První informace a obrázky k novým speciálním operacím

Nová sezóna nesoucí název „Apokalypse“ se pomalu blíží do hry a postupně se nám představují i její jednotlivé části. Tím hlavním budou samozřejmě nové Speciální operace, které opět posunou příběh Armored Warfare dál. Na oficiální stránce hry se nám tak objevil článek s prvními informacemi a obrázky, zaměřený na první kapitolu zvanou „Mor“. Nutno podotknout hned na začátku, že z obrázků to vypadá vážně úchvatně. Pojďme se tedy podívat blíže na to, co bylo k této operaci řečeno.

Nové operace se budou odehrávat po katastrofálním výbuchu supervulkánu, ke kterému došlo během událostí z poslední sezóny Spirithaven. Příběh nás tedy ve svém pokračování zavede do světa zničeného nejen světovým konfliktem, ale i ekologickou katastrofou nebývalého rozsahu. Časově by to mělo být zasazené několik měsíců až let poté, co k těmto událostem došlo. Přeživší mezi tím zachránili, co mohli, a našli si útočiště, aby přežili v drsném postapokalyptickém světě.

Mezi těmito přeživšími jsou Ivo Rinaldi, bývalý vůdce PLM, a Igor Kopylov, bývalý major ruské armády. Společně založili kolonii v bezpečném útočišti Enigmy, které obsadili krátce po zničujícím výbuchu. Nyní se píše rok 2047. Jejich kolonie prosperuje, ale již zdaleka není tak bezpečná. Nejrůznější lupiči a útočníci se potulují po zdevastované zemi a bojují o poslední zbytky jídla, paliva a střeliva. Oba muži se tak zmocnili opuštěné válečné lodi Enigmy a vydali se na misi s cílem dobýt životně důležité zdroje v gruzínském městě Gori, které zničilo zemětřesení.

První kapitola operací, která ponese název „Mor“, se bude odehrávat právě v tomto městě. Jedná se o totéž město, které můžete znát již z jiných map pro PvP či PvE (mapa Cold Strike například). Nicméně zemětřesení jej změnilo k nepoznání. Jeho široké ulice pohltily hluboké trhliny v zemi, zatímco jiná ikonická místa, která jste mohli znát, již neexistují nebo nejsou bezpečná.

Mapa s městem Gori byla výrazně přepracována tak, aby na krátké vzdálenosti nabídla spoustu intenzivních bojů proti vytrvalým nepřátelům. Samozřejmě současně s novými operacemi přijdou do hry také nové achivementy. Některé z nich by přitom měly být poměrně obtížné a neortodoxní. Nicméně vývojáři si od nich slibují, že je hráči budou milovat. Že by snad za ně byly výjimečné odměny, jako třeba prémiové tanky? Kdo ví…

Prozatím se nám představila tato první kapitola, která bude součástí aktualizace 0.34, ale jak už vývojáři dodávají, s vývojem dalšího obsahu nadále pokračují. Následující kapitoly (v každé sezóně speciálních operací bývají vždy čtyři) jsou už v přípravě a přijdou během následujících měsíců. No, snad nebudeme muset čekat moc dlouho, protože zatím to vypadá opravdu slibně.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/development-special-operations-mission-plague

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.