Leclerc Tropicalisé – další historický skin

Vypadá to, že část vývojářů zodpovědná za vizuální stránku hry se asi dost nudí, protože se nám v poslední době začala objevovat spousta nových skinů a kamufláží. Dnes tu máme další, určený tentokrát pro tank Leclerc na IX. úrovni. Nese název Leclerc Tropicalisé a hned na začátku musím říci, že vypadá opravdu parádně. Zatím sice není jasné, jakým způsobem jej budeme moci získat, ale já osobně ho určitě budu chtít. Pojďme si o něm teď alespoň říci pár podrobnějších informací.

Leclerc Tropicalisé (neboli Tropicalized Leclerc) je verze tanku Leclerc vyráběná pro Spojené arabské emiráty v letech 1994 až 2000, kdy bylo dodáno 388 bojových tanků (stejně jako čtyři desítky dalších verzí). Největším rozdílem mezi tímto tankem a francouzským Leclercem je motor – šejkové se rozhodli pro univerzálnější pohonnou jednotku, německý diesel MTU 883 V12 o výkonu 1500 koní, spojený s automatickou převodovkou Renk HSWL 295TM. Toto rozhodnutí bylo pravděpodobně ovlivněno skutečností, že MTU má úzké vazby na SAE.

Tato kombinace je známá pod názvem EuroPowerPack a je nabízena jako univerzální řešení pro více tanků (včetně tanků Challenger 2, Leclerc a Merkava). Jedná se o poměrně kompaktní pohonnou jednotku, která zabírá méně místa než jiné motory této výkonové kategorie. Jeho zařazení však znamenalo, že prostor motoru v tanku Leclerc musel být přepracován a díky tomu se tyto tanky snadno poznají.

Mezi další změny patří například:

  • Nové systémy chlazení a filtrace vzduchu spolu s výkonnější klimatizací
  • Přídavné pancéřové kryty
  • Přídavná dieselová APU
  • Vylepšený velitelský zaměřovač HL-80 s laserovým dálkoměrem a termovizí
  • Systém řízení boje s názvem FINDERS
  • Vylepšené úložné koše

Tyto upravené Leclercy se v roce 2015 zúčastnily intervence v Jemenu pod vedením Saúdské Arábie. Žádný z těchto tanků nebyl údajně zcela zničen, ačkoli několik z nich bylo těžce poškozeno minami, RPG a ATGM. Jak se na tanky sluší a patří, Leclercy se během bojů ukázaly jako velmi odolné a obecně zcela předčily zastaralou sovětskou techniku přítomnou v tomto válečném divadle, jak se od tohoto drahého, ale účinného kusu vojenské techniky očekávalo.

Skin Tropicalisé vychází z jednoho z prototypů tohoto vozidla, který ještě používal původní motor. Jinak byly ale přidány všechny zmíněné změny, aby tank vypadal jako skutečný „tropický“ Leclerc. Vozidlo je tak pokryto dvoubarevnou pouštní kamufláží a maskovací sítí. Tato síť pokrývá velkou část jeho povrchu. V zadní části vozidla pak najdete jednotku APU. Na zadní straně věžě zase nové odkládací koše. Optika věže je rovněž zakryta maskovací sítí.

Celkově bude tento skin vhodný, jak jinak, pro pouštní mapy a realistické bitvy, protože opravdu pěkně zapadá do jejich prostředí. Na ostatních typech map však bude vypadat stejně efektně. Stojí za zmínku, že na rozdíl od skutečného tanku skin Leclerc Tropicalisé nepřichází s žádnými vylepšeními nebo změnami výkonu vozidla. Je to prostě jen způsob, jak docílit toho, aby váš Leclerc vypadal opravdu zajímavě.

Osobně musím říci, že tento skin se mi velmi líbí. Nicméně stejně jako u podobných dalších skinů vidím jeden zásadní problém, a to ten, že je pouze v pouštní verzi. Ano, jistě, je to historický skin vytvořený na základě reálné předlohy a ta je taková, jaká je. Ale ve hře, natož pak ve zmíněných realistických bitvách, nikdy dopředu nevíte, na jakou mapu se dostanete. Takže v zimním či letním prostředí vám naopak může skin spíše škodit, protože tolik nesplynete s okolím. Je tedy škoda, že si nad rámec realističnosti vývojáři nedali tu práci, aby skin barevně přizpůsobili i pro tyto další dva typy prostředí. Pro pouštní mapy by stále šlo o historický skin a na těch zbývajících by alespoň odpovídal tomu, jak by asi takový styl maskování vypadal, pokud by byl určen i do jiného prostředí.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/historical-skins-leclerc-tropicalise

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.