Nové mise příběhové kampaně

Jak už jsme vás informovali před pár dny, příběhová kampaň nakonec pokračuje. Zdá se, že při dalším přepočtu zúčastněných hráčů se jich již našlo tolik, kolik bylo pro splnění úkolu potřeba. Nyní byly v rámci první epizody vyhlášeny nové mise s úkoly. Pokud si nejste jistí, zda jste k jejich plnění způsobilí (tedy že máte splněny předchozí požadavky z kampaně), pak překontrolujte seznam hráčů v původním článku – odkaz zde.

Jestliže v seznamu chybíte, pravděpodobně jste se dosud příběhové kampaně neúčastnili nebo jste nesplnili některý z předešlých úkolů. To však neznamená, že již nemáte nárok se zapojit. Existuje ještě jedna možnost, jak vše dohnat, a to je splnit dodatečnou misi nazvanou „Additional Training“ (Další výcvik). A co to přesně obnáší?

Kromě splnění tří z některých níže uvedených misí musíte také navíc odehrát 42 standardních bitev v PvE (počítají se obě obtížnosti, speciální operace se ale nepočítají), a to s použitím některého z vozidel příběhové kampaně (což jsou T-80U, T-90, T-72B3, T-90A, T-90MS, BMPT-72 a BMPT Mod.2017). Vše však musíte stihnout do konce epizody, který je stanoven na 7. listopadu 2021! Zajistíte si tak ale vstup do příběhové kampaně a postup do další epizody.

Nyní se už ale podívejme na nové, aktuální mise, které budou zajímat zejména ty z vás, kteří již v příběhové kampani jsou. Mise jsou celkem čtyři (zatím). Úkoly v nich obsažené je nutno dokončit v období od 7. října do 20. října 2021 (včetně obou dnů). Později budou k dispozici ještě dvě další mise a celá epizoda pak skončí 7. listopadu. Poté obdržíte příslušné odměny.

Seznam aktuálních prostředků Perihelionu (mužstvo a technika) najdete zde.

Mise 1: Live Fire Exercises – Nácvik ostré střelby

Při plnění této mise si Samuel Thorpe osvojí pokročilou taktiku boje ve velkém měřítku. Tento výcvik bude probíhat s ostrou municí. Dávejte pozor, abyste se vyhnuli zbytečným ztrátám.

Závazek:

 • 20 mužů
 • 1 vozidlo

Zadání:

 • Odehrajte 48 bitev v režimu Globálních operací s vozidlem příběhové kampaně, a to v době mezi 7. říjnem a 20. říjnem 2021.

Speciální pravidla:

 • Řízení v černém: V předchozí části jste zvolili tmavé barvy pro vozidla Perihelionu. Ty se však do horkého prostředí příliš nehodí, protože pohlcují teplo a činí prostor pro posádku i výcvik velmi nepohodlným, a to i pro doprovodné jednotky. Obtížnost tak byla dodatečně navýšena o 5% (již zohledněno ve výše uvedeném požadavku).

Odměny:

 • Základní barva „Perihelion Grey!

Mise 2: Weekend Warrior – Víkendový bojovník

Při plnění této mise Samuel Thorpe a několik vojáků Perihelionu ve svém volném čase pomáhá americkým jednotkám z nedaleké základny hlídat oblast a v rámci této činnosti pátrá po nahlášených aktivitách spojených s obchodováním s drogami a lidmi.

Závazek:

 • 30 mužů
 • 2 vozidla

Zadání:

 • Odehrajte 50 bitev v režimu War Games (to jsou staré Speciální operace a Labyrint, které jsou dostupné pouze o víkendech) s použitím vozidla příběhové kampaně, a to v době mezi 7. říjnem a 20. říjnem 2021.

Speciální pravidla:

 • Řízení v černém: V předchozí části jste zvolili tmavé barvy pro vozidla Perihelionu. Ty se však do horkého prostředí příliš nehodí, protože pohlcují teplo a činí prostor pro posádku i výcvik velmi nepohodlným, a to i pro doprovodné jednotky. Obtížnost tak byla dodatečně navýšena o 5% (již zohledněno ve výše uvedeném požadavku).
 • Ruská technika v Americe: Venkovské oblasti Arizony jsou obývány velmi konzervativními lidmi, kteří neradi vidí, když se po jejich pozemcích prohání ruská technika. Pocit nepřátelství ve vzduchu je téměř hmatatelný. Studny s vodou záhadně vysychají, když je potřebujete, obchody jsou trvale zavřené kvůli rekonstrukci, kdykoli vstoupíte do města, a jídlo v restauraci je dodáváno s několika „přísadami navíc“. Obtížnost tak byla dodatečně navýšena o dalších 5% (již zohledněno ve výše uvedeném požadavku).

