Nová historická kamufláž z Německa

Protože historických kamufláží, respektive maskovacích vzorů vytvořených na základě reálné předlohy, není nikdy dost, chystá se nám do hry další přírůstek z této oblíbené kategorie. V tomto případě půjde o speciální exportní kamufláž KMW, která bude vydána současně s již dříve oznámeným skinem Bundeshwer, o němž jsme psali zde. Ve hře by se tak tyto dvě speciality měly stát dostupnými v rámci oslav Dne německé jednoty, který se slaví již zanedlouho, konkrétně 3. října. V případě zmíněného skinu půjde ale asi o zpoplatněný obsah, nicméně to zatím nevíme s jistotou.

Ale zpět ke kamufláži, pojďme si o jejím původu říci něco víc. Tato kamufláž se poprvé objevila někdy v roce 2010 na výstavě Eurosatory a to ve spojení s prototypem tanku Leopard 2A7+, který měl předvést některé nejpokročilejší technologie a komponenty případným zahraničním kupcům. Skládá se ze tří barev, určených zejména do pouštního prostředí. Výsledkem byla dohoda s Katarem, kterému bylo dodáno mezi lety 2015 až 2018 na několik desítek těchto modernizovaných tanků. Druhá dohoda se Saudskou Arábií se nakonec z politických důvodů neuskutečnila.

Ve hře bude kamufláž KMW dostupná zdarma, pravděpodobně jako dárek ke Dni německé jednoty. Vhodná bude zejména pro tank Leopard 2A6, na kterém bude vypadat nejvěrněji, ale bude ji samozřejmě možné použít i na jakémkoliv jiném vozidle ve hře. Navíc bude fungovat pro všechny tři typy prostředí, takže nepůjde čistě jen o vzor vhodný pro pouštní mapy, ale i pro lesní či zimní. Současně s kamufláží bude rovněž představena i nová základní barva „Panzergrau“ používaná u různých prototypů německých Leopardů.

No, vypadá to dobře, nemyslíte? Uvidíme, jaké budou nakonec podmínky k získání, ale ať už nám dají zdarma cokoliv, všechno se cení. A nápad s historickými kamuflážemi, respektive s nátěry založenými na reálných předlohách, je opravdu skvělý. Byť se hra odehrává v budoucnosti a tanky řídí žoldáci, kteří si samozřejmě mohou své tanky upravit do nejrůznějších podob, často i nesmyslných (takže svou logiku mají i některé nereálné skiny), skutečné kamufláže a skiny dávají hře na větší uvěřitelnosti. Čím víc se takových věcí tedy dostane do hry, tím lépe.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/historical-camouflages-german-kmw

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.