Několik drobných vylepšení

Aktualizace 0.33 přinese řadu velkých změn. A protože vývojáři stále trpí dojmem, že nemají do čeho píchnout a že hra je po technické stránce v naprostém pořádku, připravili si pro nás pár dalších „vylepšení“ hry! Neříkám, že nejsou zajímavá. Ale musím se ptát, proč mění věci, o které nikdo nestojí a dosud dobře fungují, a raději se nevrhnou na opravu závažných problémů, kterými hra v poslední době trpí? Ať už jde o rozbité zvuky, padání hry, špatnou fyziku, nekonečné lagy či celkovou optimalizaci. Řada z těch věcí je natolik závažná, že dělá hru v mnoha případech nehratelnou…

Vylepšení Battle-Heardened:
Jedná se o funkci, která vám z jakéhokoliv standardního vozidla ve hře udělá na půl prémiový tank, samozřejmě za určitý poplatek ve zlatě odvíjející se od úrovně vozidla. Nově vám „vozidla zocelená bojem“ nejenže vydělají více kreditů a zkušeností, ale budou mít také omezený matchmaking, což znamená, že nepotkají vozidla o dvě úrovně vyšší. Zní to zajímavě, že? Jenže bude to fungovat?

Už teď se hra přednostně snaží skládat bitvy stejného tieru nebo maximálně dvou úrovní. Abyste dnes v bitvě potkali tanky o dvě úrovně vyšší, to už jsou opravdu situace, kdy matchmaking nemá z čeho vybírat. I tak se dá ale proti takovým tankům hrát bez větších problémů, tak proč to vlastně měnit. A domyslel vůbec někdo, jak to pro takové tanky protáhne čekací dobu ve frontě na bitvu mimo špičku, vzhledem k tomu, kolik lidí díky umění zdejších vývojářů hru ještě hraje?

Vylepšení kamufláží:
Jak jistě víte, každá kamufláž, kterou namalujete na tank, mu poskytuje určitý procentuální bonus k maskování. To ostatně také dává této funkci smysl. Někteří ale preferují raději tanky bez kamufláže. A právě pro ty se vývojáři rozhodli zavést nové vylepšení, a to konkrétně možnost vypnout kamuflážní nátěr na tanku, aniž by tank přišel o bonus k maskování. To znamená, že pokud máte tank s koupenou kamufláží, nebudete ji muset vizuálně vidět. Ostatní hráči ji uvidí stále, ale vy se budete moct kochat tankem v základní barvě. Netýká se to jen vozidel, které mají kamufláž jako svoji pevnou součást.

Podle mě se jedná o další zbytečnou úprava něčeho, co fungovalo a nikdo o změnu nestál. Neříkám, že bez kamufláže tanky nevypadají líp, ale zase – pokud někdo chce bonus k maskování, tak ať tam tu kamufláž má. Navíc si neumím představit, proč by si pak někdo dával na tank kamufláž, když ji stejně neuvidí. Ten bonus k maskování v současném rozbitém systému spotování není zas tak rozhodující. Ale je to volba, která se ostatních nedotkne, takže ve výsledku nám to může být asi jedno.

Vylepšení avatarů:
Avatary a tituly hráčů se nově stanou výraznější. Uvidíte je totiž zobrazené například ve vašem seznamu přátel nebo na načítacích obrazovkách, zejména v PvE. K tomu se asi nedá nic dodat. Je to čistě kosmetická záležitost, i když naprosto zbytečná. Pořád mi ale vrtá hlavou, proč se zabývají takovýmito prkotinami, když je zbytek hry v tak otřesném stavu…

Vylepšení palivových nádrží:
Další z úžasných nápadů, který dle mého názoru postrádá jakoukoliv logiku. Od aktualizace 0.33 už totiž nebude možné zapálit palivové nádrže žádného tanku, protože budou „nezničitelné“. Jak proboha může být nějaký modul v tanku nezničitelný? Co to bude příště – nezničitelná munice, nesmrtelná posádka? Stále bude možné zapálit motor tanku, ale upřímně, hra tak přijde o další kousek své částečné realističnosti. A já se musím ptát, proč? Jaké jsou důvody k takovýmto změnám, když do teď to tak nějak fungovalo? Celé tohle ořezávání herních mechanik se mi vážně nelíbí.

