Nová sezóna Apocalypse

Jak už jistě víte, součástí dnešní velké aktualizace je i spuštění nové sezóny s podtitulem „Apocalypse„. Tato sezóna bude především o přežití – příběh nás a naše tanky uvrhne do světa, kde se budeme muset postavit ostatním, kteří přežili globální katastrofu z konce minulé sezóny „Spirithaven„. Stejně jako v předchozích případech bude i tato nová sezóna k dispozici po zbytek letošního roku i v roce novém. Aktualizace 0.34 je pouze její počáteční částí.

Dnes odstartovaná sezóna zahrnuje první kapitolu speciálních operací zvanou „Plague“ (Mor). V roce 2044 řada erupcí supervulkánů téměř vyhladila celé lidstvo. Trosky kdysi mocné civilizace nyní leží pod pokrývkou popela a prachu, zatímco přeživší bojují o poslední zbytky zdrojů. V souvislosti s tím jistý Ivo Rinaldi a ruský důstojník ve výslužbě Igor Kopylov, kteří přečkali to nejhorší v jednom z tajných úkrytů Enigmy, započali svoji osudovou cestu. Oba muži opouštějí zdánlivé bezpečí malé základny, která se ocitá pod čím dál častějšími útoky nájezdníků, a v ukořistěné lodi se vydávají na misi. Cíl je jasný – dobít životně důležité zdroje v gruzínském městě Gori, které však nedávno zničilo masivní zemětřesení.

Dalších kapitol speciálních operací bychom se měli dočkat ještě letos, nicméně vývojáři zmiňují, že k jejich uvolňování bude docházet s rozestupem několika měsíců. Prý tak budeme mít více času splnit všechny achivementy, a to včetně těch nejnáročnějších. Skutečný důvod podle mě bude ale mnohem prozaičtější – sami vývojáři totiž nejspíš nestíhají včas všechny kapitoly dokončit… A na co všechno se ještě můžeme těšit v následujícím období? Na přísun mnoha dalšího obsahu, neboť aktualizace 0.34 je jen začátek.

Prosinec:

 • Nová kampaň Battle Path – Echoes of War s odměnami v podobě prémiových tanků (Shilka, Kurganets, Khrizantema-S, Msta-S a Object 195)
 • Akce zaměřené na příchod Vánoc s několika skvělými cenami
 • Návrat dělostřelectva do Globálních operací
 • Oslavy Vánoc a Nového roku s dárky, bonusy i cenami (včetně vánoční garáže a speciálního herního režimu)

Leden a únor:

 • Kolová vozidla jako AI nepřátelé v PvE
 • Nová vylepšení AI
 • Spousta akcí, soutěží a jiných oslav

Chystá se toho evidentně dost. Bohužel vývojáři nechtějí prozradit vše. Můžeme se tak jen domnívat, zda se dočkáme i dalších úprav a oprav hry, zejména její stále rozbité grafické části. Zatím to totiž vypadá, že se tvůrci hry této její části moc nevěnují. Přitom je to jedna z nejzákladnějších věcí, která má velký podíl na utváření prvního dojmu. Co na tom, že takto hra zbytečně přichází o nové hráče. Hlavně že máme nový obsah do PvE. Tak snad příště.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/apocalypse-season-now-available

15 komentářů

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • u_5533455 on 25. 11. 2020 at 8:12
  • Reakce

  Ahojte,
  musím pochváliť túto aktualizáciu, … po grafickej stránke obrovský posun. (Príde mi to ako upgrade zo 720p na 1080p)
  Včera som dal iba jednu hru – Špecialnu Operaciu GORI a paráda

  FPS mi drží stabilne na 60 fps, žial mám iba 60hz monitor, ktorý je na túto hru plne dostatočny 🙂

  1. No jo, ale ta speciální operace má novou mapu (tudíž i hezčí), zbytek hry samozřejmě zůstal stejný jako předtím 😀

  • Jbwoo on 25. 11. 2020 at 11:14
  • Reakce

  No hlavně bych pochválil jak to měli udělané instalace aktualizace prostě paráda nebýt v klanu tak ani vevim co stím prostě amatéři

  • u_5533455 on 25. 11. 2020 at 19:58
  • Reakce

  Neviem čo všetci vyplakavate, na chybu v upgrade. Nerozmýšľali ste nad sebou? Prečo vždy hneď hádzať chybu na vyvojárov?
  Armored Warfare hrávam od roku 2015 a žiaden problém pri upgrade som doteraz nemal 😁

