Nový skin Berberys pro vozidlo Wilk XC-8

Dnes si představíme nový skin pro vozidlo Wilk XC-8, který by měl být k dispozici někdy začátkem listopadu, a to v rámci letošních oslav polského Dne nezávislosti. Název tohoto skinu je Berberys. Zdá se vám tento název povědomý? V roce 2015 některá ruská média a blogy nesprávně uváděly, že se T-15 Armata jmenuje „Barbaris“, což je totéž, jen v ruštině („dřišťál“ – stálezelený keř). Svět vojenských názvů je málokdy originální.

Berberys je multispektrální maskovací systém zhruba podobný Barracudě nebo ruské Nakidce. Byl vyvinut v Polsku jako soukromá iniciativa společnosti Miranda v roce 2007 a byl používán Poláky během operace Enduring Freedom v Afghánistánu. Základní uspořádání sítě a myšlenka je podobná jako u Barracudy – těsně přiléhající maskovací síť v moderní polské kamufláži pokrývající celé vozidlo.

Nabízí se pro řadu Leopard, PT-91 a platformu Rosomak. Pro účely hry byl nakonec vybrán Wilk XC-8 vzhledem k všeobecné oblibě tohoto vozidla. Tato kamufláž změní vzhled vozidla, ale jako skin nenabídne žádné herní výhody navíc. V reálném světě však kamufláž chrání vozidlo v infračerveném spektru a údajně poskytuje i určité snížení radarového profilu. Vyrábí se a nabízí dodnes.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/historical-skins-wilk-xc-8-berberys

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.