Raid k 30. výročí operace Pouštní bouře

Jak už bylo řečeno dříve, letos si v Armored Warfare budeme připomínat 30 let od proběhnutí jedné z nejznáměších vojenských operací nedávné doby – operace Pouštní bouře. Jistě jste si již všimli, že se na stránce hry objevilo několik prvních článků věnujících se této historické události (v angličtině) a tomu, co ji předcházelo. Nyní se konečně dostávají ven i první informace o tom, jak si toto výročí budeme ve hře připomínat my. Jak už jste asi pochopili z názvu dnešního příspěvku, podle všeho půjde o další akci zvanou Raid!

Pokud už Armored Warfare hrajete nějakou dobu, pár těchto Raidů jste již určitě zažili. Proto asi není potřeba nijak zvlášť vysvětlovat, jak tato akce bude probíhat. Je to totiž vcelku jednoduché. Plníte různé úkoly pro PvP nebo PvE a postupujete po mapě k různým odměnám, přičemž v nejvzdálenějších rozích mapy se nacházejí hlavní odměny. Ty bývají v podobě skinů na různé tanky. Dalo by se vlastně říci, že je to celé takový malý Battle Pass, jen s tím rozdílem, že je zdarma a tudíž se ho mohou účastnit úplně všichni.

Celý název této herní události tedy bude „Desert Storm Raid“ a odstartovat by měla již v dubnu. Jako obvykle budou hlavními odměnami čtyři speciální skiny na vybrané tanky, tentokrát však inspirované právě skutečnými vozidly, která se zúčastnila operace Pouštní bouře. Jako první se nám představuje skin pro britský bitevní tank Challenger 1, který je pojmenován „Challenger 1 Mk.3 ODS“. Více podrobností o těchto vozidlech, která se stala předlohou tohoto skinu, a jejich roli v operaci se můžete dočíst v původním článku zde (anglicky).

Skin jako takový je založen na vozidlech Challenger 1, která patřila Královské skotské gardě, tedy 7. obrněné brigádě. K zajímavostem těchto vozidel patří, že jedno z nich dosáhlo rekordu ve vzdálenosti, na kterou zničilo nepřátelský tank. Ta činila neuvěřitelných 5110 metrů. Stojí za zmínku, že tohoto obdivuhodného výkonu bylo dosaženo za použití standardní průbojné munice a nikoliv střelami Jericho, které disponovaly jádrem z ochuzeného uranu. To svědčí o tom, že děla použitá na těchto vozidlech, stejně jako tanky samotné, v té době patřily k tomu nejlepšímu.

Vzhled vozidla ve hře se díky zmíněnému skinu stane autentickým zástupcem tanků Challenger 1 bojujících v operaci Pouštní bouře. Skin se vyznačuje především jeho typickým pouštním nástřikem spolu s příslušnými znaky a vizuálními vylepšeními modelu tanku, jako jsou úložné schránky na věži, vnější palivové nádrže či maskovací síť. U nádrží si rovněž lze všimnout, že jedna postrádá nástřik, což je historicky správné. Ne všechny sudy s palivem totiž byly po převozu z Německa natřeny. Součástí skinu jsou i další drobné úpravy detailů, které zajistí realističtější vzhled vozidla.

Jak se vám nastínění nového Raidu a především odměn líbí? Já sám za sebe mohu jenom říci, že po různých monstrech z minula je toto velmi příjemné překvapení. Skiny vytvořené na základě skutečných vozidel mi totiž přijdou mnohem atraktivnější a určitě se budu snažit je získat. Každé vozidlo, které takovýto skin obdrží, totiž získá svůj jedinečný charakter. Navíc v tomto případě skin celkem výrazně mění i celkový vzhled vozidla včetně jeho geometrie, což je přesně to, co bych od jakéhokoliv skinu očekával. Ano, toto je podle mě správná cesta, páni vývojáři. Takže jen tak dál!

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/desert-storm-raid-challenger-1-mk3-ods

6 komentářů

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • romino on 20. 2. 2021 at 1:19

  Za mňa radšej sci-fi skiny z predošlého RAIDU ako toto. Tento blížiaci sa RAID teda vynechám 🙂

  1. Jako jo, taky byly pěkný a rozhodně jim nechyběla nápaditost. Ale prostě to tak nějak nezapadalo do hry. Každopádně je mi jasný, že každému se líbí něco jiného 🙂

  • Iosifek on 20. 2. 2021 at 17:51

  ———————–
  První skin který ukazoval budoucnost AW, tak ho taky představoval My.com, byl před 5 roky Epediční tank Reaper. Je ve hře 4 roky.
  https://aw.my.games/sites/aw.my.com/files/styles/my_web_shop_aw_thumbnail/public/web_shop/reaper_expeditionary_tank_standard_0.jpg?itok=JtR3Kpxy
  Následovali různé reskiny tanků, z dnešního pohledu dost konzervativní, až po úlet skilu Neon.
  https://aw.my.games/sites/aw.my.com/files/styles/my_web_shop_aw_thumbnail/public/web_shop/zbd-86_standard_0.jpg?itok=NhLiIzCh
  Oproti dnešnímu stavu, který připomíná Disneyland nebo Las Vegas, je to jen slabej čajíček.
  Jistě, někomu se to líbí, někomu ne. Ale tohle vizuální přizpsobení hry má také nějakou cílovou skupinu hráčů. Danou věkem, inteligencí, národností, atd. Čím berevnější tank, tím víc in.
  Pohříchu, tahle cílová skupina nemá zájem o nějakou náročnou hru. Pak se člověk diví, co random tým dokáže hrát. Katastrofa.
  Paradoxně, CZ/AK komunita je věkově úplně mimo tenhle trend. Teenagerů je v ní minimum.

   • Beeda2004 on 22. 2. 2021 at 0:46

   tak ono zalezi jak co me se treba osobne libily skiny jako byly titan, nomad nebo sentinel, ktery maji svetilka nebo pohyblivy casti, ale neni to nijak prehnany a na ten tank to pasuje narozdil od tech z posledniho raidu, kazdopadne za me je to kazdyho vec at si kazdej pouziva co chce ja to na tanky davam jen kvuli 5% a ze clovek kdyz uz nema co delat tak muze jan tak naprazdnos birat tyhle veci

  • Petronell on 20. 2. 2021 at 19:14

  No když potkám ve hře okřídlené XM a jiné alegorické vozy, mohu puknout smíchy, ale uklidní mě : „Jakej pán, takovej krám“ 🙂

   • hatifnatt on 20. 2. 2021 at 22:43

   😂👍

Komentáře byly zablokovány.