Nová sezóna – Americký sen a aktualizace 0.30

S aktualizací 0.30 nám do hry přijde nová sezóna, tentokrát pojmenovaná American Dream (Americký sen). Ta nás z Moskvy, jak už sám název napovídá, zavede na území bývalých Spojených států. Dočkáme se však i nových vozidel, speciálních operací, funkcí, různých vylepšení a samozřejmě garáže, tentokrát situované do Arizony. Úpravou ale projdou i některé herní mechaniky, které navždy změní tvář Armored Warfare. Pojďme se na to tedy podívat podrobněji.

Co se týče nových vozidel, tak nabídka Oscara Faradaye bude obohacena o čtyři stroje, o nichž jsme si tu už před časem psali. Jedná se o průzkumné vozidlo VIII. úrovně Griffin 50 mm, stíhač tanků IX. úrovně M113 Hellfire, dále o hlavní bitevní tank IX. úrovně TTB a nakonec velmi očekávaný stíhač tanků X. úrovně M48 GUA-8 s novým typem rotační zbraně. Je dobré poznamenat, že vozidla Griffin a TTB se budou odemykat výzkumem v technologických stromech jiných prodejců. Konkrétně tank TTB se bude odemykat z tanku M1A2 Abrams, zatímco Griffin zase z tanku Leclerc Prototype.

Během sezóny pak ještě dorazí další dvě vyzkoumatelná vozidla, a to T249 Vigilante vyzbrojený masivním rotačním kanónem ráže 37 mm, který se bude odemykat ze stroje BMPT Terminator, a M8 s raketami LOSAT, představující novou mechaniku hypersonických kinetických ATGM. Zatím však ještě nebylo oznámeno, kdy přesně se po nasazení aktualizace 0.30 těchto vozidel dočkáme.

Na rozdíl od předchozích sezón nebude tentokrát v aktualizaci 0.30 přidáno žádné prémiové vozidlo dostupné za zlaťáky. Co však přijde, tak je nové vybavení, kamufláže, achivementy a nový velitel Douglas O’Reilly. Ten bude disponovat novou sadou schopností, která dokáže zvyšovat výkon okolních spoluhráčů v určitém okruhu. O tom se ale dozvíme v jiném článku, který se bude tomuto veliteli samostatně věnovat.

S novou sezónou samozřejmě přijdou i nové speciální operace. Jedná se o kampaňové mise dále rozvíjející hlavní příběh hry odehrávající se na pozadí všech událostí Armored Warfare. Stejně jako v předešlých sezónách se nejprve dočkáme prvních dvou misí, další dvě pak budou přidány později v jedné z následujících aktualizací. Časově budou zařazeny mezi útok Enigmy na Salzbourg a operaci Pleternica z poslední sezóny.

Se speciálními operacemi přijde i nový kontrakt. Ten bude fungovat na podobných principech jako ten poslední z Moskevských operací. To znamená, že k získání hlavní ceny nebude nutné sbírat žádné bedny ani plány, ale jen plnit zadané úkoly. Hlavní cenou tentokrát bude prémiový stíhač tanků IX. úrovně Stryker ADATS, o němž jsme si tu už také před časem psali.

Jednou z velkých změn v aktualizaci 0.30 bude rovněž přepracování spotřebních doplňků. To zahrnuje odstranění spotřebních doplňků nejnižší kategorie (ty nejlevnější), které stejně skoro nikdo nepoužíval. Spotřební doplňky teď budou nově rozděleny jen na dvě kategorie, a to základní a vylepšené. Základní verze spotřebního doplňku bude zdarma pro všechny a stroje je budou mít přidělené automaticky. Vylepšené doplňky pak samozřejmě budou za kredity.

S těmito změnami dojde i k předělání spotřebních doplňků určených jen pro herní režim PvE. Teď se bavíme o doplňcích, které umožňují v PvE misích doplnění munice či oživení hráče. Nově bude možnost respawnu dostupná všem bez ohledu na použitý spotřební doplněk, ale za určitý poplatek v kreditech. Všechny PvE režimy přitom umožní oživení hráče až dvakrát za bitvu. PvE také nabídne jedno doplnění munice zdarma stisknutím klávesy Q.