Odměny:

 • Obtisk na tank „Perihelion Sigil“
 • 1 platinová bedna s kořistí

Mise 3: Reinforcements – Posily

Podniknutím této mise se výstroj Perihelionu opotřebuje natolik, aby David Murdoch zvážil přidělení dalších zdrojů. Výměnou za blíže nespecifikované služby pronajme americká armáda základně Perihelionu v Arizoně starý prototyp, který bude využíván při výcviku.

Závazek:

 • 20 mužů
 • 1 vozidlo

Zadání:

 • Získejte hlavní bojový tank M60A3 SLEP z akce Raiders on the Storm, a to do 20. října 2021, 23:59 SELČ (na tento cíl se nevztahují žádné modifikátory obtížnosti).

Speciální pravidla:

 • Nezáleží na tom, jaká vozidla pro tuto misi použijete. Pokud budete mít SLEP do 20. října, je mise považována za splněnou.

Odměny:

 • 1 platinová bedna s kořistí
 • Avatar hráče „Samuel Thorpe“ (úkol musí splnit 45% a více účastníků)
 • M60A3 SLEP se stane vozidlem příběhové kampaně (úkol musí dokončit 65% a více účastníků)

Mise 4: Betrayal – Zrada

V této misi se Samuel Thorpe rozhodne zaútočit na nedalekou základnu americké armády. Perihelion má s americkou armádou dobré vztahy, jejichž povahou si Samuel Thorpe není jistý. Základna však nabízí možnost zmocnit se mnoha zdrojů.

Závazek:

 • 70 mužů
 • 3 vozidla

Zadání:

 • V období mezi 7. říjnem a 20. říjnem 2021 odehrajte alespoň 48 bitev v režimu PvP (náhodné bitvy) s použitím vozidla z příběhové kampaně a udržte si poměr vítězství alespoň 65% po dobu trvání mise.

Vezměte prosím na vědomí, že do úkolu se započítává i odehrání jakýchkoli dalších PvP bitev během vymezeného období (s použitím vozidel příběhové kampaně). Pokud odehrajete 48 bitev a vyhrajete 32 z nich (66,6% winrate) a poté prohrajete například 2 bitvy před 20. říjnem 23:59 SELČ, bude váš výsledek započítán jako odehrání 50 bitev s 64% winrate, což povede k neúspěšnému splnění mise.

Jedná se o velmi obtížnou misi. Než se o ni pokusíte, ujistěte se, že rozumíte jejím následkům!

Speciální pravidla:

 • Hazardní hra: Jezdíte s nápadnými ruskými vozidly v oblasti, kde si vás už všichni všimli a kde dobří vlastenečtí lidé nejenže nemají rádi korporace a Rusy, ale také milují a podporují americkou armádu, přičemž většina vašich vojáků jsou Američané. Obtížnost tak byla navýšena o 25% (již zohledněno ve výše uvedeném požadavku) a navíc jakýkoli negativní výsledek bitvy ubere z celkové morálky 1 bod).
 • Noční útok: Tmavé barvy, kterými jsou vaše vozidla pokryta, se vám nyní budou hodit. Obtížnost tak byla snížena o 5% (již zohledněno ve výše uvedeném požadavku).
 • Luštitel kódů: Samuel Thorpe je zběhlý v luštění základních forem kódů a zná postupy americké armády. Obtížnost tak byla snížena o dalších 5% (již zohledněno ve výše uvedeném požadavku).
 • Chytrý: Během rozhovoru Samuel Thorpe projevil zálibu v řešení složitých problémů za pochodu. (Kontextová rada pro hráče: pokus o tuto misi je velmi riskantní a šance na negativní výsledek je poměrně vysoká; to by vás mohlo značně vyvést z míry!)

