Přepracovaný model tanku T-72A

Jak už víme z dřívějška, pracuje se na nových modelech některých starších tanků. Jedním z nich je i ruská T-72A a její odvozené varianty, jejichž přepracované modely by se nám měly dostat do hry společně s aktualizací 0.35. Hlavním problémem současného modelu je v tom, že tvar věže neodpovídá realitě. Vychází totiž z T-72 Ural a tudíž postrádá typicky široký čelní pancíř. Podobá se tak spíše exportní verzi T-72M než zamýšlenému tanku.

Nový, přepracovaný model bude již osazen správnou věží. Vzhled použitý k jeho výrobě bude odpovídat konfiguraci tanku z poloviny 80. let minulého století, jak je ostatně vidět na fotografiích níže, kde můžete rovněž porovnat rozdíly oproti původnímu modelu. Všimnout si mimo jiné můžete i speciálního plátování na věži. Jedná se o protiradiační vložku. Úprav se dočká také rozložení ERA pancéřování a těšit se můžete rovněž na animované vyhazování nábojnic.

Všechny tyto změny se dotknou dalších tanků založených na podvozku a věži T-72A (tedy T-72AV či T-72M2 Wilk). Zase tu musím práci vývojářů pochválit, protože model je to opravdu moc pěkný a provedený do nejmenších detailů. Jak se líbí vám? Doufejme, že se podobně přepracovaných modelů časem dočkají všechny původní tanky, jejichž modely za tu dobu zestárly. Laťka kvality je poměrně vysoko a tanků není zrovna málo, ale zatím k tomu mají vývojáři celkem slušně nakročeno. Tak se nechme překvapit.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/development-t-72a-overhaul

1 komentář

    • hatifnatt on 26. 2. 2021 at 15:51
    • Reakce

    Paráda. Ešte tak radu T55 a som spokojný =)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.