A tím to nekončí:
V přípravě jsou prý další změny, které se dotknou pancíře a munice. Nevím, zda se mám těšit nebo raději bát. Možná máte jiný názor, ale to věčné zjednodušování hry, navíc v mechanikách, kde to není žádoucí, mi opravdu nepřijde jako správná cesta, jak tuto hru udělat zábavnější. A s tím, co jsme dosud slyšeli o velkém rebalancu, začínám mít pocit, že vývojáři definitivně rezignovali na jakoukoliv snahu hru skutečně vylepšit a především opravit, aby byla hratelnější. Tvůrčí tým žije asi v nějaké bublině zcela odříznuté od vnějšího světa, protože jinak si jejich práci a ignorování vážných problémů hry, na které komunita upozorňuje už roky, nelze jinak vysvětlit. Je to škoda.

Samozřejmě je to jen můj názor. Klidně zde do komentářů napište ten svůj. Třeba to tak černě nevidíte, tak se o něj s námi podělte. Ostatně, nic jiného nám ani nezbývá. Ať chceme nebo ne, kroky vývojářů nijak neovlivníme. Snad to nebude taková katastrofa, jak se na první pohled může zdát. Už teď je ale jasné, že aktualizace 0.33 bude skutečně zlomová. Nechci, aby to vyznělo nějak špatně. Já nemám nic proti změnám a smysluplným vylepšením. Jejich zavádění má ale smysl až tehdy, kdy bude hra fungovat. A ne teď 🙂

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/development-quality-life-improvements

3 komentáře

  • EvilMatus on 7. 8. 2020 at 17:16
  • Reakce

  Vylepšení Battle-Heardened:
  Myslím si, že ako nápad je to dobré, ale pre hráčov PvEčka je to zbytočnosť a pre hráčov PvP zase dobrý nápad, ale môže to predlžiť fronty, tak ako píšeš a tiež prečo to pridávajú keď bitky +-2 tiere zloží iba vtedy keď nie sú hráči. Také niečo by radšej mali zaviesť do WoTka 🙂 Dávam tomu 5/10.

  Vylepšení kamufláží:
  Zbytočnosť. Myslím si, že je to úplná zbytočnosť, možno sa to niekomu bude páčiť, ale to dosť pochybujem. Radšej by som pridal možnosť v nastaveniach vypnúť si nehistorické kamufláže, tak ako je to vo WoTku. Dám tomu 1/10.

  Vylepšení avatarů:
  Nápad dobrý, ale podľa obrázku na ich webu je to zbytočne veľké, prečo sakra? Snáď to bude menšie. Dávam tomu 4/10.

  Vylepšení palivových nádrží:
  Neviem či vylepšenie, ale ok 😀 Ďalšia zbytočnosť, ktorá sa mi zo všetkých vecí asi najviac nepáči. Dávam tomu 0/10.

  čo sa týka zmeny munície si myslím, že je to fajn. čím si ďalej od enemy tank, tým máš menšiu pene, ak sa nemýlim, tak to nejak funguje aj v reálu. Ak to bude fungovať, tak to bude super. Dávam tomu zatiaľ 9/10.

  • EvilMatus on 7. 8. 2020 at 17:20
  • Reakce

  EDIT k avatarom: Pozrel som si ten obrázok ešte raz a lepšie a musím uznať, že to vyzerá super. Dávam 10/10 🙂

  • Iosifek on 13. 8. 2020 at 11:55
  • Reakce

  Jj., Elon Musk bude překvapenej, až dorazí na Mars a uvidí tam sedět vývojáře AW.
  Nejen že žijí v bublině, oni jsou i na jiné planetě.

  A proč se hrabou do toho, oč nikdo nestojí? Dává jim to příležitos se pohrabat a zlikvidovat i to co zatím funguje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.