem dnes začínal psát toto oznámení, nevěděl jsem, jak ho nejlépe začít. Ale tahle fráze je výstižná víc než dost. Většina z vás to už asi stejně tušila, neboť moje aktivita v Armored Warfare byla poslední dobou prakticky nulová. Zastihnout mě v garáži se stalo takřka nemožné a stremy už také dlouho nebyly. Co naplat, i když mám hru pořád rád, již mi zkrátka nepřináší žádné potěšení, a tak jsem její hraní zcela odsunul na vedlejší kolej. Říkal jsem si, že přestávka mi v ní pomůže opět nalézt zalíbení, ale nestalo se tak. A bohužel, ani zde na webu už to posledních pár týdnů nebylo jako dříve.

I když jsem nehrál ani nestreamoval, snažil jsem se vám ještě stále přinášet alespoň překlady toho nejdůležitějšího z vývoje. Ostatně, pokud jsem na něco za těch pár let mého působení v komunitě Armored Warfare vážně hrdý, tak je to právě tento web. Ale dříve nebo později jsem si zkrátka musel položit jednu zásadní otázku: má to vlastně smysl? Je evidentní, že hra už dlouho přešlapuje na mrtvém bodě, její vývoj se ubírá nežádoucím směrem, hráčů je čím dál méně a zlepšení je v nedohlednu. I samotní tvůrci dali jasně najevo, že už to lepší nebude, neboť se ani nehodlají zabývat opravami čím dál větších a okatějších bugů. A já se tedy ptám, proč se nadále přetvařovat a hru popularizovat, když ani vývojáři o zlepšení jejího, zejména technického stavu neusilují? Odpověď tedy je: ne, už to nemá smysl.

Je mi to líto a vím, že spoustě z vás to radost asi neudělá. Věřte, že to dělám s těžkým srdcem, protože ty poslední roky, ať už strávené ve hře nebo prací na tomto webu, byly úžasné. Ani nechci počítat, kolik jsem tomu obětoval volného času ve snaze něco dokázat, zlepšit postavení Armored Warfare v herní komunitě a pomoct mu získat nové hráče. A to vše ve většině času úplně sám, bez nároku na honorář. Jenže k čemu to všechno, když vám neustále vývojáři hází klacky pod nohy svým přístupem nejen k nám, hráčům, ale zejména ke hře samotné? Nelituji ničeho, co jsem za těch pár let udělal, to zase ne. Bavilo mě to, poznal jsem spoustu nových, skvělých lidí a také to byla pro mne zajímavá zkušenost. A já jsem za to hře fakt vděčný. Nicméně nastal čas se posunout dál.

Takže abych se dostal k věci: nejen z výše zmíněných důvodů, ale také proto, že nikdo za ty víc jak dva roky, co tento web spravuji, neprojevil zájem o dlouhodobější spolupráci nebo převzetí otěží, rozhodl jsem se od nového roku provoz webu zcela ukončit a s ním i moji celkovou činnost v Armored Warfare. Neříkám, že příležitostně třeba neudělám nějaký vzpomínkový stream, ale už rozhodně nepůjde o nic pravidelného. Spíše s tím ani nepočítejte. Ono se to vlastně netýká jen AW, ale tanků obecně. Online her už bylo na můj vkus zkrátka až příliš, takže bych rád své aktivity přesunul zase někam jinam. Třeba na mé starší nedokončené projekty. Ale žádným online hrám se již v budoucnu nadále věnovat nehodlám.

Nuže, přátelé a tankisti, těmito posledními řádky se tedy s vámi definitivně loučím. Snad jsem vás touto zprávou příliš nezarmoutil. Pokud ano, omlouvám se vám. Každopádně dneska je poslední den roku 2021, takže mi ještě dovolte, abych vám na závěr alespoň popřál hodně zdraví a štěstí do nového roku. Snad bude lepší než ten předchozí!

Ahoj!

