Nové tanky Hades

Asi si teď říkáte, proč tu už tak dlouho nebyl žádný nový příspěvek. Nu, důvod je celkem jednoduchý. Ani na oficiální stránce hry se zatím neobjevilo nic nového, co by stálo za řeč… Můžeme se jen dohadovat nad tím, proč tomu tak je. Evidentně je ale z větší části na vině stagnace dalšího vývoje, na který nás ostatně vývojáři připravovali už koncem minulého roku. Nové tanky do technologických stromů již nejsou v plánu a opravy bugů, natož pak nějaká vylepšování hry, se zřejmě také nechystají. Jediné, na co se ještě můžeme těšit, je přidávání nových prémiových vozidel, s nimi spojených akcí a možná několika nových map, převážně však pro PvE.

Jednou z věcí, která rozšíří sbírku prémiových vozidel, jsou i nové tanky řady Hades. Jedná se o klasické stroje, které můžete znát z technologických stromů, v tomto případě však s prémiovým statusem a speciálním skinem Hades. Jako by těch reskinovaných reinkarnací již nebylo ve hře dost, že… Aktuálně ve hře najdete čtyři Hades vozidla a brzo se k nim přidají další. Získat je bude možné, jak jinak, hraním v klanech. Vozidla Hades jsou totiž především odměnou za klanové aktivity a dostat se k nim tedy není zrovna nejsnazší.

Z původních čtyř aktuálních klanových odměn se počet Hades vozidel rozroste na osm. Přibydou tak nové čtyři kousky. Tři úrovně IX. a jeden úrovně X. Jedná se o tato následující vozidla:

 • M1A2C Hades (MBT úrovně IX)
 • BMPT-72 Hades (TD úrovně IX)
 • Leopard 2A6 Hades (MBT úrovně IX)
 • Type 99A2 Hades (MBT úrovně X)

V případě zmíněných tří vozidel úrovně IX půjde o stroje, které bude možné získat nejen pro dočasné zapůjčení, ale i trvale. Systém bude pravděpodobně stejný jako například u současné T-90MS Hades, tedy skrze části plánů. U tanku Type 99A2 Hades bude však situace obdobná jako u tanku T-14 Armata Hades. Získat půjde jen do pronájmu, přičemž si zachová i obdobnou možnost výběru mezi děly ráže 125mm nebo 140mm. Stejně jako u Armaty bude tedy i toto vozidlo představovat kombinaci standardního Type 99A2 a jeho prémiové verze Type 99A2-140.

Tyto nové odměny v podobě zmíněných tanků by se do hry měly dostat již v aktualizaci 0.34, jejíž datum vydání je však prozatím neznámé. Mezitím si můžete prohlédnout alespoň pár obrázků. Bohužel, tanky jsou to ale pořád stejné, bez jakékoliv snahy o odlišení od původních vozidel. Jediné, co je odlišuje, je speciální skin Hades, což mi zkrátka přijde málo. Vzhledem k tomu, že jde o odměny pro klany za nemalé úsilí, čekal bych alespoň nějaké menší úpravy modelů, aby tyto stroje byly opravdu jedinečné a jejich získání tak silnější motivací ke hraní. Zkrátka aby byly zajímavější a atraktivnější a byly tak skutečnou odměnou a ne další kopií již existujících vozidel.

Jak už jste asi za tu dobu pochopili, kreativitu od vývojářů Armored Warfare moc nečekejte. A za současné situace, kdy je jádro hry rozbité a rozpočet hry se čím dál víc smrskává, už vůbec ne. Na druhou stranu, jsou to prémiová vozidla. A každý prémiový tank, navíc získaný zdarma hraním, se samozřejmě počítá. Jak se vám nové přírůstky do rodiny Hades líbí? Budou pro vás dostatečnou motivací k dalšímu společnému snažení? Dejte nám vědět do komentářů 😉

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/development-new-hades-vehicles

10 komentářů

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • mixi23 on 15. 1. 2021 at 17:33
  • Reakce

  Počkat cože ? jaká stagnace ? to jako oficiálně přiznali, že už neplánuji tuto hru dále rozvíjet ? Měl by jsi prosím odkaz na zmíněný článek ? Moc děkuji. Jde mi o to zda má vůbec ještě cenu invenstovat do hry. Hraju tuhle hru od uzavřené Bety tak by mi to bylo dost líto.

  1. Tak ten vývoj stagnuje už dlohodobě. Asi jsi si všiml, že za posledních pár let se hra po technické stránce nikam neposunula. Leda tak zpět. V rámci hratelnosti to taky není nic extra – nového obsahu je zkrátka málo, opravy chyb žádné. Ale narážel jsem tím hlavně na to, že do hry již nebudou přidávána žádná další vozidla do technologických stromů. Všechny nové tanky budou už jen prémiové. Možná se dočkáme jedné mapy do PvP a nějakých dalších misí pro PvE. Ale to je všechno. Žádný další posun dopředu v plánu není. Ta hra v tomto směru prostě stagnuje. Z čeho nekoukají prachy prostě nemá pro vývojáře perspektivu.

