Nový skin pro T-90MS

Jak už ze samotného názvu článku vyplývá, dnes se podíváme na další z „historických“ (čti reálných) skinů, který se nám v dohledné době dostane do hry a který bude tentokrát určen pro ruský tank IX. úrovně T-90MS. Nepůjde přitom jen o přebarvenou texturu vozidla, jak to v Armored Warfare bývá bohužel často zvykem. V tomto případě bude totiž skin i nepatrně měnit vizuální model samotného tanku. To je dobře, protože takové skiny jsou pro hráče mnohem atraktivnější. Na základě čeho ale vlastně tento konkrétní skin vznikl?

Skin jako takový vychází z maskovacího systému Nakidka, což je systém vyvinutý v Rusku výzkumným ústavem NII Stali v Moskvě někdy počátkem roku 2000. Tato unikátní kamufláž je vyrobena z neznámého materiálu pohlcujícího rádiové záření a rovněž tlumícího infračervené záření. Cílem systému je ukrytí velkých vozidel, jako jsou tanky, na bojišti před radary a termokamerami. Podle dostupných informací se první prototyp tohoto maskování představil v letech 2005 – 2006 na tanku T-72B.

Některé zdroje uvádějí, že tento neobvyklý systém maskování je vcelku efektivní. Údajně dokáže snížit odhalitelnost pozemní techniky, například pro americký špionážní letoun Boeing E-8 Joint STARS, z přibližných 180 km na zhruba 30 až 40 km. Cena jedné takové sady činí cca 2675 amerických dolarů. I přes tento fakt však ruská armáda nikdy systém Nakidka nepřijala do své výbavy a stal se tedy hlavně exportní komoditou.

To, co se nám dostane do hry, je skin vycházející z vylepšené varianty systému Nakidka pro tank T-90MS, který byl představena v roce 2012 za účelem exportu. Skládá se ze základní pruhované kamufláže (okrová, hnědá a zelená barva), pokryté zelenou síťovinou připomínající umělou trávu. Tank díky tomu získá velmi neobvyklý vzhled, čímž se jistě pro mnohé z vás stane zajímavějším. Však posuďte sami na přiložených obrázcích.

Nabízí se už jen poslední otázka – jak bude možné skin získat. Bude se snad prodávat za peníze či zlaťáky, nebo se stane součástí nějakého dárkového balíčku pro všechny? To bohužel zatím není jasné. Víme jen to, že bude k dispozici v rámci některé z listopadových událostí. A protože je to ruský skin, napadá mě snad jen akce ke Dni ruské jednoty. Ale to je jen odhad, vše může být samozřejmě úplně jinak.

Ať už to bude jakkoliv, jsem rád, že se konečně dostává na reálné skiny měnící vzhled i tvar tanku, jak jsem prorokoval v jednom z nedávných článků. Po řadě fantastických skinů pro Raid tu tak máme něco vojenského, co skutečně existuje či existovalo. I když do toho, jak bych si to představoval, to má popravdě ještě pořád dost daleko. Jakákoliv snaha se ovšem cení. Proto věřím, že se brzy dočkáme dalších, ještě mnohem propracovanějších a zajímavějších skinů.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/historical-skins-t-90ms-nakidka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.