Pět nových historických kamufláží

Na webu hry se nám objevily informace o čtyřech nových připravovaných kamuflážích. Jedná se opět o historické maskovací vzory, v případě prvních tří dokonce o druhoválečné. Pokud se podíváte na obrázky, mnozí z vás si jistě vzpomenou na World of Tanks, neboť tam tyto vzory najdete také. Konkrétně se tedy jedná o „American Tunisia„, „Soviet WW2„, „German Ambush“ a nově představené „Dual-Tex“ a „French Urban“ kamufláže.

American Tunisia je kamufláž používaná od roku 1943 americkými jednotkami v Tunisku, konkrétně 776. praporem stíhačů tanků. Ten se účastnil jak vylodění v Itálii, tak i osvobozování Francie a dobývání Německa na přelomu let 1944 a 1945. Vzor jako takový je celkem jednoduchý, skládá se ze základní olivově zelné barvy a šedých skvrn. Ideální tedy do pouštních oblastí, nicméně kamufláž bude dostupná pro všechna prostředí.

Soviet WW2 je sovětský maskovací vzor datovaný někdy do roku 1941, používaný v zimním období jako rozbíječ siluety vozidla. Díky bílému nátěru a namalované bílé síti se stávala vozidla daleko hůře rozpoznatelná, což jim přinášelo velkou výhodu. Naopak nevýhodou bylo poměrně složité aplikování. Natření tanku touto kamufláží údajně trvalo 6 až 8 hodin. Nakonec se proto od tohoto vzoru upustilo a koncem války byl k vidění už jen vzácně.

German Ambush je známá z pozdějších let druhé světové války. Schválena byla konkrétně v toce 1944 a používána byla především na vozidlech Jagdpanzer 38t. Jedná se o kamufláž určenou pro zalesněné oblasti a skládá se tmavě žluté základní barvy a náhodných skvrn olivově zelené, červenohnědé nebo čokoládové barvy. Specialitou vzoru je, že každá skvrna v sobě nesla řadu menších teček jiné barvy. Díky tomu byla kamufláž velmi účinná a aplikovala se na vozidla již během jejich výroby.

Dual-Tex je naopak novodobější americkou kamufláží, které se poprvé objevila koncem 70. let a používána byla na vozidlech amerických sil v Evropě, dokud ji v roce 1986 nenahradil univerzální maskovací vzor NATO. Podle výzkumu byla kamufláž o 50 až 100% účinnější než do té doby používané nátěry. Nicméně i přes tento fakt se od ní nakonec upustilo, tedy alespoň na čas. Její výhody se totiž znovu začaly uplatňovat v posledních dvou desetiletích, zejména v Číně. Kamufláž ve hře je pak zhotovena na základě dochovaného nátěru na jednom z džípů a jako obvykle bude dostupná pro všechny typy prostředí.

French Urban je pak pro změnu městská francouzská kamufláž, v tomto případě spíše experimentální. Vyvinuta byla kolem roku 2002 jako reakce na události z 11. záři a zkoušel ji 1. spahiovský pluk dislokovaný ve Valence v departementu Drôme. Původně bylo tímto maskovacím vzorem natřeno 12 vozidel, skládá se ze dvou odstínů šedé barvy, žluté a okrové barvy, které dohromady vytvářejí čtvercová pole. Cílem bylo účinně zamaskovat vozidla při bojích s potencionálními teroristy v městských oblastech. Nicméně výsledky testů nejsou známé a dosud se tento vzor jinde nepoužil.

V případě prvních tří kamufláží platí, že bychom se jiech měli dočkat v rámci blíže nespecifikovaného eventu. Zda půjde o kamufláže zdarma, nebo budou součástí nějakého balíčku, to ale zatím nevíme. Co ale víme je, že čtvrtá a pátá kamufláž, tedy Dual-Tex a French Urban, bude k získání během blížící se akce ke dni americké nezávislosti a francouzského dne dobití Bastily. V rámci těchto významných dnů ale bude možné získat i další věci spojené s francouzskou a americkou tématikou. Mluví se totiž ještě o dvou skinech, které zatím představeny nebyly, dvou základních barvách, několika vlajkách, obtiscích a titulech. Tak se nechme překvapit.

Zdroj: https://aw.my.games/en

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.