  • romino on 16. 1. 2021 at 15:34
  • Reakce

  … škoda že technologické stromy sú už mrtve 🙁
  Najviac som sa pobavil keď Silent vypustil že už budú pridávať iba prémiové stroje, krorú budu pridané v nadchádzajúcich Battle Path lebo všetci majú tolko free expov že akekoľvek vozidlá pridane v technologickom strome všetci aj tak preskočia za skúsenosti a keď ich pridajú ako prémiové tak ludia u toho strávia viac času. 🙂

  Ale vačšina hračov preskoči aj úrovne v Battle Path za goldy! Tak aky stravený čas hraním pri Battle Path?

  Tiež by mohli pridať v budúcich BP aj iné prémiové X ako len MBT, … nemáme ich už dosť?
  Ale aj tak tipujem že buduci BP nám pridajú šwedsky Leopard so 140mm gunom 🙂

  1. No jde spíše o to, že se jim to prostě nevyplatí kvůli návrtanosti. Vytvořit novou linii tanků je nemalá investice a k čemu, když to pak stejně většina lidí přeskočí? Vynaložené finance jim to nevrátí ani v čase, který by ti lidi strávili hraním při expení. Takže když se na to diváš z tohoto pohledu, je to pro ně ztráta času. Naproti tomu v Battle Path je to trochu jiné. Sice to také možná spousta lidí přeskočí za goldy, jenže k tomu ty goldy nejprve musejí mít. Tady z toho se jim alespoň něco může vrátit právě tím, že si lidi ty goldy budou kupovat za peníze. A kdo nebude chctít investovat, nezbyde mu nic jiného, než zaplatit časem stráveným u hry. Takže to asi přece jen má určitý smysl.

  • mixi23 on 17. 1. 2021 at 0:42
  • Reakce

  Tak tohle Fakt nechápu… Panebože jak můžou takhle přemýšlet u FTP hry ? Umíte si představit tohle u něčeho jako je WOT / WOWS nebo War Thunder ? Mimo jiné třeba WOWP Wargaming taky drží nad vodou jen nemalýma investicema a nikdy se jim to nevrátí (myslím že to hraje stěží 1000 lidí) a taky tam přidávají nové stromy letadel. Jako tohle vypadá, že už to nechávají jen dožít a až to bude hrát jen hrstka lidí tak to prostě vypnou a bude šlus.

   • Najlvin on 17. 1. 2021 at 8:15
   • Reakce

   No jo, ale WG je s rozpočtem někde úplně jinde. Jim vydělává hlavně WoT a WoS, takže si klidně můžou dovolit držet při životě i mrtvou hru a občas do ní přidat i něco nového, i když se jim to nikdy nevrátí. Ale vývojáři AW mají ty peníze brát kde? Oni mají jen to AW. Pokud z toho, co udělají, nebudou mít žádnou návratnost, tak to můžou zabalit rovnou. Proto tohle jejich rozhodnutí celkem chápu, i když nadšený z něj taky nejsem.

   • Lolita on 20. 1. 2021 at 16:12
   • Reakce

   Švýcarský Leopard se 140mm (Pz.87-140). To švédské Strv 122 má krátkou 120 mm od Rheinmetallu jako 2A5.

  • mixi23 on 17. 1. 2021 at 10:05
  • Reakce

  Počekj však na MY.Games je mrak her pokud se nepletu. A i když teda nemají peníze tak by asi bylo vhodné hledat nějakého investora. Než nechat hru takto stagnovat a pomalu umírat. Já osobně AW miluju kvůli možnosti vypnout u PVE a nerad bych se dožil nečeho podobného co se stalo třeba u hry War Wings kdy jednoho dne oznámili, že hru již nebudou dále podporovat.

   • Najlvin on 17. 1. 2021 at 13:32
   • Reakce

   To jsou ale hry jiných vývojářských studií. Pokud vím, tak vývojáři AW jsou samostatné studio. MyCom jim dělá jen distributora nebo tak něco. Zkrátka co si AW nevydělá samo, to nemá. Ale někdo o tom třeba bude vědět víc.

   • Beeda2004 on 17. 1. 2021 at 22:35
   • Reakce

   mygames se stara pouze o launcher a obchod co je jejich jak byla ta podvodnicka aukce pres vanoce kterou zas stahli, awecko je samostatny nezavisly studio ktery prakticky hodili pres palubu jak nemeli dostatek penez ze zisku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.