První obrázky z nových PvE misí

Jak už jistě víte z našich předešlých článků, do hry se po dlouhé době chystají zcela nové mise pro standardní režim PvE. Před časem se ven dostaly náznaky v podobě uniklých minimap, o nichž jsme vás informovali zde. Z nich vyplynulo, že by se tyto nové mise mohly odehrávat na mapě Suezský průplav, která byla dříve součástí režimu Globálních operací a nedávno došlo k jejímu odstranění ze hry. Tato informace se nám nyní potvrzuje, protože trojice dnešních obrázků zachytává právě tuto mapu v různých denních dobách. Víme už také názvy misí:

 • Desert Bridge
 • Desert Strike
 • Desert Saber
 • Desert Path
 • Desert Fox

Jaká bude přesně náplň těchto nových PvE misí je ale zatím nejasné a ani samotné obrázky nic víc neprozrazují, neboť jde jen o záběry samotného prostředí. Je tu ale pěkně vidět, že i z jedné mapy se dá díky možnostem starého CryEnginu vytěžit dostatek rozmanitosti. Hlavně díky možnosti mapu udělat v několika verzích s různým nasvícením. Škoda, že tato možnost není více využívána i na mapách pro PvP. Každá z nich by totiž mohla mít více variant lišících se denní dobou (či počasím) a hned by byly bitvy o něco pestřejší.

Recyklace starších map pro účely nových PvE misí nemusí být nutně špatný nápad. Ostatně, dělalo se to takto už i dříve. Bylo by sice hezké vidět úplně nové prostředí, ale na druhou stranu to vývojářům značně ulehčí práci a nové PvE tak může vzniknout podstatně rychleji. A svůj účel to ve výsledku splní stejně dobře. Nicméně vedle toho tu máme i nové Speciální operace, což je taky odnož PvE, a jak k tomu pak přijde PvP? Tam by to nové mapy chtělo jako sůl, takže doufejme, že se stejné péče dočká i tento herní režim, který třeba já osobně preferuji víc.

Je jasné, že navrhnout a vytvořit novou mapu je značně časově náročné a s tím jsou i spojeny nemalé finanční náklady. Ale jak už dokládá třeba tento příklad, vývoj nové PvP mapy může mít pozitivní dopad nejen na samotné PvP, ale i na zbytek hry. Nová mapa by totiž umožnila po menších úpravách i využití právě v PvE a tím pádem by byly uspokojeny všechny skupiny hráčů napříč hrou a herní svět by se díky tomu stala pestřejší. Aktuální situace je ale prozatím jiná a spíše nahrává PvE.

Neříkám, že PvE režim je špatný. Myslím, že svoje místo zde má a také má mnoho svých příznivců. Problém ale hlavně vidím v tom, že PvE není režim, který by u hry hráče dlouhodobě udržel. Po pár bitvách totiž zjistíte, že je to pořád stejný stereotyp, navíc s velmi předvídatelným průběhem. Jediná výzva, kterou vám tak tento režim nabídne, je honba za největším nastříleným poškozením, což v důsledku vede k tomu, že některá vozidla, která se k tomuto účelu nehodí, přestanete hrát úplně a po čase vás to stejně omrzí. Chybí totiž jakákoliv motivace k celkovému zlepšování a tedy i vývoji vašich dovedností.

Když to naproti tomu porovnám s PvP, je to prostě něco jiného. Bitvy se sice také odehrávají pořád na stejných mapách, nikdy ale dopředu nevíte, jak se bude bitva vyvíjet, ani co váš nepřítel udělá. Když pak někoho obehrajete díky svým dovednostem nebo dosáhnete nadprůměrného výsledku, máte z toho radost a s tím i pocit uspokojení. Jenže v PvE vám ani desítky tisíc poškození zkrátka takové uspokojení nepřinesou. Nebo alespoň na mě to tak zkrátka nefunguje. Proto si myslím, že prioritně by měl být preferován režim, kde hráči hrají proti sobě, a PvE mít jako alternativu vedle toho, což se teď ale bohužel neděje.

Co si o tomto myslíte vy?

1 komentář

  • romino on 23. 6. 2021 at 22:24
  • Reakce

  Mňa PvE drži už niekoľko rokov a jasny odpor mám voči PvP. Nie je to tým že by som v tom režime nevedel hrať, ale za mňa je to nuda a chýba funny factor a naviac vás ostreľuje delostrelecto v podobe mechanizovanej pechoty …keď si PvP občas zahram asi tak 1x za týždeň vždy som v TOP 3 v nastrieľanom DMG. Keď kuknem občas stream AW tak vidim iba zakempene MBT a ostreľujú sa HEčkami. To je už teda zábava 🙁

  https://ibb.co/wMSs3Hf

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.