Odpovědi ke druhému kolu testování

Druhá fáze testování nadcházející aktualizace 0.33, která do hry přinese spoustu velkých i menších změn, včetně rebalancu vozidel na VII. až X. úrovni, je zdárně za námi. Poděkování tedy opět patří všem zúčastněným, kteří vývojářům poskytli jakoukoliv konstruktivní zpětnou vazbu týkající se změn, úprav i případných chyb. Nyní si pojďme zodpovědět ty nejčastější dotazy a připomínky, které se v souvislosti s druhou fází testování na PTS vyskytly. Originální článek si můžete přečíst zde, my vám nyní přinášíme jeho volný překlad do češtiny.


Nebyl K2 Black Panther na PTS příliš silný?

Aktuálně to prověřujeme. Pancíř tohoto tanku má být poměrně silný proti AP granátům, ale ne zas tolik proti HEAT či HESH granátům. S tím by mělo pomoci okamžité přepínání mezi jednotlivými typy munice. Při použití AP munice by měla být na tanku slabá spodní část čelní desky. Co se týče množství poškození, které je tank K2 schopen udělit, čekají ho dvě změny:

 • Jeho rychlost střelby ve druhém kole testování na PTS byla vyšší, než bylo zamýšleno, takže se jednalo o chybu
 • Tank dostane své staré, původní parametry rychlosti střelby, ale zvýší se mu poškození udělené na jeden výstřel, ovšem za cenu nižší penetrace (což platí i pro všechna ostatní MBT, u kterých se předpokládá průměrná hodnota penetrace ve srovnání s ostatními MBT na stejné úrovni)

Tím se tank K2 Black Panther stane o něco vyváženějším.


K2 Black Panther je nyní lepší než Type 10? Zdá se vám to správné?

Tank Type 10 také obdrží několik vylepšení:

 • Jeho rychlost střelby se vrátí na původní hodnotu, kterou má v aktuální verzi hry
 • Čas potřebný k nabití zásobníku se zkrátí (i když bude stále o něco vyšší než je nyní v 0.32)
 • Průbojnost granátů se zvýší, aby mohl penetrovat spodní část čelního pancíře tanku Black Panther

Pancíř tanku Type 10 zůstane stejný jako ve druhém kole testování na PTS, ale vzhledem k tomu, že má lepší ochranu před HEAT a HESH municí než K2, vezmeme-li v úvahu i všechny ostatní parametry vozidla, budou na tom oba tyto stroje výkonnostně velmi podobně.


Pancíř všech MBT v aktualizaci 0.33 se zdá být stejný. Je to záměr?

To je pravda pouze na první pohled, protože jsme odstranili různé nelogické slabiny. Ve skutečnosti síla pancíře silně závisí na jeho úhlu a použitém typu granátu. V aktualizaci 0.33 se snažíme dosáhnout toho, aby bylo snazší při správném způsobu hraní slabé části pancíře snadněji schovat. Proto největšími slabinami většiny tanků jsou právě spodní části čelní desky. Jednou z nových věcí, kterou je potřeba brát v úvahu, je přítomnost různých slabin pro konkrétní typy granátů.

Vezměme si například tanky K2 Black Panther a Type 10. Black Panther bude velmi dobře chráněn před APFSDS municí, ale bude zranitelný vůči HEAT a HESH munici. U tanku Type 10 je to přesně naopak. U Merkav bude zase pro změnu spodní část předního plátu chráněna velmi dobře, protože se za ní nachází motor. Všechny tyto rozdíly ale nebyly ve druhém kole testování ještě úplně dokončené, nicméně v ostré verzi již bude vše tak, jak zamýšlíme. Nemusíte se tedy bát. Rozložení pancíře na tancích bude vcelku různorodé.


Je obtížné podat dobrý výkon s AFV. Ztráta kamufláže při střelbě raket je příliš vysoká!

V ostré verzi 0.33, kterou nasadíme do hry, bude tento trest snížení kamufláže při střelbě raket u vozidel typu AFV o něco snížen. Vezmeme-li v úvahu všechny ostatní aspekty této třídy, budou moci dokonce i lehká AFV při správném způsobu hraní dosáhnout velmi dobrých výsledků. Je ale pravda, že střelba raket má být více riskantní – cílem je vyvážit celoplošné zlepšení raket v aktualizaci 0.33. Vysoké riziko, vysoká odměna.

Na druhou stranu ale nechceme, aby vozidla AFV byla skvělá jak v průzkumu a odhalování nepřátel, tak i při rozdávání poškození, jak je tomu ve hře nyní. Jsou to v prvé řadě průzkumníci. K udělování poškození jsou tu jiné třídy, například stíhače tanků. Jejich herní styl bude odrážet skutečnost, že je sice snazší najít cíl a vystřelit po něm, než třeba u stíhačů tanků. Nicméně stíhače tanků se při střelbě musí spoléhat na ostatní, proto bude také jejich potenciál v uděleném poškození mnohem vyšší.

Závěrem je třeba dodat, že existuje samozřejmě mnoho dalších problémů, kterým se ještě hodláme věnovat. Jsme si ale jistí, že se díky této aktualizaci stane hra mnohem zábavnější.

A já, za redakci Awečko.cz, k tomu jen dodám, že to doufejme vývojáři neuspěchají. Jak ostatně vidíte sami, testování věcí, které ještě nejsou připravené k testování, vede jen k řadě nepochopení a zbytečným zmatkům. Tak snad to opravdu do ostrého nasazení na herní server vyladí, jinak to bude spíše konec téhle hry…

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/update-033-pts2-answers-feedback

4 komentáře

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • liborek on 11. 9. 2020 at 18:09
  • Reakce

  Najlvine ahoj, precetl sis moji radu ja jsem spokojen zhrani ve wot je to spatni hráci !!! hned su mrtvi i stou is-7.a tdy si lecledem nastrilim i tisic poskozeni toto je fakt lepži jak to wot. najlvine neboj se me zeptat natom kam strilet tobe zvdy poradim kamosama tebe sledujem na tvichi cau

   • ahoj on 12. 9. 2020 at 1:41
   • Reakce

   Ty by ses mohl trochu naučit česky. Je hezké, že se možná snažíš pomáhat, ale pochybuji, že Najlvin tvé rady využije. Ještě k tomu, když s Leclercem nastřílíš jen 1000 poškození. Nebo tak to alespoň z těch tvých „vět“ chápu. Díky

  • liborek on 12. 9. 2020 at 13:17
  • Reakce

  ahoji ja cestinu umim psu mobilem mne bude brzko 10 let a velmi umim tanky !! proto chci nailjvovi pomoci radit kdyz on nevi jak tanky nycit ja mam ve wot 40 tnku 10 tyeru ! tady mam 8 tanku 10 tyer -leparda a XM1 a K2 a leclerka a typ10 jiz mam 23 bytev a tak mam zkusenocti vis !!

  • Sinistram on 12. 9. 2020 at 14:21
  • Reakce

  To je provokatér…nereagovat na ty jeho pitchoviny a snad toho nechá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.