Raid spuštěn, přijíždějí tanková monstra!

V rámci aktuální sezóny Spirithaven se nám vývojáři rozhodli nadělit druhou fázi herní události zvané Raid, tedy akce, kde si lze za trochu snahy či malý poplatek ve zlaťácích vyjezdit nějaké ty odměny, včetně unikátních skinů a jedné speciální kamufláže. Nutno podotknout, že tentokrát jsou skiny, oproti minulé fázi, podstatně propracovanější. Nicméně ještě nejásejte – s vojenstvím totiž nemají společného vůbec nic. Naopak se jedná spíše o připomínku blížícího se Halloweenu. Ale proč vlastně ne…

O těchto jedinečných odměnách jsme vás zde již informovali před pár dny v samostatném článku, takže znovu se tu o nich rozepisovat nebudu. Pokud jste snad zmíněnou novinku přehlédli, najdete ji přímo zde. Jsou tam podrobněji popsány skiny i jejich původ, včetně videí. Dnes tu máme ale video zaměřené přímo na samotnou událost. Jestli vás tato akce zaujala, a mě tedy popravdě docela jo, určitě se na upoutávku podívejte. Jedno se totiž vývojářům upřít nedá, a to je tvůrčí nápaditost. Kam se hrabe poslední Wafle, tohle je ujeté ještě víc 😀

Raid je spuštěn od dnešního dne a bude trvat přesně jeden měsíc. To je dost času na to, abyste z této akce vyždímali dostatek odměn a dopracovali se alespoň k těm skinům, které se vám líbí nejvíce. Viz mapa území, které v rámci postupu musíte dobývat, abyste si vytvořili cestičku k vaší vysněné obludce. Dobré by bylo ještě poznamenat, že k tomu, abyste skin mohli použít, musíte v garáži dané vozidlo, pro které je určený, vlastnit. To bude ale pro většinu z vás jistě maličkost. Ptáte se teď, co vás tedy účast v této události bude stát? Pokud chcete mapu s úkoly a odměnami zpřístupnit, máte dvě následující možnosti:

 • Buďto dokončit 10 misí z aktuálního kontraktu
 • Nebo koupit vstupenku za 499 zlaťáků

A protože se jako vždy nic neobejde bez hloupých otázek, vývojáři mysleli i na toto. Níže tak najdete odpovědi na nejčastěji pokládané dotazy, pokud by snad někomu něco nebylo jasné.

Co je to raid?
Raid je měsíční událost, ve které jako raider (nájezdník) dobýváte území po předem daných liniích (silnicích a jiných cestách), které dohromady tvoří mřížku. Každá křižovatka mřížky představuje bod, který je buď misí, jejíž zadání musíte splnit, nebo odměnou, kterou si můžete vyzvednout. Dokončení mise nebo získání odměny odemkne další postup v podobě další části mřížky. Začíná se od středu mapy, přičemž hlavní ceny pak na vás čekají v každém rohu mapy daného teritoria. Kdo splní všechny mise a získá všechny odměny, získá navíc speciální odměnu v podobě unikátní kamufláže.

Jaké odměny lze získat?
Standardní odměnové body, které najdete na mapě, vám dají různé předměty, jako je reputace, zlaťáky nebo dokonce bitevní mince pro nadcházející Battle Path. Nejcennější odměny jsou ale zmíněné skiny pro tanky Wilk XC-8 (Revenant), Leclerc T4 (Hellbeast), K2 (Kraken) a XM1A3 (Archanděl). Pamatujte na to, že součástí skinů nejsou daná vozidla. Takže vozidla musíte mít vyzkoumaná a vlastnit je ve své garáži! Splněním všech misí pak získáte unikátní lávovou kamufláž, kterou lze použít na jakékoliv vozidlo ve hře (vyjma těch, které mají svůj vlastní unikátní skin).

Jaké mise se v Raidu objevují?
K dispozici jsou čtyři kategorie misí. PvP, které vyžadují, abyste hráli buď náhodné bitvy nebo Globální operace. PvE, které vyžadují zase hraní standardních PvE misí nebo Speciálních operací. Obecné mise, které pro změnu lze splnit jak v PvP tak i v PvE. A nakonec Elitní mise, jejichž splnění je velmi obtížné a plní roli závěrečných úkolů k dosažení hlavních odměn, tedy uvedených skinů. V případě PvP, PvE a Obecných misí se jedná o náhodné úkoly, které mohou například zahrnovat použití vozidel konkrétního prodejce nebo hraní konkrétních úrovní. Elitní mise nejsou náhodné.

