Konec podpory 32bit systémů a SD klienta

Tato informace popravdě není nijak nová a mluví se o ní už několik měsíců. Nicméně nyní nastala doba, kdy k tomu skutečně dojde. O čem že je řeč? S příští aktualizací, která by měla přijít ještě tento týden (pravděpodobně o víkendu), skončí podpora pro 32bit operační systémy a současně s ní i podpora SD klienta hry. To znamená, že pokud máte starší operační systém, který není na dnes už standardní bázi 64bit, již si Armored Warfare nezahrajete.

Co se týče SD klienta, tak ten bude sice nadále fungovat, pokud jej nyní používáte, ale již nebude možné si ho stáhnout. Jestliže si tedy někdo bude chtít hru nainstalovat, dostane k dispozici pouze HD klienta. Nutno ale podotknout, že rozdíl mezi SD a HD klientem hry je pouze v rozlišení textur a tedy i ve výsledné velikosti instalace. Nejde tedy o žádné větší omezení a při dnešních rychlostech internetu by to snad pro nikoho nemělo představovat problém.

Důvodem k těmto krokům je především snaha tvůrců ušetřit pracovní zdroje ve vývoji a jejich přesun na jiné části hry. Současně oproštění od omezení 32bit operačních systémů vývojářům do značné míry rozváže ruce a ti tak nově budou moci začít pracovat na vylepšeních hry a plného využití potenciálu CryEnginu. To znamená, že časem bychom se mohli dočkat určitých vizuálních úprav grafické stránky Armored Warfare a jiných věcí, které by nám měly být z části odhaleny v nadcházející sezóně.

Osobně se na to docela těším. Co si budeme povídat, vizuální stránka hry Armored Warfare, byť stále určitě není nejhorší, již v dnešní době přece jen poněkud ztrácí dech za konkurencí. Proto jakékoliv změny vedoucí ke zlepšení hry v tomto směru jen vítáme. Snad se jednou dočkáme zajímavých efektů a vylepšení nejen co se tanků týče, ale i prostředí a celkového vizuálního zpracování hry. Co si o tom myslíte vy? Jste zvědaví, co nám tyto změny ve výsledku přinesou? To my taky. Už aby to bylo, snad to bude stát za to.

Zdroj: https://aw.my.games/en/news/general/sd-client-and-32bit-support-ends-week

7 komentářů

Přeskočit k formuláři pro komentář

  • Ondra on 18. 12. 2019 at 13:35
  • Reakce

  Super jen kvituji. Chce to lepší grafiku a bude to super.

   • Beeda2004 on 18. 12. 2019 at 15:36
   • Reakce

   nemyslim si ze se neco nejak vic zmeni jen se nebude muset hra optimalizovat na dva ruzny typy systemu 32/64 a sd klient je prakticky to stejny jak hd akorat nema stazeny vyssi rozliseni textur a ruznych efektu ale i tka by to melo taky vycistit par radku kodu a mohlo by to dopomoct k lepsi optimalizaci a stabilite

  • EvilMatus on 18. 12. 2019 at 17:46
  • Reakce

  Lepšiu optimalizáciu by hra potrebovala. FPS strašne kolíšu, raz mám priemerne 70 FPS a niekedy mi klesne až na 20. Jediná vec čo má odradzuje od hrania AW.

   • Beeda2004 on 18. 12. 2019 at 19:19
   • Reakce

   ja mam vetsinou dropy jen v prvni a posledni specialni operaci jinak v pohode kolem 100, v operacich to pada jen na urcitych mistech zhruba na 50-60, ty dropy nemusi bejt chyba hry pokud mas starsi grafickou kartu co ma malo videopameti a mas nastaveny vsechno na max plus nejakej nesmyslne vysokej antialiasing tak ti nemusi stihat pamet na graficky karte

  • EvilMatus on 19. 12. 2019 at 15:53
  • Reakce

  Znížil som aj grafiku, skoro všetko okrem efektov som dal na médium a nižšie.

   • Beeda2004 on 19. 12. 2019 at 17:38
   • Reakce

   nejnarocnejsi vetsinou bejvaji stiny a ty polozky napravo jako efekty ohne vystrelu a podobne tam to zas tak nevadi kdyz neco snizis a muze to pomoct trosku zmirnit ty dropy

    • EvilMatus on 22. 12. 2019 at 14:56
    • Reakce

    Skúsim niečo z toho ešte znížiť. Díky 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.