Staré spotřební doplňky určené pro PvE nahradí úplně nové, které již nebudou sloužit k oživování ani k doplňování munice. Tyto doplňky budou k dispozici za kredity a umožní vám například po omezenou dobu zvýšit udělované poškození, navýšit průbojnost munice, snížit obdržené poškození či zvýšit mobilitu vašeho vozidla. Půjde o jakousi obdobu aktivními schopnostmi vozidel, ale využívat je bude možné pouze v režimu her PvE, tedy v bitvách proti botům.

Po spuštění aktualizace 0.30 bychom se měli dočkat ještě dalšího obsahu, který bude přidáván postupně. Kromě zmíněných vozidel T249 Vigilante a M8 či zbylých dvou speciálních operací by to měly být další, zatím neohlášené funkce. Samozřejmě přijdou i již dříve popsaná klanová vylepšení, včetně nových klanových misí. Dočkat bychom se také měli dynamického špinění vozidel v závislosti na tom, jakým terénem se vozidlo pohybuje. Chystá se rovněž rozšíření seznamu vozidel pro AI, tanková encyklopedie přímo v garáži a úprava uživatelského rozhraní po zničení hráčova vozidla v bitvě.

Jak je tedy vidět, v následujících měsících se toho na nás chystá opravdu dost. A to ještě není zdaleka vše. Koncem roku bychom se měli dočkat nového Battle Path, o kterém prozatím nevíme vůbec nic. Průběžně bude také docházet k vyvažování vozidel a tolik potřebným opravám chyb. Zdá se tedy, že vývojáři ještě nehodili flintu do žita a že chtějí nadále pokračovat v rozvoji naší oblíbené hry. A to je jedině dobře.

Na závěr by bylo dobré ještě poznamenat, že v aktuálních dnech probíhá na PTS (Public Test Server) testování právě aktualizace 0.30 American Dream. Pokud si tedy chcete nová vylepšení, změny a tanky vyzkoušet osobně, máte nyní jedinečnou příležitost. Hlavně pak ale nezapomeňte svoji zpětnou vazbu předat vývojářům prostřednictvím discord kanálu. Vaše připomínky jsou pro vývojáře cenným zdrojem informací!

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/preview-american-dream

7 komentářů

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • Tom on 9. 9. 2019 at 19:02
  • Reakce

  Kdy už to budeeee?! Tenhle update vypadá hodně zajimave.Rozhodne ma co nabídnout.Ne ,jak ty blbiny ve WoT. Tam se přímo clovek děsil co zase z nich vypadne v updatu.Vetsinou nějaká blbina a zbytečnost typu , že chybí na č háček ve slově četa v napovede a že není vidět stín od toho motýlka co lítá u domku s kadibudkou na čtverci G3 a k tomu přidají tank T34-85 za 20000goldu s vlastnostmi stockoveho vozu ale s novou super kamufláží která je jiná než u těch ostatních T34-84 s jinymi kamuflážní.Te jednom ze už jich tam stejných 8 .:)

  • Tarkovan on 10. 9. 2019 at 7:57
  • Reakce

  Na PTS hraje pár lidí a čekání na bitvu je děs. Jediný co tam můžeš je testovací jízda.

   • Najlvin on 10. 9. 2019 at 15:49
   • Reakce

   To se bohužel dá očekávat, vzhledem k tomu, kolik lidí hraje hru normálně 😀

  • Tarkovan on 12. 9. 2019 at 8:45
  • Reakce

  Je škoda, že žádný český streamer nešel na PTS a alespoň nepředstavil třeba nové mapy. 🙁

   • Najlvin on 12. 9. 2019 at 12:26
   • Reakce

   Beeda tuším nějaké video dělal.

    • Beeda2004 on 12. 9. 2019 at 17:03
    • Reakce

    ja delal videa jen ze specialnich operaci do custom pvp se nemel moznost se pripojit

  • Tarkovan on 12. 9. 2019 at 14:35
  • Reakce

  Dík rád se podívám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.