Raid právě odstartoval!

Od dnešního dne je ve hře k dispozici další Raid, tentokrát s podtitulem „Vanguard“. O něm jsme vás již informovali v jednom z předešlých článků, který najdete pod tímto odkazem. Tam si ostatně můžete také přečíst více o cenách a prohlédnout si speciální skiny, které lze v této akci získat. Celý Raid bude trvat 49 dní, takže času na plnění úkolů a hromadění odměn je více než dost.

„Od žlutých pustin Venuše až po ledové měsíce Saturnu je Vanguard připraven k nasazení proti všem cizím hrozbám. Rusové kdysi tvrdili, že Armata je schopna bojovat i na Marsu. Jak by ale vypadaly tanky, kdyby se to od nich skutečně vyžadovalo? Nahlédněte do alternativní reality a zjistěte to.“

Přístup k Raidu můžete získat:

 • Splněním 10 misí v aktuálním kontraktu
 • Zakoupením přístupu za 499 zlaťáků

Kromě uvedených odměn bude možné získat ještě mnoho dalších věcí, a to včetně různých posilovačů, bitevních mincí pro další Battle Path, prémiového času, kreditů atd.

Časté dotazy

Co je událost Raid?
Raid je 49 dní trvající událost, ve které jako nájezdník dobýváte určité území tím, že se pohybujete podél čar představujících silnice a jiné cesty tvořící síť. Každý průsečík mřížky, kde se cesty křižují, má bod, který je buď misí, kterou musíte splnit (body za mise), nebo odměnou, kterou si můžete vyžádat (body za odměny). Splněním mise nebo získáním odměny se odemkne další část cesty. Hlavní odměny na vás čekají v každém z rohů mapy území. Hráči, kteří splní všechny mise a vyzvednou si všechny odměny, získají také speciální odměnu.

Jaké odměny jsou k dispozici?
Za standardní body odměn, které lze nalézt po celé mapě, získáte různé předměty, jako je reputace, posilovače nebo dokonce bitevní mince pro nadcházející Battle Path. Nejlepšími odměnami, které na vás čekají v každém z rohů mapy, jsou čtyři speciální skiny. Upozorňujeme, že tyto skiny nejsou dodávány s vozidly. Splněním všech misí a vyzvednutím všech odměn odemknete nejvyšší odměnu, kamufláž Mist.

Jaké mise se objevují v Raidu?
K dispozici jsou čtyři kategorie misí: PvP mise (které vyžadují, abyste hráli buď náhodné bitvy nebo Globální operace), PvE mise (vyžadují hraní standardních misí PvE nebo Speciálních operací), obecné mise (které lze plnit jak v PvP, tak v PvE) a elitní mise (které vyžadují splnění velmi obtížného cíle, abyste získali přístup k hlavním odměnám, jako jsou zmíněné skiny). Přitom platí, že obecné mise, PvE mise a PvP mise mají náhodně vybrané požadavky, které mohou zahrnovat používání vozidel od konkrétních prodejců nebo hraní konkrétních úrovní. Elitní mise nejsou náhodné.

Mohu získat odměny pouze hraním svého oblíbeného režimu? Například nechci hrát PvP nebo PvE.
Ano.

Je možné změnit misi, pokud se mi nelíbí její podmínky?
Ano, můžete získat žeton „Reroll“ z bodu odměn. Jeho použitím změníte podmínky jedné mise. Upozorňujeme, že PvP mise nelze změnit na PvE mise a naopak, požadavek hlavního režimu zůstane vždy stejný. Elitní mise ale obměnit nelze. Žetony pro změnu mise lze také zakoupit za zlaťáky.

Je možné mise přeskočit?
Ano, můžete získat žeton „Raider“ z bodu odměn. Jeho použitím okamžitě dokončíte vybranou misi. Mějte však na paměti, že tyto žetony jsou vzácné a raději si je proto schovejte na horší časy. Upozorňujeme také, že dokončení elitních misí tímto způsobem vás bude stát rovnou pět žetonů. I tyto žetony lze zakoupit za zlaťáky.

Jaké jsou časové limity této akce?
Mise v Raidu nemají žádný časový limit, a pokud chcete, můžete celou akci dokončit klidně během prvního dne. Jediný časový limit, který tu najdete, je lhůta 49 dní, která začíná při spuštění akce a vymezuje dobu jejího trvaní. Čas, který zbývá do dokončení akce, vidíte v pravém horním rohu okna Raidu.