   • Hombre73 on 25. 11. 2020 at 20:37
   • Reakce

   Nejde o vyplakavanie jak píšeš. Jde o reálná fakta. Hraju to už taky nějaký rok a taky jsem nikdy problém neměl. Ale po této aktualizaci my to prostě hlásilo, že verze není shodná se serverem nebo tak něco a prostě to nešlo spustit. Nepomohla ani verifikace souborů. Takže jsem to nakonec musel poštelovat podle návodu, který mimochodem vydali sami vývojáři na discordu(takže si asi nějaké chyby byli vědomi), ale nakonec se mi to v podstatě stejně muselo stáhnout celý znovu.

   • Beeda2004 on 25. 11. 2020 at 23:35
   • Reakce

   vzhledem k tomu ze to blbnulo asi 50% lidi tak to tezko bude pocitacem nekteri to stahli a slo to dalsi stahli a zustali zasekli na erroru, pak nekteri stahli znova celou hru a uz to slo akorat ze nekdy k veceru vyvojari zablokovali update a lidi co zacli stahovat pozdeji si stahli znova starej update z 11.10 a novej nesel protoze byl odstranenej dokud se neopravi takze zas hrat nemohli a teprve az dneska nekdy to opravili

   • Iosifek on 27. 11. 2020 at 9:43
   • Reakce

   Jistě, vývojáři za to nemohou, neb jak vidno, tak instalaci velkelajch update mají na starosti vrátný s uklizečkou. To budou asi agenturní zaměstnaci, měněj se každej druhej den. Sved bych to na ně.
   Od 0.23 nebyl velkej update bez toho, že by to bezchybně běželo. Dotáhli to z několike hodin oprav až na měsíc oprav a záplat. Ovšem tohle ani já nepamatuju. Aby mě to po stažení 8G dat zamrzlo na verifikaci, musel jsem to odinstalovat a znovu stáhnout dalších 40G dat. Po stažení po mě chtělo přihlášení a přihlášenej jsem byl, přehlásit mě to nedovolilo, nešlo, tak ještě znova verifikaci na 1/4 hodiny. Potom 2-3 minuty čekání na autorizaci připojení k serveru při každym přihlášení.
   Těch lidí na EU bylo asi opravdu s tímhle problémem 50%, ti co maj účet na RU ti problém neměli.
   Pokud si to chtějí hrát sami, tak je to skvělá práce.

    • MeJiX on 27. 11. 2020 at 18:38
    • Reakce

    a když nahlásíš závadu, chtějí po tobě co máš za operační systém, jaký firewall, jaký antivir, palcený nebo free, zda to máš průchozí, zabalené nastavení hry, nastavení Direct X, atd. ve finále si za to můžeš sám. (osobní zkušenost)

  • MeJiX on 27. 11. 2020 at 22:03
  • Reakce

  Hra je moc zajímavá a líbí se mi, ale nesmíte chytit do hry ruská hovada, která v MBT, viz třeba Lec T4 (nastřílí 1k) se ruský kripl nechá na začátku zabít, s ním jeho kamarád a pak ve finále jedu jen já v Type 10 a spoluhráč v PL01. Skoro jsme se dostali až na most. A takhle to je i 3x po sobě. To vám tu hru dost znechutí. A pokud se zde třeba někomu nelíbí můj slovník, znám pro ty blby i horší nadávky, i v ruštině, ale nedivte se mi. A nahlášení takových blbečků? To dělám pořád. Pomůže mi to? Ne. Z 10 kol 6 v prdeli.
  A přitom za poslední dobu konečně hodně zajímavé kolo hraní.

   • Beeda2004 on 27. 11. 2020 at 22:32
   • Reakce

   vydis a ja tedka v moskve narazil na borca s ceskou vlajkou kdo ve 3 kapitole afkoval a ve 4 vzal munici a zustal stat na miste takze sme to projely a bohuzel to neni taky poprvy

    • Iosifek on 28. 11. 2020 at 8:58
    • Reakce

    Kvalita hráčů je občas otřesná. Tj. napříč národnostmi. Z CZ když potkáš Krisáka, tak počítej s tím, že do minuty od začátku se nechá odbouchnout. Tak hraje standartně.
    U Rusů k tomu ještě přistupuje xenofobie. Někteří prostě nesnesou v týmu nikoho z EU. Budou tě blokovat, vytlačovat, půjdou se nechat odstřelit, utopit, atd. Je proto, aby ti znepříjemnili hru a nebo jen proto abys nevyhrál. Za mě, jsou tím směšní.
    Taky je to jediné obrana, mít z nich srandu. Když se budeš rozčilovat, tak to je to, oč jim jde.

