Plány do budoucna

Rok 2020, který se nesl ve znamení velkých změn, ale i spousty nového obsahu a zajímavých událostí, se nám pomalu chýlí ke konci. To však neznamená, že se vývoj Armored Warfare zastaví. Do konce roku nás ještě pár zajímavých věcí čeká a pro příští rok je naplánována řada dalších, které se nám teprve postupně představí v nejbližších měsících. A začněme dnes, protože na oficiálním webu hry vyšel článek s prvním nastíněním toho, na co se v dohledné době můžeme těšit. Pojďme si to tedy ve stručnosti shrnout.

Už v listopadu by se nám ve hře měla objevit akce se zaměřením na Den ruské jednoty, v rámci které bude možné získat skin pro blíže nespecifikované vozidlo. Dále by mělo dojít i na Polský den nezávislosti, opět spojený se událostí ve hře, při které bude možné obdržet skin, kamufláž a další nespecifikované věci. A stejně jako každý rok se také letos nezapomene ani na Černý pátek a s ním spojené akce, zvýhodněné nabídky a další související obsah.

Konec listopadu se pak ponese ve znamení nové sezóny a speciálních operací, které tentokrát budou mít post-apokalyptickou tématiku. Sezóna se bude příhodně jmenovat Apocalypse. Příběh tak naváže na události ze Spirithaven, kdy jste po výbuchu supervulkánu uvrženi do nemilosrdného světa, ve kterém se doslova každé vozidlo stává nenahraditelným a munice je nedostatkovým zbožím. Co přesně ale pokračování příběhu přinese, to zatím nevíme. K dispozici jsou zatím jen tyto tři obrázky uveřejněné ve článku.

U těch obrázků bych se teď možná na chvilku zastavil. Je z nich totiž patrné, že se jedná o upravené mapy, které ve hře již najdete. V tomto případě je to Cold Strike. Osobně mi tento způsob recyklace nevadí, ale co mě zaujalo, je to, že mi mapa přijde taková graficky detailnější a celkově hezčí. Hlavně na tom obrázku se zasněženou krajinou to vypadá opravdu dobře. Navíc, pokud se zadíváte pozorněji, stíny objektů se vykreslují do mnohem větší vzdálenosti, než je teď ve hře běžné. Má to snad naznačovat, že se konečně dočkáme i nějakých grafických vylepšení hry?

Osobně bych opravdu uvítal, pokud by si všechny mapy postupně prošly takovýmto mírným vylepšením detailů, které by udělaly prostředí detailnější a pestřejší. Stejně tak by bylo fajn, pokud by si celkovou úpravou prošlo i grafické nastavení. Například stíny dávají prostředí mnohem větší hloubku, když se vykreslují na větší vzdálenosti. Ale stejně tak i detailnější modely objektů či ostřejší textury, které by mohly být vykreslovány do větší vzdálenosti. Stačí málo, a hned to vypadá jinak, lépe. Otázkou je, jak moc by na to doplatila optimalizace. Ale návrat alespoň k původní grafické úrovni hry, která byla na jejím počátku, by jí už víc ublížit nemohl. V nejhorším lze dát do nastavení novou volbu „Ultra“ pro náročné hráče s dostatečně výkonným hardwarem a každý by si pak vybral, co mu bude více vyhovovat.

Ale zpět k tématu. V půlce prosince, krátce po spuštění verze 0.34, přijde také nový Battle Path. Ten tentokrát ponese název „Echoes of War“ a jako obvykle přinese do hry řadu nových prémiových vozidel, které v něm bude možné vyjezdit. První z nich bude představeno již za nedlouho. Dle níže uveřejněných obrázků bude jedno z těchto vozidel i ruský „Kurganěc“, stíhač tanků IX. úrovně, něco jako zmenšená T-15 s menším pancířem a opatřená pěchotou.

V roce 2021 by nás pak měla čekat spousta dalších zajímavých věcí a změn. Vývojáři zatím podrobnosti přirozeně tají, ale půjde například o zahrnutí kolových vozidel do AI nepřátel, přidání nových vozidel všech tříd (ano, i na dělostřelectvo dojde), nové PvE mise i Speciální operace, další PvP mapa, nový obsah pro klany a mnoho akcí, bonusů, raidů, oslav a s tím spojených odměn, jako jsou kamufláže, skiny a podobně.

Zatím je to opravdu jen nástin toho, co bychom měli očekávat. Víc toho prozrazeno nebylo, to je ovšem pochopitelné. Na vše bude času ještě dost. Je ale jasné, že minimálně na další rok mají tvůrci hry Armored Warfare velké plány a pokud si udrží svou malou komunitu oddaných hráčů, mohla by tu po tuto dobu hra s námi ještě vydržet. Doufejme, že součástí těchto plánů budou i opravy chyb, protože těch je teď ve hře víc, než kdykoliv předtím. A právě chyby, zejména v technické stránce hry, jsou asi tou největší bolestí Armored Warfare, s čímž pak samozřejmě nepřímo souvisí i malý počet hráčů ve hře…

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/armored-warfare-future-plans

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.