Nová odměna za kontrakt – 2T Stalker

Před pár dny nám proběhlo oznámení nového prémiového stroje, který nám přijede do hry již s aktualizací 0.33 někdy na přelomu srpna a září. Půjde o novou odměnu za mise z kontraktu. Toto vozidlo nese název 2T Stalker (nemá nic společného s filmem Stalker ani s hrou) a jedná se o běloruské AFV vyvinuté společností Minotor-Servis, primárně pro export do zahraničí jakožto vozidla schopného operovat samostatně za nepřátelskými liniemi. Vyroben byl jeden prototyp představený v roce 2001 na veletrhu IDEX 2001 v Abú Dhabí. Chcete-li se o skutečném vozidle a jeho historii i technických parametrech dozvědět více, můžete si přečíst původní článek na webu hry (v angličtině), který najdete pod tímto odkazem.

Ve hře Armored Warfare bude 2T Stalker prémiové obrněné vozidlo (jinak také AFV) umístěné na VIII. úrovni a jak už bylo řečeno, bude ho možné získat zdarma plněním mísí v novém kontraktu. Vozidlo, stejně jako jeho skutečná předloha, ponese výzbroj složenou z autokanónu ráže 30mm a odpalovače Ataka ATGM pro dvě rakety. Tyto střely by měly mít tandemové hlavice typu HEAT s průbojností až 850mm. Zde ale vývojáři ještě nemají úplně jasno. Ve hře je totiž varianta s jedním nebo se dvěma odpalovači. Pokud jim chcete dát vědět, kterou z variant byste upřednostnili a proč, můžete k tomu využít oficiální Discosrd hry.

Asi jste si již na okolních obrázcích všimli, že konstrukce a umístění hlavní výzbroje má poněkud zvláštní řešení. Má to svůj důvod. Výhodou těchto odpalovačů umístěných vysoko nad věží bude totiž jedinečná schopnost, a to při střelbě vozidlo zcela schovat za překážky. Navíc bude možné tuto část výzbroje ještě vylepšit speciálním modulem, který umožní mít ve vzduchu dvě rakety souběžně a jejich rychlejší přebíjení. Podobným způsobem bude možné vylepšit i samotný autokanón, který nabídne lepší střelivo. Přesto by však palebná síla autokanónu neměla být vyšší než u jiných AFV či TD stejné třídy.

Co se týče pancéřování a celkové ochrany vozidla proti nepřátelské palbě, bude to dle všeho jeho největší slabina. I když je vozidlo poměrně robustní, pancíř ochrání nanejvýš před kulometnou palbou a tudíž bude velmi zranitelné. Navíc bude vozidlo postrádat jakoukoliv verzi APS. Ale o tom přece tento stroj být nemá, je to především průzkumník. Jeho hlavní předností bude tedy výborná pohyblivost, skvělé hodnoty maskování (až 36%) a základní dohled kolem 430 metrů. Dohled bude navíc možné zvýšit díky aktivní schopnosti na 475 metrů, ovšem pouze při stojícím vozidle a za cenu ztráty kamuflážního faktoru o 5%. Tato schopnost vozidla bude cšak dostupná jen prostřednictvím dalšího výzkumu.

Nutno podotknout, že výše uvedené parametry nejsou finální a budou se ještě měnit. Ostatně, i toto vozidlo spadá do úrovně, jíž se týká chystaný velký rebalanc, o kterém jsme se už mohli dočíst mnoho zajímavého. Proto je zcela jisté, že si nějakými úpravami ve finále projde i 2T Stalker. Zmíněné vlastnosti tohoto vozidla nicméně reflektují záměr, jakým chtějí vývojáři vozidlo uvést do hry a kterou z rolí mu v bitvě hodlají stanovit. I když se tedy konkrétní čísla třeba změní, jeho hratelnost by měla zůstat nezměněna.

Když to tedy vše shrneme, máme tu poměrně křehké a zranitelné vozidlo, avšak s dobrou kamufláží, velkým dohledem a slušnou pohyblivostí. To jej předurčuje především k aktivnímu průzkumu bojiště před vlastním týmem a odhalování nepřátel, stejně jako k pasivnímu spotování z bezpečného úkrytu. I v přímém boji bude 2T Stalker schopen efektivně bodovat, zejména při neočekávaných přepadech lehkých cílů, jako například nepřátelských AFV. Nicméně v boji se silně pancéřovanými protivníky bude velmi snadným terčem, jehož palebná výzbroj ho nezachrání. Jak se vám nová odměna líbí?

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/development-2t-stalker

3 komentáře

  • romino on 30. 7. 2020 at 20:26
  • Reakce

  Dalšie vozidlo ktoré vymením za kredity 🙂

  1. Ty vyměňuješ prémiové tanky za kredity? :O

    • romino on 5. 8. 2020 at 22:18
    • Reakce

    Všetko čo je Tier IX a menej opušta moju garaž :), nie kvoli kreditom ale zbieram iba X s ktorými aj hrávam ako PvP tak PvEčko 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.