Něměcká zimní kamufláž

Kromě speciálního skinu Bundeswehr pro Leopard 2A6, o kterém jsme psali zde, si pro nás vývojáři přichystali ještě historickou zimní kamufláž. Ta se k nám dostane v blízké budoucnosti a jedná se o zimní verzi standardního maskovacího vzoru z roku 1986, který Němci a Francouzi (stejně jako některé další země) hojně používají. Celá myšlenka tohoto maskovacího vzoru spočívala v tom, aby byl snadno přeměnitelný z letních barevných sad na zimní (alespoň v evropských podmínkách) tím, že se černá barva nahradí bílou.

Jednoduše řečeno, vozidla jsou natřena standardními zelenými, hnědými a černými pruhy a v případě potřeby se černé pruhy přelakují na bílo. Buď pomocí spreje, anebo štětců. Nemusí být ani trvalé nebo nějak zvláště odolné – stačí obyčejná vápenná barva.

Němci takto přebarvovali svá vozidla při různých vojenských cvičeních, zejména v 80. letech. Kamufláž, která přijde do Armored Warfare, vychází z kamufláže, která byla během takového cvičení použita na vozidle Marder ze 152. mechanizovaného pěšího praporu (Panzergrenadierbataillon 152).

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/historical-camouflages-german-winter

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.