Váš Najlvin

8 komentářů

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • MeJIX on 31. 12. 2021 at 15:17
  • Reakce

  Najlvine, velmi moc si vážím tebe – tvé práce pro tuto hru, i nadšení, které jsi do toho dával, ikdyž to opravdu nebylo lehké.
  Bohužel, jak jsi psal, vývojáři tuto hru zakopávají, jenže i lidé, kteří jsou za ni zodpovědní (viz poslední Battle Path o kterém jsem zde psal). Je to škoda, tuto hru jsem miloval, nedal jsem na ni dopustit, ale tu už skončilo.
  Mnohokrát ti děkuji za tvou činnost, tvé streamy a jsem rád, že se mi povedlo si s tebou zahrát (ikdyž mé výkony byly … nic moc).
  Přeji ti krásného Silvestra, pěkný Nový rok a ať se ti daří nejen v životě ale i u jiných tvých projektů. MeJiX

  • m_zukov on 31. 12. 2021 at 16:45
  • Reakce

  díky za všechno, měj se hezky, do nového roku ti přiji jen to nejlepší a zase se někdy ukaž

  • Payushka on 1. 1. 2022 at 15:43
  • Reakce

  Díky za všecko a za snahu zpropagovat tuhle hru mezi lidmi na úkor svého volného času. (I když tahle slova by měli říkat spíše vývojáři, kteří ale na to bohužel pečou) Doufám, že nezanevřeš na stream jako takový a občas streamneš i nějakou úplně jinou věc. Vždyť streamovat se dá naprosto cokoli, nebo třeba i creative stream třeba jak stříháš video opevnění nebo tak něco. Měj se fajn a ať se daří.

  • Lolita on 3. 1. 2022 at 18:50
  • Reakce

  Najlvine, je mi moc líto, že končíš, i když jsem čekala, že to bude tentokrát definitivní konec. I tak ti chci ale poděkovat za skvělý rok, kdy jsem na tvé streamy měla možnost se dívat. Moc si toho vážím. Někdy v červnu 2020, kdy jsem náhodou na youtube narazila na tvé video o AW, by mě nenapadlo, že si tě tak oblíbím a budu se těšit na každý další stream, jeden čas to byla úplná droga 😀 Tento rok byl právě z hlediska videoher pro mě díky tobě nejlepší, hrozně mě to bavilo. I já ale vidím to zklamání z AW a také už mě to moc nebaví, teď už vlastně vůbec, když nehraješ. Udělal jsi pro tuto hru hrozně moc, ale vývojáře to evidentně nezajímá, tato hra si tě nezaslouží. Bude se mi stýskat, snad alespoň občas popovídáme na discordu 🙂 Jsi skvělý člověk.

  • hatifnatt on 4. 1. 2022 at 11:31
  • Reakce

  Keďže tejto hre chýba česká lokalizácia (a podľa všetkého tam ani nikdy nebude) táto stránka bola akousi záplatou, ktorá aspoň čiastočne túto jednu z mnohých vecí, ktoré by sa mohli v hre zlepšiť prekrývala. A to nieje jediná vec čo najlvin pre cz/sk komunitu robil. No nebudem to rozpisovať, lebo v podstate každý kto tento web navštevoval, to sám dobre vie.
  Takže najlvin, do nového roku ti želám hlavne veľa zdravia a nech sa ti darí všetko do čoho sa pustíš.
  A ĎAKUJEM.

  • EvilMatus on 8. 1. 2022 at 17:08
  • Reakce

  Je škoda, že končíš. Díky za všetky streamy, či už z AW, WoT alebo inej hry. Nikdy nezabudnem na záznamy, ktoré som tak starostlivo všetky pozrel 😀 Všetko najlepšie v roku 2022 a nech sa ti darí v živote. Ešte raz veľké ďakujem za všetko. 😉

   • Lolita on 8. 1. 2022 at 18:13
   • Reakce

   Matus je legenda, který viděl všechny streamy 😀

  • Korzar52 on 11. 1. 2022 at 2:47
  • Reakce

  Nazdar Najvlin. Chcem sa ti tiež poďakovať za prácu ktorú si pre AW komunitu robil. Je mi ľúto že odchádzaš, ale rozumiem tomu. Prajem ti v Novom roku 2022 a aj do ďalších rokov veľa šťastia a úspechov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.