     • Najlvin on 28. 11. 2020 at 14:38
     • Reakce

     Moje řeč. Taková individua se najdou všude. S tím bohužel nic nenaděláme. Chce to brát s nadhledem. Pokud si někdo chce sám sobě kazit hry tím, že je kazí druhým, je to jejich boj. Ignorujte je a zkuste štěstí v další hře. Pro takové hráče nemá cenu se snažit vyhrát bitvu.

      • MeJiX on 28. 11. 2020 at 16:06

      Ano kluci, máte pravdu, ve všech národech se najdou jedinci, jejichž IQ končí na úrovni lejna.
      Ale ruku na srdce, koho z vás toto opakované jednání nenaštvalo? A pokud se tomu jen zasmějete? I to jde, ale má to své hranice ne? A opakovat hru do nekonečna to nezlobte se, to nejde napořád.
      A přitom konečně zajímavá bitva.

      • Iosifek on 29. 11. 2020 at 10:12

      Tak z velké části padá vyna za chování hráčů na provozovatele. Hráči budou dělat jen to, co jim provozovatel dovolí.
      Pár příkladů:
      Po sloučení EU + NA +RU byla situace tristní. My (EU) jsme měli systém banů. Střelis do vlastního i nechtěně v PvE a měls 1-3h ban. Na RU nic takového nbylo. Mohls vlastní hráče i v PvE střílet bestrestně, což se dělo. V průběhu cca 3 měsíců nastavili pro PvE nemožnost poškodit vlastního. To je doteď.
      V PvP střlba do vlastních je zachována. Dva roky jim trvalo než nastavili to, že po cca třetí ráně tě to vykopne ze hry. Páč zase byli tací vylízanci, co stříleli bestrestně jen vlastní.
      A o tom, co se dělo při capování podpory v GO při prvním Batl Patch si nech vyprávět. Spousta úkolů byla na cap podpory. Najels na cap náletu a přiřítil se rusák, buť tě odstřelil, nebo decapoval, aby to capnul sám. Pozdějc byli vyčuranější. Přijel, drcnul do tebe aby tě decap a ty jsi mu ještě to pomohl capnout, neb jste stáli spolu dál na bázi. Já je za to střílel, beztrestně, a můžu ti říct, že jsem v ten čas v GO střílel i víc vlastních za tyhle prasárny, tež nepřátel. Po první vlně tohohle přišlo to, že už měli tydle úkoly splněné, tak zase např. jsi měl střílet drony. Drona capli, ale nevypustili, tak jsi utřel. A těch náletů na vlastní řady? 2 i 3 za hru na největší koncentraci vlastních., kde nebyl žádnej nepřítel. Nejspíš za to mohli Železný hvězdy ze prohru, ktedý jsi měl udělat.

      Oproti tomu je to teď celkem v pohodě. Jó, když se nějakej blb bude tímhle snažit upoutat mou pozornost, tak mu ji budu klidně věnovat. Budu to mít jako zpestření hry. Jak říkám, budu z toho mít srandu. Což znaměná, že nemusím jen sedět a nic nedělat. Naopak, budu dělat to, co ho nejvíc naštve. Prostě škodolibost.

      A že še někdo nechá nalogovat a pk hned odstřelit? Pokud vyhraješ, dostne zápočet na odjetí 20 her taky a to se všemi tanky které má součastně ve hře. Prostě, účel světí prostředky.

      Máš na výběr, buď to nehrát, ale to si nepomůžeš, protože blbci jsou ve všech hrách, nebo si k tomu vybudovat nějakej přístup. Jen se u toho nerozčilovat, je to zbytečný.

     • MeJiX on 29. 11. 2020 at 12:37
     • Reakce

     jj, máš pravdu, to střílení si ještě v PVE pamatuji.
     Každopádně, naposled jsem si to užil – jak píšeš. Jel jsem s Type 10 a opakovaně mě blokoval jeden rusák.
     Bránil mi v odjetí, najížděl na mě, snažil se mě vytlačit atd. Tak jsem ho zadkem narval na zeď budovy a držel ho tam. Přijel další ruský stupid, ale nemohli se mnou nic dělat. Takže ano, moooc jsem si to užil, tak dlouho jsem se nepobavil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.