Na závěr malé vysvětlení k misím

Je zde několik kategorií úkolů:

 • Zničit/Zabít
 • Asistovat
 • Eliminovat
 • Požadavek na výkon

Zabít (nebo zničit, což je totéž) jednoduše znamená, že musíte být hráčem, který zasadí cíli poslední ránu a zničí ho.

Asistovat znamená, že musíte být hráčem, který způsobí cíli největší poškození (kromě jeho zabití). Neexistuje žádný práh – pokud hráč A způsobí 40% veškerého poškození cíli, hráč B způsobí 30% veškerého poškození cíli a poté hráč C způsobí zbývajících 30% a zabije ho, hráč A získá „asistenci“. Požadavky na zabití nebo asistenci se často spojují, takže můžete dosáhnout buď zabití, nebo asistence a obojí se vám započítá do postupu v misi.

Eliminovat znamená, že musíte zničit cíl a zároveň být hráčem, který mu způsobí největší poškození. To znamená, že ve výše popsaném případě by žádný hráč nedosáhl eliminace. Pokud by však dva hráči způsobili každý 30% poškození a poté by jiný hráč způsobil 40% poškození a cíl by zničil, dosáhl by tento hráč splnění úkolu.

Výkon je procento zásahů, které zasáhnou cíl a zároveň způsobí poškození. Jinými slovy, mise s požadavkem na výkonnost 80% vyžaduje, aby 80% všech vašich střel zasáhlo cíl a způsobilo mu poškození. To znamená, že:

 • Střely, které zasáhnou a způsobí poškození (i bez probití, jako například výbuchy HE), se započítávají.
 • Střely, které nezasáhnou, ale přesto způsobí poškození (HE výbuchy), se nezapočítávají.
 • Střely, které zasáhnou, ale nezpůsobí poškození (neprobijí, odrazí se), se nezapočítávají.
 • Střely, které zasáhnou, ale způsobí pouze poškození modulů (zasažení nepřátelské ERA, pasů nebo děla), se nezapočítávají.

Tak, a to je k novému Raidu vše. Doufám, že si ho všichni náležitě užijete a že získáte to, co si přejete nejvíce. Hodně štěstí!

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/vanguard-raid-now-available

3 komentáře

  • HRDSTL on 28. 10. 2021 at 18:39
  • Reakce

  Skiny čo som chcel (CATTB & Objekt 490) už mám, misie som popreskakoval za goldy,… ostatné nemám záujem (resp. nie je momentálne čas na hranie tankov) 😂

  • Lenka on 31. 10. 2021 at 23:49
  • Reakce

  Celkem zklamání. Pro někoho kdo hraje krátce, má jen pár tanku a max 6 tank asi nesplnitelné. A goldy si nechám na něco jiného.
  Škoda mohli tam být i jednodušší úkoly za nějaké menší odměny. Nějaká motivace k hraní pro nováčky…

   • Iosifek on 1. 11. 2021 at 8:22
   • Reakce

   Pokud chceš pomoci s expením a taky v tom poradit, tak se na mě obrať ve hře nebo na fóru https://www.worldofwars.cz/
   Včera jsme odjeli s človekem ktarý má zatím jen T7 Klanové heroes s tou T10 z loot bedny.
   Klanové Spec. Ops.Heroes dávají 1x týdně 10 násobky, + 5 platinove a za první odjetí camo (jsou to 4 kapitoly/hry). Záleží jen na tom, co máš zapnutého za boosty a insignie, prémiový účet. prémiový tank, případně velitele, nebo i event na coiny. Tak tedy ten člověk včera vyděla s půjčeným Challiml cca 26M kraditů a spoustu expů do velitele (cca 1M) . Před týdnem jsme to odjeli s jinýmčlověkem majícím jen T7, a protože byl 50% event na kredity, tak vydělal cca 36M na půjčeném LT tanku.
   Já už mám za ta léta hraní odexpené všechno, v AW nemím tak moc co dělat, tedy se snažím pomáhat nováčkům. Takovej můj koníček. 🙂 ber nebo nech, je to na tobě. Jen ktomu pořebuju, aby dotyčný měl zájem a nainstalované TS3.
   Loni jsem si založil druhej účet a na T9 jsem se vyexpil za 400 her, na T10 za 532 her. Tady je to popsáno i se screenama, pokud tě to zajímá: https://www.worldofwars.cz/index.php?/topic/12364-aw-pomoc-pro-wotka%C5%99e/&do=findComment&comment=362890

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.