Mohu získat odměny hraním jen jednoho režimu, například když nechci hrát PvP nebo PvE?
Ano, je to možné, až na jednu výjimku. Pro získání kamufláže Raider je totiž vyžadováno splnění všech úkolů, tedy i těch, které lze dokončit jen v daném režimu. Lze je ale dokončit přeskočením pomocí kupónu „Raider“. Ty jsou součástí odměn za postup mapou, případně je lze zakoupit za zlaťáky.

Je možné změnit úkol, pokud se mi nelíbí jeho podmínky?
Ano, to je možné. Slouží k tomu kupón s názvem „Reroll“. Ty lze získat i jako součást odměn za postup mapou, případně je koupit za zlaťáky. Jeho použitím je možné změnit podmínky jedné mise. Ale pozor, PvP mise nelze změnit na PvE a opačně. Požadavek na konkrétní herní režim vždy zůstane stejný. Elitní mise také změnit nelze.

Je možné úkoly přeskočit?
Samozřejmě, i to je možné. Slouží k tomu kupón „Raider“, které lze stejně jako v předchozím případě získat z odměn za postup mapou, případně koupením za zlaťáky. Jeho použitím okamžitě dokončíte vybranou misi a její úkol tak přeskočíte. Vezměte však na vědomí, že tyto kupóny jsou poměrně vzácné a zas tolik jich zdarma postupem mapou nezískáte. Navíc dokončení Elitního mise vás bude stát rovných pět kupónů „Raider“.

Jaké jsou časové limity pro tuto událost?
Mise a úkoly v Raidu nemají žádná časová omezení a lze jich splnit každý den tolik, kolik zvládnete. Celou akci můžete zvládnout klidně za jediný den (i když hraním je to asi dost nereálné). Jediným omezením celé této akce je její časové vymezení, což je jeden měsíc. Zbývající čas do ukončení celé události najdete vpravo nahoře.

No a to by bylo pro dnešek vše. Doufám, že vám tento článek byl alespoň z části užitečný. A pokud chcete, můžete se dole v komentářích podělit o svůj názor. Ať už jde o událost jako takovou, nebo její odměny – vaše příspěvky jsou vítány. Za sebe mohu říci, že je jedině dobře, když tu takovéto akce budeme mít. Je to přeci jen určitá motivace k tomu, aby hráči pokračovali ve hraní. A nápad s Raid i celá jeho koncepce mi přijde vcelku fajn. Jediné, co bych změnil, tak jsou ony skiny. Ty, o které se teď bude hrát, jsou sice opravdu unikátní a svým způsobem se mi dokonce líbí, ale do vojenské hry to úplně nepatří. Přece jen je tu většina z nás právě proto, že je láká vojenská technika. A tomu by měly odpovídat i případné odměnové skiny. I z reálných součástí a vojenského vybavení se dá vytvořit unikátní skin, o který by jistě byl také mnohem větší zájem. Viz některé skiny ve WoT 😉

Dole si ještě můžete všechny čtyři skiny ze všech stran prohlédnout. Jak říkám, nápaditost a fantazie se vývojářům upřít nedají. A svým způsobem jsou opravdu pěkné. Skvělé by bylo mít k nim i nějaký speciální halloweenský mód, kde by původ těchto monster dostal nějaký hlubší význam. Příště tedy očekáváme něco stejně kvalitně vymodelovaného, ale raději už reálného a hlavně vojenského, milí vývojáři!

Tak hodně štěstí při plnění úkolů!

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/second-spirithaven-raid-now-available

15 komentářů

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • romino on 19. 10. 2020 at 17:34
  • Reakce

  Zdar,
  už som na poslednej elitnej missii na skin Revenant, … a je to nesplnitelne !!! ( a ževraj je to lahšie ako posledný RAID)
  Musite urobiť 350000 DMG. Už som mal nejakých 10000/350000 a z nejakeho dôvodu sa to resetlo a som na 0/350000

  Serem na nich, a za 2500 goldov to iste preskakovať nebudem!!!
  https://imgup.cz/images/2020/10/19/raid2.jpg
  Opäť sklamali …
  🙁

  1. Nezklamali. Máš to v tom zadání úkolu napsané – „poškození nastřílené ze vdálenosti 150m a více je znásobeno desetkrát a odečte se od tvého dosavadního postupu“. To znamená, že jakmile nastříliš něco z větší vzdálenosti jak 150m, tak se ti to vyynásobí deseti a jako trest odečte od toho, co jsi už měl nastříleno. Poněkud šílený úkol 😀 Stačí, abys v bitvě dal jednu ránu za 1000 z větší vzdálenosti než 150m a rázem ti to odečte 10 000 😀

    • MeJiX on 20. 10. 2020 at 10:55
    • Reakce

    A to ti přijde normální? Ty víš za kolik tu ránu dáš? Odhad ano, ale to, jestli trefíš a za kolik… na to zapomeň. Je to prasečina, ať se ti to líbí nebo ne.

