Korejská pouštní kamufláž

Jak již víte, brzy začne akce „Merc on Vacation“ (kde bude možné získat tři autentické kamufláže ze zemí nejpopulárnějších prázdninových destinací v Evropě). To ale není vše, co si podle všeho na nás letos vývojáři nachystali. Další z věcí, kterou tento rok poprvé oslavíme, bude totiž Den korejské nezávislosti. A právě dnes si představíme první položku s tím spojenou – korejskou pouštní kamufláž.

Přestože je armáda Korejské republiky známá především díky své úloze držet na uzdě severokorejskou armádu, zúčastnila se v posledních třech desetiletích také několika velkých konfliktů, včetně operace Pouštní bouře, války v Iráku a operace v Afghánistánu. V operaci Pouštní bouře byla její přítomnost symbolická – šlo o zdravotnický tým, který však během svého krátkého pobytu dokázal ošetřit více než 1600 obětí.

Naproti tomu účast v Iráku byla významnější. Jako americký spojenec vyslala Jižní Korea do Iráku poměrně početnou jednotku nazvanou divize Zaytun. Tato jednotka působila v letech 2004-2008 jako mírové síly a skládala se převážně ze zdravotníků, ženistů a jejich zabezpečení. V průběhu nasazení se služby v Iráku dočkalo celkem přes 8000 jihokorejských vojáků, přičemž maximální velikost jednotky dosáhla více než 3000 vojáků. Její hlavní úkoly spočívaly ve výstavbě a opravách válkou zničených silnic, elektrického vedení a další infrastruktury. Během mise neutrpěla žádné bojové ztráty a dokázala si získat důvěru a respekt místních obyvatel.

Jedním z dopravních vozidel, které divize Zaytun v Iráku používala, byl nákladní automobil Kia KM450. Jednalo se o poměrně staré vozidlo, které má své kořeny ve Spojených státech amerických, neboť šlo o vylepšenou, licenčně vyráběnou verzi lehkého užitkového nákladního automobilu M715 z vietnamské éry. Model KM450 byl představen v roce 1998 a slouží (a vyrábí se) dodnes. Pro divizi Zaytun to nebylo ideální řešení – nákladní automobil byl sice robustní, ale nebyl pancéřovaný a vyžadoval dodatečné opláštění nákladového (nebo vojenského) prostoru. Přesto si s ním Korejci vystačili, stejně jako během svých dalších mírových operací v zahraničí, například v Súdánu, na Haiti, v Afghánistánu, na Filipínách či v Libanonu.

Tato nákladní vozidla byla natřena pouštní kamufláží tvořenou širokými pískovými a zelenými pruhy s úzkými hnědými pruhy mezi nimi. Vzorem se tato kamufláž podobá standardní korejské kamufláži, která je sama o sobě variantou staré americké kamufláže MERDC z doby před rokem 1986. Jedním z vozidel, kterému bude ve hře dozajista slušet, bude K-153C Raybolt, který využívá novou platformu Kia určenou k nahrazení stárnoucího modelu KM450. Více už ale můžete posoudit na samotných obrázcích.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/historical-camouflages-korean-desert

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.