Odměny:

 • 6 platinových beden s kořistí
 • 10 prémiových lehkých tanků MPF úrovně X pro 10 nejlepších účastníků (podle poměru vítězství)
 • Lehký tank MPF se stane vozidlem příběhové kampaně

Shrnutí na závěr

 • Tyto čtyři mise první epizody (kromě mise Additional Training) využívají sadu pravidel příběhové kampaně se všemi jejími důsledky.
 • Pečlivě zvažte své zdroje a rozhodněte se, které mise chcete dokončit a o které se chcete pokusit. Některé jsou snadné, jiné ne a neúspěch může být nákladný.
 • Chcete-li pokračovat do druhé epizody a získat speciální odměnu za dokončení první epizody (což je skin Black Mamba pro BMPT Mod.2017), musíte dokončit 3 ze 6 těchto misí (dvě z nich budou vyhlášeny až 20. října).

Pokud ve výše zmíněném seznamu způsobilých hráčů jste, k dokončení první epizody vám postačí splnit pouze úkoly tří misí. Čtyři mise jsou k dispozici už nyní a další dvě, jak již bylo řečeno, přijdou 20. října 2021. Pozorně si přečtěte požadavky na jednotlivé mise, některé jsou velmi obtížné. Pokus o obtížnou misi a její nesplnění ponese vážné následky!

Jestliže však v seznamu chybíte, musíte kromě tří misí odehrát také 42 standardních bitev v PvE (mimo speciální operace) s použitím některého z vozidel příběhové kampaně (což jsou T-80U, T-90, T-72B3, T-90A, T-90MS, BMPT-72 a BMPT Mod.2017). Jedná se o dodatečný výcvik, který opozdilcům umožní základní účast v příběhové kampani a následně plnit výše zmíněné mise. To je potřeba stihnout do 7. listopadu, kdy končí první epizoda.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/storyline-campaign-new-missions-available

4 komentáře

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • Iosifek on 8. 10. 2021 at 15:37
  • Reakce

  Ono se těch CZ/SK hráčů se účasní minimum.
  Ceny jsou tam slušné a předpokládám, že to ještě dost dlouho poběží. Navíc asi tostalirozum, a je to cekem přehledné, na rozdíl od toho zmatku na začátku.
  Jen pro ilustraci. Černá základovka je ve hře jen 2x, kromě té v téhle kampaní. Enox ji sháněl a nesehnal. Tady je za 42 bitev v GO. Jen Enox zrovna zase nehraje.

  • kacerdva on 9. 10. 2021 at 18:08
  • Reakce

  U úkolů vidím největší problém že nereflektují stav hry (ostatně už první mise dopadla katastrofálně, a kampaň neměla vůbec začít). V mém případě musím plnit misi na víkendové war games a GLOPS (+1 co bude oznámena 20.) – takže dokola hraji mise kde nic pořádně nezískám (po první spec. bedně) a jsou vlastně dost časově omezené (2 víkendy) což je dost otravné. Misi na event nestíhám, protože mám i svůj život a nemůžu sedět u AW každý den. Ale největší problém vidím v misi na GLOPS. Jelikož se hraje prakticky pouze na tieru 10, je nutné vzít tank tieru 9 (T-90MS, BMPT-72), tj. jste vždy low tier a co si budeme říkat na tieru 10 jsou o dost lepší tanky než ty co musíte vzít jako účastník kampaně. Výsledek je, že hrajete 48 her s horším tankem a s menší šancí s bitvou cokoli udělat (uznávám že v GLOPS je těch možností díky náletům apod. víc, ale i tak hoho baví být pořád na konci matchmakingu). No a mise v PvP je úplný haluz co se týče obtížnosti, tak nějak nechápu ten winrate, protože díky tomu že PvP je vcelku omezený co se týče počtu hráčů tak v globálu si jednotliví účastníci budou škodit a dosáhnout 60% účastníků splnění podmínek (aby byla mise úspěšná) mi přijde nereálné – a nový hráč dostane od veteránů nařezáno. Prostě nápad dobrý, provedení dost pokulhává – nutit do módů co nehraju mě nepřesvědčí abych je najednou začal hrát.

  • kacerdva on 9. 10. 2021 at 18:45
  • Reakce

  A ještě dodatek- vůbec se do GLOPS dostat

  • HRDSTL on 9. 10. 2021 at 21:15
  • Reakce

  S poľutovaním musím konštatovať že aktuálne ceny nestoja vôbec za námahu. Takže opúšťam túto kampaň 😠

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.