Mechanizovaná pěchota: Otázky a odpovědi

Jak jsme slíbili, přinášíme vám překlad otázek a odpovědí na téma chystané nové herní mechaniky, mechanizované pěchoty. O té jste se tu už mohli dočíst v jednom z předešlých článků. Tentokrát se ale vývojáři rozhodli zodpovědět vaše nejčastější připomínky a dotazy. Předem ale upozorňujeme, že překlad je dosti volný, takže to není přeloženo přesně slovo od slova.

Jaké jsou vaše plány, v souvislosti se zavedením pěchoty, ohledně využití kulometné výzbroje vozidel, která je právě určena k jejímu likvidování?

Je to něco, na co bychom se rádi podívali po prvotní zpětné vazbě od hráčů a po vyhodnocení statistik pěchoty. Je snazší nejprve vyvážit útočnou sílu pěchoty a teprve pak vyvážit speciální protiopatření proti ní. Obecně ale máme v plánu přidat do hry funkční koaxiální kulomety jako poloautomatický palebný režim, protože něco takového bude potřeba. Fungovalo by to tak, že označení vojáka pravým tlačítkem myši by přimělo koaxiální kulomet k palbě na cílovou jednotku.

Budou nepřátelské tanky řízené umělou inteligencí v PvE režimu schopné pěchotu také používat?

Zatím ne, nebo alespoň ne v aktualizaci 0.30. Je to něco, na co bychom se chtěli podívat v následující aktualizaci 0.31, ale opět platí, že je mnohem jednodušší nejprve správně vyvážit funkci pěchoty pro PvP a poté uvažovat o jejím zavedení i pro AI v PvE.

Co takhle vedle ohlášených tří typů jednotek vytvořit další, která by například opravila vaše nebo jiné spojenecké vozidlo?

Možná někdy v budoucnu po aktualizaci 0.31, máme v plánu další typy jednotek. Nejprve ale musíme zajistit, aby ty tři základní typy fungovaly správně.

Bude mít minometná jednotka minimální dosah účinku?

Ano, ale ne tak velký. Mluvíme zde asi o nějakých 40 metrech. To je o něco kratší než skutečný minimální dosah minometů, který je v reálu kolem 80 až 100 metrů. Nicméně konečné rozhodnutí bude přijato až po vyhodnocení výsledků testování na PTS.

Jak snadné bude odhalit mechanizovanou pěchotu na bojišti?

Každý typ jednotky bude mít svůj vlastní maskovací faktor, který bude fungovat stejným způsobem, jako je tomu u vozidel. Mluvíme zde o hodnotách od 40% pro minometné jednotky až po 75% pro odstřelovače. Může se to zdát hodně, ale mějte na paměti, že na pěchotu se bude vztahovat i pravidlo proxy spotu, tedy že na 50 metrů je odhalena bez ohledu na situaci. V praxi by skutečný dosah odhalení, například u odstřelovače versus 500 m dohled vozidla, vypadal takto: 50 + (500 – 50) x (1 – 0,75) = 162 m. Pěchota navíc ztrácí kamufláž při střelbě. V každém případě ale bude těžší ji odhalit, než běžné vozidlo – logicky.

T-15 Armata je už teď poměrně silné vozidlo v porovnání třeba s takovým Rosomákem nebo Cobrou, kteří by potřebovali posílit. Nezpůsobí pěchota, že bude T-15 ještě silnější?

Většina vozidel převážející pěchotu skutečně potřebuje vylepšit, aby fungovala alespoň na slušné úrovni. U těch několika, která to tolik nepotřebují, zkontrolujeme jejich výkony po zavedení pěchoty a případně podnikneme kroky k tomu, abychom zajistili, že nebudou příliš silná. V úvahu připadají i omezené možnosti pěchoty pro tato vozidla.

Bude pěchota schopna využívat budovy a jiné překážky ke svému krytí?

Umělá inteligence pěchoty rozeznává překážky a může je obíhat, aby zasáhla cíle nebo se vyhnula nepřátelským tankům. Nicméně sofistikovanější chování, jako využívání krytí za překážkami, se při interním testování ukázalo velmi nepříjemné. Proto jsme se rozhodli, že pěchotě takové možnosti neumožníme. Tedy alespoň do té doby, než zprovozníme koaxiální kulomety na tancích. V současné době je stealth nejlepší obranou pěchoty. Pokud jde o to, že by pěchota mohla vstupovat do budov a vytvořit si z nich opevněná stanoviště, tak to v tuto chvíli není plánováno.

Uvidíme v PvE misích někdy v budoucnu pěchotu jako samostatného nepřítele bez vozidel?

Ano, je to plánováno v další sezóně pro nové speciální operace, které přijdou v aktualizaci 0.31.

Má pěchota omezené nebo neomezené množství munice?

V současné době má k dispozici neomezené množství munice, ale můžeme časem zavést určitá omezení v závislosti na tom, jak dobře bude pěchota fungovat.

Budou schopnosti velitele tanku nějakým způsobem ovlivňovat dovednosti pěchoty?

Aktuální sady schopností velitelů nijak dovednosti pěchoty neovlivní, i když lze některé použít proti ní. Například Erinova schopnost lepšího odhalování nepřátel schovaných ve křovích bude fungovat i na pěchotu, ale té vaší vlastní nepomůže. V budoucnu plánujeme představit nové schopnosti velitelů určených právě pro vylepšení vlastností pěchoty, třeba zvýšení jejího kamuflážního faktoru o 10% a podobně.

Bude možné, aby pěchota vystřelila jen v případě, kdy k tomu dostane pokyn?

Plánujeme přidat hráčům možnost, aby své pěchotě udíleli rozkazy k rozmístění nebo k palbě, ale k tomu se pravděpodobně dostaneme až později.

Mohou minometné či raketové jednotky zaměřit před jedoucí vozidlo, aby jej zasáhly?

Ano, schopnost předměřovat před vozidla pěchota umí, ale ne moc dobře. To je ovšem úmyslně, aby pohyb vozidel byl účinnou obranou taktikou proti palbě pěchoty.

Bude mít pěchota vlastní AI-control schopnosti, jako je označování cílů?

Plánujeme do budoucna dát odstřelovačům schopnost určovat cíle. Pokud jde o AI vozidla, tak těm tyto schopnosti dávat nechceme. Vzhledem k tomu, jak nepřátelská AI převyšuje schopnosti některých hráčů v PvE, stala by se díky takovýmto schopnostem ještě silnější. Zkrátka by to dobře nefungovalo. Některá speciální AI mohou mít zvláštní schopnosti, ale ne všechny.

Tím jsme vyčerpali všechny otázky a odpovědi. Doufáme, že jste se dozvěděli zase pár nových informací. Klidně nám pod tento článek do komentářů napište své názory na tuto novou herní mechaniku či jakékoliv připomínky. Budeme jedině rádi, když tu vznikne nějaká věcná debata, kterou by bylo třeba možné předat vývojářům. Zatím to s pěchotou vypadá docela zajímavě, i když určitých obav jsme se popravdě nezbavili.

Pokud jste našli v překladu nějaké nepřesnosti či nesprávné pochopení, tak se předem omlouváme. Tímto bychom rádi vyzvali všechny čtenáře, kteří vládnou dobrou angličtinou a třeba by chtěli přiložit ruku k dílu a pomáhat s překlady, aby se nebáli a dali nám vědět zde v komentářích nebo na redakční email. V tomto směru uvítáme jakoukoliv pomoc.

Zdroj: https://aw.my.com/gb/news/general/mechanized-infantry-faq

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.