O hře

Armored Warfare je akční taktická online hra s tankovou tématikou, která vznikla snahou konkurovat již zavedenému a úspěšnému World of Tanks. Za jejím vznikem stojí americké herní studio Obsidian, které ji vyvíjelo od roku 2014 pro ruského vydavatele Mail.ru. Později vývoj převzal My.com pod svá křídla a celá produkce se přesunula do Ruska, kde je tímto studiem vyvíjena dodnes.

Hlavní náplní hry Armored Warfare jsou tankové bitvy a výzkum k tomu určené bojové techniky. Ta je zde zahrnuta v rozmezí od 50. let po současnost, a to nejen ta pásová, ale i ta na kolech. Právě moderní vojenská technika, využívající nejmodernější technologie, je jednou z největších deviz celé hry oproti konkurenci. Stroje zde mají řadu unikátních vlastností odvozené od nejrůznějších vojenských technologií. Což dělá bitvy pestřejší a zábavnější!

Hráč, coby soukromý kontraktor, má k dispozici několik bohatých technologických stromů rozdělených podle dealerů a rozvětvených dle typu techniky. V současné době hra Armored Warfare nabízí více jak 220 unikátních vozidel různých úrovní a dělených do 5 kategorií, z nichž naprostá většina jsou stroje skutečné, vycházející z reálných předloh. Každé vozidlo, ať už bylo sériově vyráběné nebo existovalo jen v prototypech, je zde vymodelováno do nejmenších detailů.

Hra Armored Warfare stabilně nabízí 6 různých herních módů. V rámci PvP jsou to „Náhodné bitvy“ a „Globální operace“, v nichž mohou hráči porovnat své síly proti sobě. V režimu kooperačních PvE misí jsou to „Operace“ a příběhové „Speciální operace“ proti počítačem řízeným protivníkům. Pro klany jsou zde pak „Hodnocené bitvy“ a „Speciální operace“ se zvýšenou obtížností. Občas se ve hře objevují i speciální, časově omezené režimy při různých akcích, nabízejících mnoho další zábavy.

Celá hra funguje na modelu free-to-play, což znamená, že je zcela zdarma. Tím se stává dostupnou doslova pro každého. V rámci mikrotransakcí pak hra umožňuje nákup nejrůznějších prémiových věcí, jako jsou prémiový účet, tanky, či speciální zlatá mněna. Vývojáři se však snažili vyvarovat problémům dobře známým od konkurence a přijít s vlastním řešením. Díky tomu je hra mnohem vyváženější a vstřícnější vůči hráčům, takže do investic nikoho nenutí.

Požadavky

Minimální konfigurace Operační systém: Windows 7/8/10 (x64) Procesor: Intel Core2Duo CPU E6750 @ 2.66GHz (2 CPU), ~2.7GHz Paměť: 4 Gb RAM Grafická karta: NVIDIA GeForce 9500 GT DirectX: 9.0 Místo na disku: 34 Gb Doporučená konfigurace Operační systém: Windows 7/8/10 (x64) Procesor: Intel Core i5-6600 CPU @ 3.3GHz Paměť: 6 Gb RAM Grafická karta: NVIDIA …

Příběh

Po příběhové stránce jsou události v Armored Warfare zasazeny do globálního konfliktu v nedaleké budoucnosti. Svět je zlomený a vládnou mu nadnárodní korporace, které bojují o světové zdroje za pomoci žoldnéřských armád. Mezi nimi vstupujete do hry i vy. Podrobnější informace o spletitém příběhu plného intrik a zvratů pro vás připravujeme ve velkém článku věnovanému …