    1. Zrovna tento úkol prý navrhli samotní hráči, když byla někdy nějaká anketa, jaká zadání ukolů by chtěli. Prostě střílej na vzdálenost 150m a méně a máš to.

     • Iosifek on 20. 10. 2020 at 15:53
     • Reakce

     Typickej campers:
     „Já tady mám svý místečko.“ (na A1, z něj se nehnu) „Nasviťte mě to! Detrackněte mě to!“ (abych se vůbec terefil) „Já pak budu střílet a budu King.“

     „Chce se mě blejt Velebnosti.“

      • MeJiX on 21. 10. 2020 at 21:08

      A pak se najde jedno hovado které k vám přijede a začne vás strkat ze skály dolů, protože máte lepší skóre. Mohu ho nahlásit, pomůže mi to? Ne. Skore mám v pi.i, debil mě shodil a já byl rád, že jsem nevybouchnul. Úkol jsme nesplnil a jsem akorát nasranej. Jak už mi tu někdo psaL, NEPŘÍTEL NENÍ PROTIHRÁČ, JE TO SPOLUHRÁČ.

      • Beeda2004 on 22. 10. 2020 at 18:40

      @MeJiX
      pokud ti tohle nekdo dela reportni ho skrz tiket nebo to whispni ze screenem nebo zaznamem nejakymu modovy na discordu

  • MeJiX on 20. 10. 2020 at 13:38
  • Reakce

  Dotaz, s tímto typem soutěže nemám zkušenosti.
  Vejedu si skin na tank, který budu mít později, budu ho pak ten skin mít?
  Příklad.: Momentálně ještě nemám Wilk XC8, mám jen tu pásovou verzi. Takže až ho budu mít, dostanu na něj i ten skin?

  1. Podle mě by to tak mělo být. Ten skin budeš mít prostě odemčený v upravách toho vozidla.

  • romino on 20. 10. 2020 at 16:37
  • Reakce

  Ahojte,
  tak po poriadnom pochopení úlohy to už ide jedna báseň. Už mam nejakých 190000/350000 tak snáď dnes bude skin Revenant doma 🙂

  https://imgup.cz/images/2020/10/20/raid2_progress.jpg

  • romino on 25. 10. 2020 at 6:33
  • Reakce

  Ahoj velitelia,
  hráte niekto tento RAID?

  Ja už robím 2 elitnú misiu na skin KRAKEN K2, dnes snáď dokonçim, ale myslím si že elitné misie sú nastavené až na moc veľkú obtiažnosť (veľa ľudí to normálnym hraním nedá, alebo stratí nervy)
  Moja druhá elitná misia: (Typ: AFV, Tier: akýkoľvek, Predajca: akýkoľvek, Misia: Spôsobte poškodenie 350 000, za každú zomretie sa vám odráta 50 000 bodov 😠)

  1. Hráči chtěli výzvu, tak ji mají 😀

  • allan on 25. 10. 2020 at 22:47
  • Reakce

  Jo jo, každá odměna je dobrá, ale za tak ujetými skiny se honit nehodlám. Dělá to ze hry ještě větší Sci-fi než je sama o sobě.

  • romino on 28. 10. 2020 at 8:07
  • Reakce

  Dnes konečne dokončím, za mňa najkrajší skin zo všetkých 4 dostupných na Leclerc T4. Elitná misia na tento skin bola asi najtažšia, bol to pôrod, no posúďte sami (Predajca: akýkoľvek, Kategória: TD, Tier: 7-10, Misia: Spôsobte poškodenie 350 000, … za každý zásah ktorým neudelíte poškodenie vám bude odrátaných 10 000 bodov)

  • Duvenblejt on 7. 11. 2020 at 19:25
  • Reakce

  možná kdyby jste jenom pořád nenadávali a aspoň se snažily tak by ty mise tak težký nebyly 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.